Premier League
2020

Monday 26 October 2020 Torpedo BelAZ Slutsk Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino)) Minsk Dinamo Brest Stadyen Traktar (Minsk)
14:00Torpedo BelAZ 4 - 1 Slutsk
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
12:00Minsk 1 - 2 Dinamo Brest
Stadyen Traktar - Minsk
Sunday 25 October 2020 Ruh Brest Isloch Stadyen DASK Brestski (Brest) Energetyk-BGU Shakhtyor Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno)) Neman Grodno Slavia Stadion Neman (Hrodna (Grodno))
14:00Ruh Brest 1 - 1 Isloch
Stadyen DASK Brestski - Brest
12:00Energetyk-BGU 1 - 2 Shakhtyor
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
10:00Neman Grodno 1 - 2 Slavia
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
Saturday 24 October 2020 Dinamo Minsk Belshina Stadyen Dynama (Minsk) BATE Vitebsk Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Gorodeya Smolevichy-STI Stadyen Haradzeya (Haradzeya)
15:30Dinamo Minsk 3 - 1 Belshina
Stadyen Dynama - Minsk
13:30BATE 3 - 1 Vitebsk
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
11:30Gorodeya 4 - 0 Smolevichy-STI
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
Thursday 22 October 2020 Dinamo Brest Slutsk Stadyen DASK Brestski (Brest)
14:00Dinamo Brest 3 - 1 Slutsk
Stadyen DASK Brestski - Brest
Wednesday 21 October 2020 Minsk Slavia Stadyen Traktar (Minsk)
12:00Minsk 2 - 1 Slavia
Stadyen Traktar - Minsk
Sunday 18 October 2020 Dinamo Brest Ruh Brest Stadyen DASK Brestski (Brest) Shakhtyor Dinamo Minsk Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) Isloch BATE Stadyen Traktar (Minsk) Smolevichy-STI Torpedo BelAZ Stadion Ozernyj (Smalyavichy (Smolevichi))
17:00Dinamo Brest 5 - 2 Ruh Brest
Stadyen DASK Brestski - Brest
15:00Shakhtyor 0 - 1 Dinamo Minsk
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
12:45Isloch 2 - 2 BATE
Stadyen Traktar - Minsk
10:45Smolevichy-STI 1 - 4 Torpedo BelAZ
Stadion Ozernyj - Smalyavichy - Smolevichi
Saturday 17 October 2020 Neman Grodno Gorodeya Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Vitebsk Energetyk-BGU Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk))
15:00Neman Grodno 0 - 1 Gorodeya
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
13:00Vitebsk 1 - 0 Energetyk-BGU
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
Friday 16 October 2020 Slutsk Minsk Stadyen Haradski (Slutsk)
12:30Slutsk 2 - 1 Minsk
Stadyen Haradski - Slutsk
Friday 2 October 2020 Dinamo Minsk Smolevichy-STI Stadyen Traktar (Minsk)
13:00Dinamo Minsk 2 - 1 Smolevichy-STI
Stadyen Traktar - Minsk
Monday 28 September 2020 Minsk Smolevichy-STI Stadyen Traktar (Minsk)
13:00Minsk 2 - 1 Smolevichy-STI
Stadyen Traktar - Minsk
Sunday 27 September 2020 Ruh Brest Slutsk Stadyen DASK Brestski (Brest) Dinamo Minsk Vitebsk Stadyen Dynama (Minsk)
16:00Ruh Brest 5 - 0 Slutsk
Stadyen DASK Brestski - Brest
14:00Dinamo Minsk 1 - 0 Vitebsk
Stadyen Dynama - Minsk
Saturday 26 September 2020 BATE Dinamo Brest Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Torpedo BelAZ Neman Grodno Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino)) Gorodeya Slavia Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Energetyk-BGU Isloch Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
17:00BATE 2 - 4 Dinamo Brest
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
15:00Torpedo BelAZ 0 - 1 Neman Grodno
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
13:00Gorodeya 1 - 1 Slavia
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
11:00Energetyk-BGU 1 - 1 Isloch
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Wednesday 23 September 2020 Smolevichy-STI Minsk Stadion Ozernyj (Smalyavichy (Smolevichi))
13:00Smolevichy-STI 0 - 4 Minsk
Stadion Ozernyj - Smalyavichy - Smolevichi
Sunday 20 September 2020 Slavia Shakhtyor Stadyen Junatsva (Mazyr (Mozyr)) Slutsk BATE Stadyen Haradski (Slutsk) Isloch Dinamo Minsk Stadyen Traktar (Minsk)
14:00Slavia 1 - 0 Shakhtyor
Stadyen Junatsva - Mazyr - Mozyr
12:00Slutsk 1 - 3 BATE
Stadyen Haradski - Slutsk
10:00Isloch 2 - 1 Dinamo Minsk
Stadyen Traktar - Minsk
Saturday 19 September 2020 Gorodeya Torpedo BelAZ Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Dinamo Brest Energetyk-BGU Stadyen DASK Brestski (Brest) Vitebsk Belshina Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk))
15:00Gorodeya 1 - 3 Torpedo BelAZ
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
13:00Dinamo Brest 2 - 1 Energetyk-BGU
Stadyen DASK Brestski - Brest
11:00Vitebsk 1 - 1 Belshina
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
Friday 18 September 2020 Neman Grodno Minsk Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Smolevichy-STI Ruh Brest Stadion Ozernyj (Smalyavichy (Smolevichi))
15:30Neman Grodno 2 - 0 Minsk
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
13:30Smolevichy-STI 0 - 6 Ruh Brest
Stadion Ozernyj - Smalyavichy - Smolevichi
Sunday 13 September 2020 Torpedo BelAZ Slavia Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino)) Belshina Isloch Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk))
15:00Torpedo BelAZ 4 - 2 Slavia
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
13:00Belshina 2 - 3 Isloch
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
Saturday 12 September 2020 Dinamo Minsk Dinamo Brest Stadyen Dynama (Minsk) Shakhtyor Vitebsk Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) BATE Smolevichy-STI Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Ruh Brest Neman Grodno Stadyen DASK Brestski (Brest)
17:00Dinamo Minsk 2 - 4 Dinamo Brest
Stadyen Dynama - Minsk
15:00Shakhtyor 5 - 0 Vitebsk
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
13:00BATE 5 - 2 Smolevichy-STI
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
11:00Ruh Brest 2 - 3 Neman Grodno
Stadyen DASK Brestski - Brest
Friday 11 September 2020 Minsk Gorodeya Stadyen Traktar (Minsk)
14:00Minsk 3 - 0 Gorodeya
Stadyen Traktar - Minsk
Saturday 29 August 2020 Minsk Neman Grodno Stadyen Traktar (Minsk)
11:30Minsk 4 - 3 Neman Grodno
Stadyen Traktar - Minsk
Sunday 23 August 2020 Neman Grodno BATE Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Torpedo BelAZ Minsk Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino)) Slavia Vitebsk Stadyen Junatsva (Mazyr (Mozyr))
17:00Neman Grodno 0 - 2 BATE
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
15:00Torpedo BelAZ 1 - 1 Minsk
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
13:00Slavia 1 - 1 Vitebsk
Stadyen Junatsva - Mazyr - Mozyr
Saturday 22 August 2020 Gorodeya Ruh Brest Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Energetyk-BGU Smolevichy-STI Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
15:00Gorodeya 1 - 3 Ruh Brest
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
13:00Energetyk-BGU 4 - 1 Smolevichy-STI
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Friday 21 August 2020 Dinamo Brest Belshina Stadyen DASK Brestski (Brest) Isloch Shakhtyor Stadyen Traktar (Minsk) Slutsk Dinamo Minsk Stadyen Haradski (Slutsk)
17:00Dinamo Brest 1 - 2 Belshina
Stadyen DASK Brestski - Brest
15:00Isloch 4 - 2 Shakhtyor
Stadyen Traktar - Minsk
13:00Slutsk 1 - 2 Dinamo Minsk
Stadyen Haradski - Slutsk
Saturday 8 August 2020 BATE Gorodeya Stadyen Haradski (Barysaw (Borisov)) Ruh Brest Torpedo BelAZ Stadyen DASK Brestski (Brest) Energetyk-BGU Neman Grodno Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
17:00BATE 1 - 0 Gorodeya
Stadyen Haradski - Barysaw - Borisov
15:00Ruh Brest 3 - 3 Torpedo BelAZ
Stadyen DASK Brestski - Brest
13:00Energetyk-BGU 1 - 1 Neman Grodno
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Friday 7 August 2020 Vitebsk Isloch Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk))
15:00Vitebsk 2 - 3 Isloch
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
Thursday 6 August 2020 Shakhtyor Dinamo Brest Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) Belshina Slutsk Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk))
17:00Shakhtyor 1 - 0 Dinamo Brest
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
15:00Belshina 4 - 2 Slutsk
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
Sunday 2 August 2020 Gorodeya Energetyk-BGU Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Minsk Ruh Brest Stadyen Traktar (Minsk) Torpedo BelAZ BATE Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino))
17:00Gorodeya 1 - 1 Energetyk-BGU
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
15:00Minsk 0 - 1 Ruh Brest
Stadyen Traktar - Minsk
13:00Torpedo BelAZ 3 - 2 BATE
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
Saturday 1 August 2020 Neman Grodno Dinamo Minsk Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Slavia Isloch Stadyen Junatsva (Mazyr (Mozyr)) Smolevichy-STI Belshina Stadion Ozernyj (Smalyavichy (Smolevichi))
17:30Neman Grodno 1 - 0 Dinamo Minsk
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
15:30Slavia 2 - 4 Isloch
Stadyen Junatsva - Mazyr - Mozyr
13:30Smolevichy-STI 0 - 3 Belshina
Stadion Ozernyj - Smalyavichy - Smolevichi
Friday 31 July 2020 Dinamo Brest Vitebsk Stadyen DASK Brestski (Brest) Slutsk Shakhtyor Stadyen Haradski (Slutsk)
17:30Dinamo Brest 1 - 0 Vitebsk
Stadyen DASK Brestski - Brest
15:30Slutsk 0 - 2 Shakhtyor
Stadyen Haradski - Slutsk
Sunday 26 July 2020 Shakhtyor Smolevichy-STI Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) BATE Minsk Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Energetyk-BGU Torpedo BelAZ Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
17:00Shakhtyor 4 - 0 Smolevichy-STI
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
15:00BATE 6 - 0 Minsk
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
13:00Energetyk-BGU 1 - 4 Torpedo BelAZ
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Saturday 25 July 2020 Dinamo Minsk Gorodeya Stadyen Dynama (Minsk) Belshina Neman Grodno Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk)) Isloch Dinamo Brest Stadyen Traktar (Minsk)
17:30Dinamo Minsk 1 - 0 Gorodeya
Stadyen Dynama - Minsk
15:30Belshina 0 - 1 Neman Grodno
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
13:30Isloch 2 - 0 Dinamo Brest
Stadyen Traktar - Minsk
Friday 24 July 2020 Vitebsk Slutsk Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk)) Ruh Brest Slavia Stadyen DASK Brestski (Brest)
17:00Vitebsk 2 - 0 Slutsk
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
15:00Ruh Brest 3 - 3 Slavia
Stadyen DASK Brestski - Brest
Sunday 19 July 2020 Torpedo BelAZ Dinamo Minsk Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino)) Neman Grodno Shakhtyor Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Minsk Energetyk-BGU Stadyen Traktar (Minsk)
17:45Torpedo BelAZ 0 - 0 Dinamo Minsk
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
15:45Neman Grodno 0 - 0 Shakhtyor
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
13:45Minsk 2 - 1 Energetyk-BGU
Stadyen Traktar - Minsk
Saturday 18 July 2020 Ruh Brest BATE Stadyen DASK Brestski (Brest) Vitebsk Smolevichy-STI Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk))
17:30Ruh Brest 0 - 3 BATE
Stadyen DASK Brestski - Brest
13:30Vitebsk 1 - 0 Smolevichy-STI
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
Friday 17 July 2020 Gorodeya Belshina Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Slutsk Isloch Stadyen Haradski (Slutsk)
17:00Gorodeya 2 - 1 Belshina
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
15:00Slutsk 2 - 1 Isloch
Stadyen Haradski - Slutsk
Sunday 12 July 2020 Vitebsk Neman Grodno Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk)) Dinamo Minsk Minsk Stadyen Dynama (Minsk) Energetyk-BGU Ruh Brest Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
17:30Vitebsk 0 - 0 Neman Grodno
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
15:30Dinamo Minsk 1 - 0 Minsk
Stadyen Dynama - Minsk
13:30Energetyk-BGU 1 - 8 Ruh Brest
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Saturday 11 July 2020 Shakhtyor Gorodeya Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) BATE Slavia Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Belshina Torpedo BelAZ Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk))
17:30Shakhtyor 4 - 1 Gorodeya
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
15:30BATE 1 - 1 Slavia
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
13:30Belshina 2 - 1 Torpedo BelAZ
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
Friday 10 July 2020 Smolevichy-STI Isloch Stadion Ozernyj (Smalyavichy (Smolevichi))
15:30Smolevichy-STI 3 - 1 Isloch
Stadion Ozernyj - Smalyavichy - Smolevichi
Sunday 5 July 2020 Ruh Brest Dinamo Minsk Stadyen DASK Brestski (Brest) Torpedo BelAZ Shakhtyor Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino)) Minsk Belshina Stadyen Traktar (Minsk)
17:00Ruh Brest 1 - 0 Dinamo Minsk
Stadyen DASK Brestski - Brest
15:00Torpedo BelAZ 1 - 4 Shakhtyor
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
13:00Minsk 2 - 2 Belshina
Stadyen Traktar - Minsk
Saturday 4 July 2020 Neman Grodno Isloch Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Gorodeya Vitebsk Stadyen Haradzeya (Haradzeya) BATE Energetyk-BGU Borisov Arena (Barysaw (Borisov))
17:00Neman Grodno 1 - 0 Isloch
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
15:00Gorodeya 2 - 2 Vitebsk
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
13:00BATE 0 - 1 Energetyk-BGU
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
Friday 3 July 2020 Smolevichy-STI Dinamo Brest Stadion Ozernyj (Smalyavichy (Smolevichi)) Slavia Slutsk Stadyen Junatsva (Mazyr (Mozyr))
16:00Smolevichy-STI 3 - 3 Dinamo Brest
Stadion Ozernyj - Smalyavichy - Smolevichi
14:00Slavia 3 - 1 Slutsk
Stadyen Junatsva - Mazyr - Mozyr
Sunday 28 June 2020 Gorodeya Isloch Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Ruh Brest Belshina Stadyen DASK Brestski (Brest) Torpedo BelAZ Vitebsk Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino))
17:00Gorodeya 0 - 2 Isloch
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
15:00Ruh Brest 3 - 0 Belshina
Stadyen DASK Brestski - Brest
13:00Torpedo BelAZ 1 - 0 Vitebsk
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
Saturday 27 June 2020 BATE Dinamo Minsk Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Neman Grodno Dinamo Brest Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Minsk Shakhtyor Stadyen Traktar (Minsk)
17:30BATE 0 - 2 Dinamo Minsk
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
15:30Neman Grodno 1 - 0 Dinamo Brest
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
13:30Minsk 1 - 1 Shakhtyor
Stadyen Traktar - Minsk
Friday 26 June 2020 Smolevichy-STI Slutsk Stadion Ozernyj (Smalyavichy (Smolevichi)) Energetyk-BGU Slavia Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
16:00Smolevichy-STI 2 - 1 Slutsk
Stadion Ozernyj - Smalyavichy - Smolevichi
14:00Energetyk-BGU 5 - 0 Slavia
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Sunday 21 June 2020 Shakhtyor Ruh Brest Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) Vitebsk Minsk Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk)) Belshina BATE Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk))
17:00Shakhtyor 1 - 1 Ruh Brest
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
15:00Vitebsk 1 - 0 Minsk
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
13:00Belshina 0 - 2 BATE
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
Saturday 20 June 2020 Dinamo Minsk Energetyk-BGU Stadyen Dynama (Minsk) Dinamo Brest Gorodeya Stadyen DASK Brestski (Brest) Isloch Torpedo BelAZ Stadyen Traktar (Minsk)
17:00Dinamo Minsk 0 - 0 Energetyk-BGU
Stadyen Dynama - Minsk
15:00Dinamo Brest 3 - 1 Gorodeya
Stadyen DASK Brestski - Brest
13:00Isloch 2 - 2 Torpedo BelAZ
Stadyen Traktar - Minsk
Friday 19 June 2020 Slutsk Neman Grodno Stadyen Haradski (Slutsk) Slavia Smolevichy-STI Stadyen Junatsva (Mazyr (Mozyr))
16:00Slutsk 0 - 1 Neman Grodno
Stadyen Haradski - Slutsk
14:00Slavia 2 - 1 Smolevichy-STI
Stadyen Junatsva - Mazyr - Mozyr
Sunday 14 June 2020 BATE Shakhtyor Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Ruh Brest Vitebsk Stadyen DASK Brestski (Brest) Energetyk-BGU Belshina Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
17:00BATE 2 - 2 Shakhtyor
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
15:00Ruh Brest 0 - 1 Vitebsk
Stadyen DASK Brestski - Brest
13:00Energetyk-BGU 0 - 1 Belshina
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Saturday 13 June 2020 Dinamo Minsk Slavia Stadyen Dynama (Minsk) Torpedo BelAZ Dinamo Brest Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino)) Neman Grodno Smolevichy-STI Stadion Neman (Hrodna (Grodno))
17:00Dinamo Minsk 1 - 0 Slavia
Stadyen Dynama - Minsk
15:00Torpedo BelAZ 0 - 2 Dinamo Brest
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
13:00Neman Grodno 2 - 0 Smolevichy-STI
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
Friday 12 June 2020 Gorodeya Slutsk Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Minsk Isloch Stadyen Traktar (Minsk)
17:00Gorodeya 3 - 0 Slutsk
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
15:00Minsk 0 - 1 Isloch
Stadyen Traktar - Minsk
Sunday 7 June 2020 Shakhtyor Energetyk-BGU Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) Belshina Dinamo Minsk Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk)) Vitebsk BATE Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk))
17:00Shakhtyor 1 - 0 Energetyk-BGU
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
15:00Belshina 0 - 4 Dinamo Minsk
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
13:00Vitebsk 2 - 2 BATE
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
Saturday 6 June 2020 Dinamo Brest Minsk Stadyen DASK Brestski (Brest) Slavia Neman Grodno Stadyen Junatsva (Mazyr (Mozyr)) Isloch Ruh Brest Stadyen Traktar (Minsk) Slutsk Torpedo BelAZ Stadyen Haradski (Slutsk)
17:00Dinamo Brest 6 - 1 Minsk
Stadyen DASK Brestski - Brest
15:00Slavia 1 - 3 Neman Grodno
Stadyen Junatsva - Mazyr - Mozyr
13:00Isloch 1 - 1 Ruh Brest
Stadyen Traktar - Minsk
11:00Slutsk 1 - 1 Torpedo BelAZ
Stadyen Haradski - Slutsk
Friday 5 June 2020 Smolevichy-STI Gorodeya Stadyen Haradski (Barysaw (Borisov))
16:00Smolevichy-STI 4 - 1 Gorodeya
Stadyen Haradski - Barysaw - Borisov
Monday 1 June 2020 Minsk Slutsk Stadyen Traktar (Minsk)
15:00Minsk 1 - 0 Slutsk
Stadyen Traktar - Minsk
Sunday 31 May 2020 Ruh Brest Dinamo Brest Stadyen DASK Brestski (Brest) BATE Isloch Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Energetyk-BGU Vitebsk Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
17:00Ruh Brest 1 - 4 Dinamo Brest
Stadyen DASK Brestski - Brest
15:00BATE 1 - 0 Isloch
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
13:00Energetyk-BGU 3 - 3 Vitebsk
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Saturday 30 May 2020 Dinamo Minsk Shakhtyor Stadyen Dynama (Minsk) Belshina Slavia Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk))
16:00Dinamo Minsk 0 - 1 Shakhtyor
Stadyen Dynama - Minsk
14:00Belshina 2 - 3 Slavia
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
Friday 29 May 2020 Gorodeya Neman Grodno Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Torpedo BelAZ Smolevichy-STI Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino))
17:00Gorodeya 0 - 2 Neman Grodno
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
15:00Torpedo BelAZ 2 - 1 Smolevichy-STI
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
Saturday 23 May 2020 Vitebsk Dinamo Minsk Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk)) Isloch Energetyk-BGU Stadyen Traktar (Minsk) Slutsk Ruh Brest Stadyen Haradski (Slutsk)
17:30Vitebsk 1 - 1 Dinamo Minsk
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
15:30Isloch 1 - 2 Energetyk-BGU
Stadyen Traktar - Minsk
13:30Slutsk 1 - 1 Ruh Brest
Stadyen Haradski - Slutsk
Friday 22 May 2020 Shakhtyor Belshina Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) Slavia Gorodeya Stadyen Junost (Brest)
17:00Shakhtyor 4 - 0 Belshina
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
15:00Slavia 1 - 1 Gorodeya
Stadyen Junost - Brest
Thursday 21 May 2020 Neman Grodno Torpedo BelAZ Stadion Neman (Hrodna (Grodno))
16:00Neman Grodno 3 - 1 Torpedo BelAZ
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
Wednesday 20 May 2020 Dinamo Brest BATE Stadyen DASK Brestski (Brest)
16:00Dinamo Brest 1 - 3 BATE
Stadyen DASK Brestski - Brest
Sunday 17 May 2020 Ruh Brest Smolevichy-STI Stadyen DASK Brestski (Brest) Dinamo Minsk Isloch Stadyen Dynama (Minsk) Belshina Vitebsk Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk))
16:00Ruh Brest 0 - 0 Smolevichy-STI
Stadyen DASK Brestski - Brest
14:00Dinamo Minsk 1 - 0 Isloch
Stadyen Dynama - Minsk
12:00Belshina 1 - 1 Vitebsk
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
Saturday 16 May 2020 BATE Slutsk Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Shakhtyor Slavia Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) Energetyk-BGU Dinamo Brest Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
16:00BATE 3 - 0 Slutsk
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
14:00Shakhtyor 2 - 0 Slavia
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
12:00Energetyk-BGU 2 - 1 Dinamo Brest
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Friday 15 May 2020 Torpedo BelAZ Gorodeya Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino))
15:00Torpedo BelAZ 3 - 1 Gorodeya
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
Sunday 10 May 2020 Dinamo Brest Dinamo Minsk Stadyen DASK Brestski (Brest) Smolevichy-STI BATE Stadyen Haradski (Barysaw (Borisov)) Vitebsk Shakhtyor Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk)) Isloch Belshina Stadyen Traktar (Minsk)
17:00Dinamo Brest 2 - 1 Dinamo Minsk
Stadyen DASK Brestski - Brest
15:00Smolevichy-STI 3 - 5 BATE
Stadyen Haradski - Barysaw - Borisov
13:00Vitebsk 0 - 0 Shakhtyor
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
11:00Isloch 2 - 1 Belshina
Stadyen Traktar - Minsk
Saturday 9 May 2020 Neman Grodno Ruh Brest Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Slavia Torpedo BelAZ Stadyen Junost (Brest)
14:00Neman Grodno 2 - 4 Ruh Brest
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
12:00Slavia 0 - 0 Torpedo BelAZ
Stadyen Junost - Brest
Friday 8 May 2020 Gorodeya Minsk Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Slutsk Energetyk-BGU Stadyen Haradski (Slutsk)
16:00Gorodeya 1 - 1 Minsk
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
14:00Slutsk 1 - 2 Energetyk-BGU
Stadyen Haradski - Slutsk
Sunday 3 May 2020 Shakhtyor Isloch Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) BATE Neman Grodno Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Vitebsk Slavia Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk)) Belshina Dinamo Brest Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk))
17:00Shakhtyor 4 - 0 Isloch
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
15:00BATE 3 - 1 Neman Grodno
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
13:00Vitebsk 2 - 3 Slavia
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
11:00Belshina 0 - 3 Dinamo Brest
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
Saturday 2 May 2020 Dinamo Minsk Slutsk Stadyen Dynama (Minsk) Ruh Brest Gorodeya Stadyen DASK Brestski (Brest) Minsk Torpedo BelAZ Stadyen Traktar (Minsk)
15:00Dinamo Minsk 1 - 2 Slutsk
Stadyen Dynama - Minsk
13:00Ruh Brest 1 - 1 Gorodeya
Stadyen DASK Brestski - Brest
11:00Minsk 2 - 5 Torpedo BelAZ
Stadyen Traktar - Minsk
Friday 1 May 2020 Smolevichy-STI Energetyk-BGU Stadyen Haradski (Barysaw (Borisov))
13:00Smolevichy-STI 0 - 2 Energetyk-BGU
Stadyen Haradski - Barysaw - Borisov
Sunday 26 April 2020 Isloch Vitebsk Stadion FK Minsk (Minsk) Torpedo BelAZ Ruh Brest Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino)) Slutsk Belshina Stadyen Haradski (Maladzyechna (Molodechno))
15:00Isloch 2 - 0 Vitebsk
Stadion FK Minsk - Minsk
13:00Torpedo BelAZ 0 - 0 Ruh Brest
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
11:00Slutsk 3 - 2 Belshina
Stadyen Haradski - Maladzyechna - Molodechno
Saturday 25 April 2020 Dinamo Brest Shakhtyor Stadyen DASK Brestski (Brest) Gorodeya BATE Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Slavia Minsk Stadyen Junost (Brest)
16:00Dinamo Brest 0 - 2 Shakhtyor
Stadyen DASK Brestski - Brest
14:00Gorodeya 0 - 2 BATE
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
12:00Slavia 1 - 3 Minsk
Stadyen Junost - Brest
Friday 24 April 2020 Neman Grodno Energetyk-BGU Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Smolevichy-STI Dinamo Minsk Stadyen Haradski (Barysaw (Borisov))
17:00Neman Grodno 3 - 0 Energetyk-BGU
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
15:00Smolevichy-STI 1 - 3 Dinamo Minsk
Stadyen Haradski - Barysaw - Borisov
Saturday 18 April 2020 BATE Torpedo BelAZ Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Vitebsk Dinamo Brest Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk)) Ruh Brest Minsk Stadyen Junost (Brest) Isloch Slavia Stadion FK Minsk (Minsk)
17:00BATE 0 - 0 Torpedo BelAZ
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
15:00Vitebsk 1 - 0 Dinamo Brest
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
13:00Ruh Brest 1 - 0 Minsk
Stadyen Junost - Brest
11:00Isloch 2 - 1 Slavia
Stadion FK Minsk - Minsk
Friday 17 April 2020 Shakhtyor Slutsk Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) Belshina Smolevichy-STI Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk))
16:30Shakhtyor 1 - 2 Slutsk
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
14:30Belshina 1 - 1 Smolevichy-STI
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
Thursday 16 April 2020 Dinamo Minsk Neman Grodno Stadyen Traktar (Minsk) Energetyk-BGU Gorodeya Stadyen RTsOP-BGU (Minsk)
16:30Dinamo Minsk 2 - 0 Neman Grodno
Stadyen Traktar - Minsk
14:30Energetyk-BGU 0 - 1 Gorodeya
Stadyen RTsOP-BGU - Minsk
Monday 13 April 2020 Slavia Ruh Brest Stadyen Junatsva (Mazyr (Mozyr))
14:30Slavia 0 - 0 Ruh Brest
Stadyen Junatsva - Mazyr - Mozyr
Sunday 12 April 2020 Dinamo Brest Isloch Stadyen DASK Brestski (Brest) Smolevichy-STI Shakhtyor Stadion Ozernyj (Smalyavichy (Smolevichi)) Minsk BATE Stadion FK Minsk (Minsk)
16:00Dinamo Brest 3 - 1 Isloch
Stadyen DASK Brestski - Brest
14:00Smolevichy-STI 0 - 0 Shakhtyor
Stadion Ozernyj - Smalyavichy - Smolevichi
12:00Minsk 0 - 3 BATE
Stadion FK Minsk - Minsk
Saturday 11 April 2020 Gorodeya Dinamo Minsk Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Torpedo BelAZ Energetyk-BGU Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino)) Slutsk Vitebsk Stadyen Haradski (Slutsk)
15:00Gorodeya 1 - 0 Dinamo Minsk
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
13:00Torpedo BelAZ 2 - 0 Energetyk-BGU
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
11:00Slutsk 1 - 1 Vitebsk
Stadyen Haradski - Slutsk
Friday 10 April 2020 Neman Grodno Belshina Stadion Neman (Hrodna (Grodno))
16:00Neman Grodno 1 - 1 Belshina
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
Sunday 5 April 2020 Isloch Slutsk Stadion FK Minsk (Minsk) Smolevichy-STI Vitebsk Stadyen Haradski (Barysaw (Borisov)) Energetyk-BGU Minsk Stadyen RTsOP-BGU (Minsk)
15:00Isloch 2 - 3 Slutsk
Stadion FK Minsk - Minsk
13:00Smolevichy-STI 0 - 1 Vitebsk
Stadyen Haradski - Barysaw - Borisov
11:00Energetyk-BGU 2 - 0 Minsk
Stadyen RTsOP-BGU - Minsk
Saturday 4 April 2020 Dinamo Brest Slavia Stadyen DASK Brestski (Brest) BATE Ruh Brest Borisov Arena (Barysaw (Borisov)) Shakhtyor Neman Grodno Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk))
16:30Dinamo Brest 1 - 2 Slavia
Stadyen DASK Brestski - Brest
14:30BATE 1 - 0 Ruh Brest
Borisov Arena - Barysaw - Borisov
12:30Shakhtyor 0 - 0 Neman Grodno
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
Friday 3 April 2020 Dinamo Minsk Torpedo BelAZ Stadyen Traktar (Minsk) Belshina Gorodeya Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk))
16:00Dinamo Minsk 2 - 0 Torpedo BelAZ
Stadyen Traktar - Minsk
14:00Belshina 0 - 1 Gorodeya
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
Sunday 29 March 2020 Neman Grodno Vitebsk Stadion Neman (Hrodna (Grodno)) Isloch Smolevichy-STI Stadion FK Minsk (Minsk)
16:00Neman Grodno 2 - 0 Vitebsk
Stadion Neman - Hrodna - Grodno
14:00Isloch 1 - 0 Smolevichy-STI
Stadion FK Minsk - Minsk
Saturday 28 March 2020 Gorodeya Shakhtyor Stadyen Haradzeya (Haradzeya) Minsk Dinamo Minsk Stadion FK Minsk (Minsk) Slavia BATE Stadyen Junatsva (Mazyr (Mozyr)) Slutsk Dinamo Brest Stadyen Haradski (Slutsk)
16:00Gorodeya 0 - 2 Shakhtyor
Stadyen Haradzeya - Haradzeya
14:00Minsk 3 - 2 Dinamo Minsk
Stadion FK Minsk - Minsk
12:00Slavia 2 - 1 BATE
Stadyen Junatsva - Mazyr - Mozyr
10:00Slutsk 0 - 1 Dinamo Brest
Stadyen Haradski - Slutsk
Friday 27 March 2020 Ruh Brest Energetyk-BGU Stadyen Junost (Brest) Torpedo BelAZ Belshina Stadyen Tarpeda (Zhodzina (Zhodino))
17:00Ruh Brest 0 - 1 Energetyk-BGU
Stadyen Junost - Brest
15:00Torpedo BelAZ 1 - 0 Belshina
Stadyen Tarpeda - Zhodzina - Zhodino
Sunday 22 March 2020 Belshina Minsk Stadyen Spartak (Babruysk (Bobruisk)) Slutsk Slavia Stadyen Haradski (Slutsk)
13:00Belshina 1 - 3 Minsk
Stadyen Spartak - Babruysk - Bobruisk
11:00Slutsk 3 - 1 Slavia
Stadyen Haradski - Slutsk
Saturday 21 March 2020 Isloch Neman Grodno Stadion FK Minsk (Minsk) Vitebsk Gorodeya Stadyen Central'ny Vitsyebski (Vitsyebsk (Vitebsk))
13:00Isloch 1 - 0 Neman Grodno
Stadion FK Minsk - Minsk
11:00Vitebsk 1 - 0 Gorodeya
Stadyen Central'ny Vitsyebski - Vitsyebsk - Vitebsk
Friday 20 March 2020 Dinamo Minsk Ruh Brest Stadyen Traktar (Minsk) Dinamo Brest Smolevichy-STI Stadyen DASK Brestski (Brest)
17:00Dinamo Minsk 0 - 1 Ruh Brest
Stadyen Traktar - Minsk
15:00Dinamo Brest 1 - 1 Smolevichy-STI
Stadyen DASK Brestski - Brest
Thursday 19 March 2020 Shakhtyor Torpedo BelAZ Stadyen Budaŭnik (Stroitel') (Salihorsk (Soligorsk)) Energetyk-BGU BATE Stadyen RTsOP-BGU (Minsk)
16:00Shakhtyor 0 - 1 Torpedo BelAZ
Stadyen Budaŭnik - Stroitel' - Salihorsk - Soligorsk
14:00Energetyk-BGU 3 - 1 BATE
Stadyen RTsOP-BGU - Minsk