Ligat ha'Al
2020/2021

Sunday 18 April 2021 Maccabi Tel Aviv Ashdod Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Hadera Hapoel Haifa Netanya Stadium (Netanya)
17:30Maccabi Tel Aviv 1 - 1 Ashdod
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
16:00Hapoel Hadera 3 - 0 Hapoel Haifa
Netanya Stadium - Netanya
Saturday 17 April 2021 Maccabi Haifa Ironi Kiryat Shmona Sammy Ofer Stadium (Haifa) Maccabi Petah Tikva Hapoel Be'er Sheva HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Bnei Sakhnin Hapoel Kfar Saba Doha Stadium (Sakhnin) Maccabi Netanya Hapoel Tel Aviv Netanya Stadium (Netanya)
17:30Maccabi Haifa 4 - 0 Ironi Kiryat Shmona
Sammy Ofer Stadium - Haifa
15:45Maccabi Petah Tikva 0 - 0 Hapoel Be'er Sheva
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
15:00Bnei Sakhnin 3 - 0 Hapoel Kfar Saba
Doha Stadium - Sakhnin
15:00Maccabi Netanya 0 - 1 Hapoel Tel Aviv
Netanya Stadium - Netanya
Monday 12 April 2021 Ashdod Maccabi Haifa Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod))
17:30Ashdod 0 - 3 Maccabi Haifa
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
Sunday 11 April 2021 Maccabi Tel Aviv Maccabi Petah Tikva Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Kfar Saba Hapoel Hadera HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
17:15Maccabi Tel Aviv 3 - 1 Maccabi Petah Tikva
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
16:00Hapoel Kfar Saba 1 - 2 Hapoel Hadera
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Saturday 10 April 2021 Maccabi Netanya Beitar Jerusalem Netanya Stadium (Netanya) Ironi Kiryat Shmona Hapoel Be'er Sheva Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona) Bnei Sakhnin Bnei Yehuda Doha Stadium (Sakhnin) Hapoel Tel Aviv Hapoel Haifa Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
17:30Maccabi Netanya 1 - 0 Beitar Jerusalem
Netanya Stadium - Netanya
15:45Ironi Kiryat Shmona 1 - 1 Hapoel Be'er Sheva
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
15:30Bnei Sakhnin 1 - 1 Bnei Yehuda
Doha Stadium - Sakhnin
15:00Hapoel Tel Aviv 0 - 2 Hapoel Haifa
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Tuesday 6 April 2021 Maccabi Haifa Maccabi Tel Aviv Sammy Ofer Stadium (Haifa) Hapoel Be'er Sheva Ashdod Yaakov Turner Toto Stadium (Be’ér Shéva (Beer Sheva) ) Maccabi Petah Tikva Ironi Kiryat Shmona HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
17:00Maccabi Haifa 1 - 1 Maccabi Tel Aviv
Sammy Ofer Stadium - Haifa
16:45Hapoel Be'er Sheva 1 - 2 Ashdod
Yaakov Turner Toto Stadium - Be’ér Shéva - Beer Sheva
16:00Maccabi Petah Tikva 2 - 0 Ironi Kiryat Shmona
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Monday 5 April 2021 Beitar Jerusalem Hapoel Kfar Saba Teddi Malcha Stadium (Jerusalem)
17:15Beitar Jerusalem 3 - 1 Hapoel Kfar Saba
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
Sunday 4 April 2021 Hapoel Haifa Bnei Yehuda Sammy Ofer Stadium (Haifa) Maccabi Netanya Bnei Sakhnin Netanya Stadium (Netanya)
17:15Hapoel Haifa 1 - 3 Bnei Yehuda
Sammy Ofer Stadium - Haifa
16:00Maccabi Netanya 0 - 0 Bnei Sakhnin
Netanya Stadium - Netanya
Saturday 3 April 2021 Maccabi Tel Aviv Hapoel Be'er Sheva Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Maccabi Haifa Maccabi Petah Tikva Sammy Ofer Stadium (Haifa) Ashdod Ironi Kiryat Shmona Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod)) Hapoel Hadera Hapoel Tel Aviv Netanya Stadium (Netanya)
17:30Maccabi Tel Aviv 2 - 1 Hapoel Be'er Sheva
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
16:50Maccabi Haifa 1 - 1 Maccabi Petah Tikva
Sammy Ofer Stadium - Haifa
15:45Ashdod 1 - 1 Ironi Kiryat Shmona
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
14:15Hapoel Hadera 0 - 1 Hapoel Tel Aviv
Netanya Stadium - Netanya
Monday 22 March 2021 Hapoel Hadera Hapoel Haifa Netanya Stadium (Netanya)
18:15Hapoel Hadera 3 - 1 Hapoel Haifa
Netanya Stadium - Netanya
Saturday 20 March 2021 Maccabi Tel Aviv Hapoel Tel Aviv Netanya Stadium (Netanya) Hapoel Kfar Saba Ironi Kiryat Shmona HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Ashdod Beitar Jerusalem Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod)) Hapoel Be'er Sheva Bnei Yehuda Yaakov Turner Toto Stadium (Be’ér Shéva (Beer Sheva) ) Maccabi Haifa Maccabi Netanya Sammy Ofer Stadium (Haifa) Bnei Sakhnin Maccabi Petah Tikva Doha Stadium (Sakhnin)
19:00Maccabi Tel Aviv 1 - 1 Hapoel Tel Aviv
Netanya Stadium - Netanya
17:15Hapoel Kfar Saba 0 - 1 Ironi Kiryat Shmona
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
17:15Ashdod 2 - 0 Beitar Jerusalem
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
17:15Hapoel Be'er Sheva 2 - 0 Bnei Yehuda
Yaakov Turner Toto Stadium - Be’ér Shéva - Beer Sheva
17:15Maccabi Haifa 2 - 0 Maccabi Netanya
Sammy Ofer Stadium - Haifa
17:15Bnei Sakhnin 1 - 0 Maccabi Petah Tikva
Doha Stadium - Sakhnin
Sunday 14 March 2021 Bnei Yehuda Maccabi Haifa Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Beitar Jerusalem Hapoel Kfar Saba Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Maccabi Petah Tikva Hapoel Be'er Sheva HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
18:45Bnei Yehuda 0 - 2 Maccabi Haifa
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
18:15Beitar Jerusalem 2 - 1 Hapoel Kfar Saba
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
18:00Maccabi Petah Tikva 0 - 0 Hapoel Be'er Sheva
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Saturday 13 March 2021 Ironi Kiryat Shmona Maccabi Tel Aviv Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona) Hapoel Haifa Ashdod Sammy Ofer Stadium (Haifa) Maccabi Netanya Hapoel Hadera Netanya Stadium (Netanya) Hapoel Tel Aviv Bnei Sakhnin Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
17:50Ironi Kiryat Shmona 0 - 2 Maccabi Tel Aviv
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
16:00Hapoel Haifa 2 - 2 Ashdod
Sammy Ofer Stadium - Haifa
13:45Maccabi Netanya 0 - 1 Hapoel Hadera
Netanya Stadium - Netanya
13:00Hapoel Tel Aviv 0 - 1 Bnei Sakhnin
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Thursday 11 March 2021 Beitar Jerusalem Bnei Yehuda Teddi Malcha Stadium (Jerusalem)
18:00Beitar Jerusalem 1 - 1 Bnei Yehuda
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
Wednesday 10 March 2021 Ironi Kiryat Shmona Maccabi Petah Tikva Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona)
17:00Ironi Kiryat Shmona 2 - 1 Maccabi Petah Tikva
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
Monday 8 March 2021 Maccabi Tel Aviv Beitar Jerusalem Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Ashdod Hapoel Hadera Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod))
18:45Maccabi Tel Aviv 4 - 1 Beitar Jerusalem
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
17:00Ashdod 1 - 1 Hapoel Hadera
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
Sunday 7 March 2021 Hapoel Be'er Sheva Hapoel Tel Aviv Yaakov Turner Toto Stadium (Be’ér Shéva (Beer Sheva) ) Hapoel Kfar Saba Hapoel Haifa HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Bnei Sakhnin Ironi Kiryat Shmona Doha Stadium (Sakhnin)
18:30Hapoel Be'er Sheva 0 - 1 Hapoel Tel Aviv
Yaakov Turner Toto Stadium - Be’ér Shéva - Beer Sheva
18:00Hapoel Kfar Saba 0 - 0 Hapoel Haifa
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
17:00Bnei Sakhnin 0 - 2 Ironi Kiryat Shmona
Doha Stadium - Sakhnin
Saturday 6 March 2021 Maccabi Haifa Maccabi Petah Tikva Sammy Ofer Stadium (Haifa) Maccabi Netanya Bnei Yehuda Netanya Stadium (Netanya)
17:50Maccabi Haifa 0 - 2 Maccabi Petah Tikva
Sammy Ofer Stadium - Haifa
13:00Maccabi Netanya 1 - 0 Bnei Yehuda
Netanya Stadium - Netanya
Thursday 4 March 2021 Hapoel Haifa Maccabi Tel Aviv Sammy Ofer Stadium (Haifa) Beitar Jerusalem Bnei Sakhnin Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Ashdod Hapoel Kfar Saba Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod))
18:45Hapoel Haifa 0 - 2 Maccabi Tel Aviv
Sammy Ofer Stadium - Haifa
18:00Beitar Jerusalem 2 - 3 Bnei Sakhnin
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
17:00Ashdod 2 - 0 Hapoel Kfar Saba
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
Wednesday 3 March 2021 Hapoel Tel Aviv Maccabi Haifa Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Ironi Kiryat Shmona Hapoel Be'er Sheva Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona) Maccabi Petah Tikva Maccabi Netanya HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
18:45Hapoel Tel Aviv 1 - 2 Maccabi Haifa
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
18:00Ironi Kiryat Shmona 2 - 2 Hapoel Be'er Sheva
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
17:50Maccabi Petah Tikva 1 - 1 Maccabi Netanya
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Tuesday 2 March 2021 Hapoel Hadera Bnei Yehuda Netanya Stadium (Netanya)
17:00Hapoel Hadera 0 - 0 Bnei Yehuda
Netanya Stadium - Netanya
Monday 1 March 2021 Maccabi Tel Aviv Ashdod Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:15Maccabi Tel Aviv 3 - 1 Ashdod
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Sunday 28 February 2021 Hapoel Be'er Sheva Beitar Jerusalem Yaakov Turner Toto Stadium (Be’ér Shéva (Beer Sheva) )
18:45Hapoel Be'er Sheva 1 - 1 Beitar Jerusalem
Yaakov Turner Toto Stadium - Be’ér Shéva - Beer Sheva
Saturday 27 February 2021 Maccabi Haifa Ironi Kiryat Shmona Sammy Ofer Stadium (Haifa) Maccabi Netanya Hapoel Tel Aviv Netanya Stadium (Netanya) Bnei Yehuda Maccabi Petah Tikva Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Kfar Saba Hapoel Hadera HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Bnei Sakhnin Hapoel Haifa Doha Stadium (Sakhnin)
17:50Maccabi Haifa 4 - 2 Ironi Kiryat Shmona
Sammy Ofer Stadium - Haifa
16:45Maccabi Netanya 0 - 1 Hapoel Tel Aviv
Netanya Stadium - Netanya
16:00Bnei Yehuda 0 - 1 Maccabi Petah Tikva
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
13:45Hapoel Kfar Saba 0 - 1 Hapoel Hadera
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
13:00Bnei Sakhnin 0 - 1 Hapoel Haifa
Doha Stadium - Sakhnin
Wednesday 24 February 2021 Maccabi Petah Tikva Beitar Jerusalem HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Bnei Yehuda Ironi Kiryat Shmona Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:00Maccabi Petah Tikva 0 - 1 Beitar Jerusalem
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
17:15Bnei Yehuda 1 - 0 Ironi Kiryat Shmona
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Thursday 18 February 2021 Bnei Sakhnin Beitar Jerusalem Doha Stadium (Sakhnin) Ironi Kiryat Shmona Ashdod Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona)
18:00Bnei Sakhnin 0 - 0 Beitar Jerusalem
Doha Stadium - Sakhnin
17:00Ironi Kiryat Shmona 2 - 1 Ashdod
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
Monday 15 February 2021 Beitar Jerusalem Maccabi Haifa Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Hapoel Tel Aviv Bnei Yehuda Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Ironi Kiryat Shmona Maccabi Netanya Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona)
18:45Beitar Jerusalem 0 - 3 Maccabi Haifa
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
18:15Hapoel Tel Aviv 0 - 0 Bnei Yehuda
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
17:00Ironi Kiryat Shmona 1 - 4 Maccabi Netanya
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
Sunday 14 February 2021 Hapoel Hadera Maccabi Petah Tikva Netanya Stadium (Netanya)
17:00Hapoel Hadera 1 - 0 Maccabi Petah Tikva
Netanya Stadium - Netanya
Saturday 13 February 2021 Hapoel Kfar Saba Maccabi Tel Aviv HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Ashdod Bnei Sakhnin Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod)) Hapoel Haifa Hapoel Be'er Sheva Sammy Ofer Stadium (Haifa)
17:50Hapoel Kfar Saba 0 - 1 Maccabi Tel Aviv
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
16:45Ashdod 0 - 0 Bnei Sakhnin
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
13:00Hapoel Haifa 2 - 2 Hapoel Be'er Sheva
Sammy Ofer Stadium - Haifa
Thursday 11 February 2021 Maccabi Netanya Beitar Jerusalem Netanya Stadium (Netanya)
18:15Maccabi Netanya 1 - 2 Beitar Jerusalem
Netanya Stadium - Netanya
Wednesday 10 February 2021 Maccabi Haifa Hapoel Haifa Sammy Ofer Stadium (Haifa) Maccabi Tel Aviv Hapoel Hadera Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Maccabi Petah Tikva Hapoel Tel Aviv HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
18:45Maccabi Haifa 2 - 0 Hapoel Haifa
Sammy Ofer Stadium - Haifa
18:15Maccabi Tel Aviv 3 - 1 Hapoel Hadera
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
18:00Maccabi Petah Tikva 0 - 2 Hapoel Tel Aviv
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Tuesday 9 February 2021 Hapoel Be'er Sheva Ashdod Yaakov Turner Toto Stadium (Be’ér Shéva (Beer Sheva) ) Bnei Sakhnin Hapoel Kfar Saba Doha Stadium (Sakhnin)
18:15Hapoel Be'er Sheva 0 - 3 Ashdod
Yaakov Turner Toto Stadium - Be’ér Shéva - Beer Sheva
17:00Bnei Sakhnin 0 - 1 Hapoel Kfar Saba
Doha Stadium - Sakhnin
Sunday 7 February 2021 Hapoel Hadera Hapoel Tel Aviv Netanya Stadium (Netanya)
18:30Hapoel Hadera 1 - 1 Hapoel Tel Aviv
Netanya Stadium - Netanya
Saturday 6 February 2021 Ashdod Maccabi Haifa Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod)) Maccabi Tel Aviv Bnei Sakhnin Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Kfar Saba Hapoel Be'er Sheva HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Hapoel Haifa Maccabi Netanya Sammy Ofer Stadium (Haifa)
18:45Ashdod 1 - 0 Maccabi Haifa
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
18:15Maccabi Tel Aviv 1 - 0 Bnei Sakhnin
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
16:45Hapoel Kfar Saba 0 - 1 Hapoel Be'er Sheva
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
16:00Hapoel Haifa 0 - 0 Maccabi Netanya
Sammy Ofer Stadium - Haifa
Monday 1 February 2021 Hapoel Be'er Sheva Maccabi Tel Aviv Yaakov Turner Toto Stadium (Be’ér Shéva (Beer Sheva) ) Bnei Sakhnin Hapoel Hadera Doha Stadium (Sakhnin) Bnei Yehuda Hapoel Haifa Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:45Hapoel Be'er Sheva 0 - 1 Maccabi Tel Aviv
Yaakov Turner Toto Stadium - Be’ér Shéva - Beer Sheva
17:30Bnei Sakhnin 0 - 2 Hapoel Hadera
Doha Stadium - Sakhnin
17:00Bnei Yehuda 0 - 2 Hapoel Haifa
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Sunday 31 January 2021 Maccabi Haifa Hapoel Kfar Saba Sammy Ofer Stadium (Haifa) Hapoel Tel Aviv Ironi Kiryat Shmona Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:15Maccabi Haifa 3 - 0 Hapoel Kfar Saba
Sammy Ofer Stadium - Haifa
18:00Hapoel Tel Aviv 1 - 1 Ironi Kiryat Shmona
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Saturday 30 January 2021 Maccabi Netanya Ashdod Netanya Stadium (Netanya)
16:45Maccabi Netanya 3 - 0 Ashdod
Netanya Stadium - Netanya
Thursday 28 January 2021 Bnei Sakhnin Hapoel Be'er Sheva Doha Stadium (Sakhnin) Hapoel Hadera Ironi Kiryat Shmona Netanya Stadium (Netanya)
18:15Bnei Sakhnin 1 - 0 Hapoel Be'er Sheva
Doha Stadium - Sakhnin
17:00Hapoel Hadera 0 - 1 Ironi Kiryat Shmona
Netanya Stadium - Netanya
Wednesday 27 January 2021 Maccabi Tel Aviv Maccabi Haifa Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Kfar Saba Maccabi Netanya HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Ashdod Bnei Yehuda Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod))
18:45Maccabi Tel Aviv 2 - 1 Maccabi Haifa
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
18:00Hapoel Kfar Saba 0 - 1 Maccabi Netanya
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
17:00Ashdod 4 - 0 Bnei Yehuda
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
Tuesday 26 January 2021 Beitar Jerusalem Hapoel Tel Aviv Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Hapoel Haifa Maccabi Petah Tikva Sammy Ofer Stadium (Haifa)
18:00Beitar Jerusalem 0 - 1 Hapoel Tel Aviv
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
17:45Hapoel Haifa 1 - 2 Maccabi Petah Tikva
Sammy Ofer Stadium - Haifa
Monday 25 January 2021 Hapoel Be'er Sheva Hapoel Hadera Yaakov Turner Toto Stadium (Be’ér Shéva (Beer Sheva) )
18:15Hapoel Be'er Sheva 1 - 0 Hapoel Hadera
Yaakov Turner Toto Stadium - Be’ér Shéva - Beer Sheva
Sunday 24 January 2021 Bnei Yehuda Hapoel Kfar Saba Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
17:00Bnei Yehuda 1 - 3 Hapoel Kfar Saba
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Saturday 23 January 2021 Maccabi Netanya Maccabi Tel Aviv Netanya Stadium (Netanya) Maccabi Haifa Bnei Sakhnin Sammy Ofer Stadium (Haifa) Ironi Kiryat Shmona Beitar Jerusalem Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona) Maccabi Petah Tikva Ashdod HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Hapoel Tel Aviv Hapoel Haifa Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:45Maccabi Netanya 1 - 3 Maccabi Tel Aviv
Netanya Stadium - Netanya
18:00Maccabi Haifa 3 - 0 Bnei Sakhnin
Sammy Ofer Stadium - Haifa
16:45Ironi Kiryat Shmona 0 - 2 Beitar Jerusalem
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
15:30Maccabi Petah Tikva 2 - 1 Ashdod
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
13:00Hapoel Tel Aviv 2 - 2 Hapoel Haifa
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Thursday 7 January 2021 Maccabi Tel Aviv Bnei Yehuda Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Ashdod Hapoel Tel Aviv Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod)) Hapoel Kfar Saba Maccabi Petah Tikva HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
18:45Maccabi Tel Aviv 0 - 0 Bnei Yehuda
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
18:00Ashdod 2 - 1 Hapoel Tel Aviv
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
17:00Hapoel Kfar Saba 2 - 0 Maccabi Petah Tikva
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Wednesday 6 January 2021 Hapoel Hadera Beitar Jerusalem Netanya Stadium (Netanya) Bnei Sakhnin Maccabi Netanya Doha Stadium (Sakhnin)
18:45Hapoel Hadera 0 - 4 Beitar Jerusalem
Netanya Stadium - Netanya
18:00Bnei Sakhnin 0 - 1 Maccabi Netanya
Doha Stadium - Sakhnin
Tuesday 5 January 2021 Hapoel Be'er Sheva Maccabi Haifa Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Hapoel Haifa Ironi Kiryat Shmona Sammy Ofer Stadium (Haifa)
18:45Hapoel Be'er Sheva 1 - 1 Maccabi Haifa
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
17:00Hapoel Haifa 0 - 2 Ironi Kiryat Shmona
Sammy Ofer Stadium - Haifa
Monday 4 January 2021 Maccabi Petah Tikva Maccabi Tel Aviv HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
18:45Maccabi Petah Tikva 0 - 1 Maccabi Tel Aviv
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Sunday 3 January 2021 Bnei Yehuda Bnei Sakhnin Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
17:00Bnei Yehuda 1 - 1 Bnei Sakhnin
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Saturday 2 January 2021 Beitar Jerusalem Hapoel Haifa Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Maccabi Netanya Hapoel Be'er Sheva Netanya Stadium (Netanya) Maccabi Haifa Hapoel Hadera Sammy Ofer Stadium (Haifa) Hapoel Tel Aviv Hapoel Kfar Saba Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:00Beitar Jerusalem 3 - 3 Hapoel Haifa
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
17:15Maccabi Netanya 0 - 1 Hapoel Be'er Sheva
Netanya Stadium - Netanya
15:20Maccabi Haifa 1 - 0 Hapoel Hadera
Sammy Ofer Stadium - Haifa
13:00Hapoel Tel Aviv 1 - 1 Hapoel Kfar Saba
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Monday 28 December 2020 Hapoel Tel Aviv Maccabi Tel Aviv Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Beitar Jerusalem Ashdod Teddi Malcha Stadium (Jerusalem)
18:45Hapoel Tel Aviv 0 - 4 Maccabi Tel Aviv
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
18:00Beitar Jerusalem 1 - 2 Ashdod
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
Sunday 27 December 2020 Bnei Yehuda Hapoel Be'er Sheva Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Ironi Kiryat Shmona Hapoel Kfar Saba Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona) Maccabi Petah Tikva Bnei Sakhnin HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
18:30Bnei Yehuda 0 - 2 Hapoel Be'er Sheva
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
17:45Ironi Kiryat Shmona 1 - 0 Hapoel Kfar Saba
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
17:00Maccabi Petah Tikva 0 - 0 Bnei Sakhnin
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Saturday 26 December 2020 Maccabi Netanya Maccabi Haifa Netanya Stadium (Netanya) Hapoel Haifa Hapoel Hadera Sammy Ofer Stadium (Haifa)
17:50Maccabi Netanya 0 - 2 Maccabi Haifa
Netanya Stadium - Netanya
15:20Hapoel Haifa 0 - 0 Hapoel Hadera
Sammy Ofer Stadium - Haifa
Thursday 24 December 2020 Hapoel Kfar Saba Beitar Jerusalem HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Maccabi Tel Aviv Ironi Kiryat Shmona Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:45Hapoel Kfar Saba 1 - 1 Beitar Jerusalem
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
18:00Maccabi Tel Aviv 1 - 0 Ironi Kiryat Shmona
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Wednesday 23 December 2020 Hapoel Be'er Sheva Maccabi Petah Tikva Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Bnei Sakhnin Hapoel Tel Aviv Doha Stadium (Sakhnin)
18:15Hapoel Be'er Sheva 1 - 2 Maccabi Petah Tikva
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
18:00Bnei Sakhnin 0 - 1 Hapoel Tel Aviv
Doha Stadium - Sakhnin
Tuesday 22 December 2020 Maccabi Haifa Bnei Yehuda Sammy Ofer Stadium (Haifa) Hapoel Hadera Maccabi Netanya Netanya Stadium (Netanya) Ashdod Hapoel Haifa Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod))
18:05Maccabi Haifa 3 - 0 Bnei Yehuda
Sammy Ofer Stadium - Haifa
18:00Hapoel Hadera 2 - 1 Maccabi Netanya
Netanya Stadium - Netanya
17:00Ashdod 0 - 1 Hapoel Haifa
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
Monday 21 December 2020 Beitar Jerusalem Maccabi Tel Aviv Teddi Malcha Stadium (Jerusalem)
18:45Beitar Jerusalem 0 - 0 Maccabi Tel Aviv
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
Sunday 20 December 2020 Hapoel Tel Aviv Hapoel Be'er Sheva Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Ironi Kiryat Shmona Bnei Sakhnin Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona)
18:15Hapoel Tel Aviv 0 - 3 Hapoel Be'er Sheva
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
17:00Ironi Kiryat Shmona 0 - 1 Bnei Sakhnin
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
Saturday 19 December 2020 Maccabi Petah Tikva Maccabi Haifa HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Bnei Yehuda Maccabi Netanya Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Hadera Ashdod Netanya Stadium (Netanya) Hapoel Haifa Hapoel Kfar Saba Sammy Ofer Stadium (Haifa)
17:50Maccabi Petah Tikva 1 - 2 Maccabi Haifa
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
16:45Bnei Yehuda 1 - 1 Maccabi Netanya
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
15:20Hapoel Hadera 1 - 1 Ashdod
Netanya Stadium - Netanya
13:00Hapoel Haifa 2 - 1 Hapoel Kfar Saba
Sammy Ofer Stadium - Haifa
Thursday 17 December 2020 Beitar Jerusalem Ironi Kiryat Shmona Teddi Malcha Stadium (Jerusalem)
18:00Beitar Jerusalem 1 - 0 Ironi Kiryat Shmona
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
Wednesday 16 December 2020 Maccabi Tel Aviv Maccabi Netanya Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Hadera Hapoel Be'er Sheva Netanya Stadium (Netanya)
18:45Maccabi Tel Aviv 2 - 2 Maccabi Netanya
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
18:00Hapoel Hadera 2 - 2 Hapoel Be'er Sheva
Netanya Stadium - Netanya
Monday 14 December 2020 Maccabi Haifa Hapoel Tel Aviv Sammy Ofer Stadium (Haifa)
18:45Maccabi Haifa 1 - 0 Hapoel Tel Aviv
Sammy Ofer Stadium - Haifa
Sunday 13 December 2020 Maccabi Tel Aviv Hapoel Haifa Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Be'er Sheva Ironi Kiryat Shmona Teddi Malcha Stadium (Jerusalem)
18:45Maccabi Tel Aviv 4 - 3 Hapoel Haifa
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
18:00Hapoel Be'er Sheva 2 - 1 Ironi Kiryat Shmona
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
Saturday 12 December 2020 Maccabi Netanya Maccabi Petah Tikva National Stadium Ramat Gan (Ramat Gan) Bnei Yehuda Hapoel Hadera Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Kfar Saba Ashdod Levita Stadium (Kfar-Saba)
17:50Maccabi Netanya 3 - 2 Maccabi Petah Tikva
National Stadium Ramat Gan - Ramat Gan
15:20Bnei Yehuda 0 - 3 Hapoel Hadera
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
13:00Hapoel Kfar Saba 0 - 1 Ashdod
Levita Stadium - Kfar-Saba
Wednesday 9 December 2020 Hapoel Haifa Hapoel Tel Aviv Sammy Ofer Stadium (Haifa)
18:00Hapoel Haifa 2 - 0 Hapoel Tel Aviv
Sammy Ofer Stadium - Haifa
Tuesday 8 December 2020 Bnei Sakhnin Maccabi Haifa Doha Stadium (Sakhnin)
15:00Bnei Sakhnin 0 - 3 Maccabi Haifa
Doha Stadium - Sakhnin
Monday 7 December 2020 Beitar Jerusalem Hapoel Be'er Sheva Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Ashdod Maccabi Tel Aviv Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod))
18:45Beitar Jerusalem 1 - 2 Hapoel Be'er Sheva
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
18:00Ashdod 3 - 2 Maccabi Tel Aviv
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
Sunday 6 December 2020 Hapoel Hadera Hapoel Kfar Saba National Stadium Ramat Gan (Ramat Gan)
18:00Hapoel Hadera 1 - 1 Hapoel Kfar Saba
National Stadium Ramat Gan - Ramat Gan
Saturday 5 December 2020 Hapoel Tel Aviv Maccabi Netanya Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Hapoel Haifa Bnei Sakhnin Sammy Ofer Stadium (Haifa) Maccabi Petah Tikva Bnei Yehuda HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Ironi Kiryat Shmona Maccabi Haifa Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona)
17:50Hapoel Tel Aviv 0 - 0 Maccabi Netanya
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
16:45Hapoel Haifa 0 - 2 Bnei Sakhnin
Sammy Ofer Stadium - Haifa
15:20Maccabi Petah Tikva 1 - 0 Bnei Yehuda
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
13:00Ironi Kiryat Shmona 0 - 3 Maccabi Haifa
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
Monday 30 November 2020 Maccabi Haifa Beitar Jerusalem Sammy Ofer Stadium (Haifa) Hapoel Be'er Sheva Hapoel Haifa Teddi Malcha Stadium (Jerusalem)
18:45Maccabi Haifa 2 - 0 Beitar Jerusalem
Sammy Ofer Stadium - Haifa
18:00Hapoel Be'er Sheva 2 - 2 Hapoel Haifa
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
Sunday 29 November 2020 Maccabi Tel Aviv Hapoel Kfar Saba Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Maccabi Netanya Ironi Kiryat Shmona Netanya Stadium (Netanya)
18:45Maccabi Tel Aviv 3 - 0 Hapoel Kfar Saba
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
18:00Maccabi Netanya 0 - 0 Ironi Kiryat Shmona
Netanya Stadium - Netanya
Saturday 28 November 2020 Bnei Yehuda Hapoel Tel Aviv Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Bnei Sakhnin Ashdod Doha Stadium (Sakhnin) Maccabi Petah Tikva Hapoel Hadera HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
17:50Bnei Yehuda 1 - 0 Hapoel Tel Aviv
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
15:20Bnei Sakhnin 1 - 0 Ashdod
Doha Stadium - Sakhnin
13:00Maccabi Petah Tikva 1 - 0 Hapoel Hadera
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Wednesday 25 November 2020 Beitar Jerusalem Maccabi Petah Tikva Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Ashdod Maccabi Netanya Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod)) Hapoel Hadera Bnei Sakhnin Netanya Stadium (Netanya)
18:00Beitar Jerusalem 1 - 2 Maccabi Petah Tikva
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
17:00Ashdod 4 - 0 Maccabi Netanya
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
16:00Hapoel Hadera 4 - 0 Bnei Sakhnin
Netanya Stadium - Netanya
Tuesday 24 November 2020 Hapoel Kfar Saba Maccabi Haifa Levita Stadium (Kfar-Saba) Ironi Kiryat Shmona Hapoel Tel Aviv Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona) Hapoel Haifa Bnei Yehuda Sammy Ofer Stadium (Haifa)
18:00Hapoel Kfar Saba 3 - 2 Maccabi Haifa
Levita Stadium - Kfar-Saba
17:00Ironi Kiryat Shmona 1 - 0 Hapoel Tel Aviv
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
16:00Hapoel Haifa 2 - 1 Bnei Yehuda
Sammy Ofer Stadium - Haifa
Sunday 22 November 2020 Beitar Jerusalem Maccabi Netanya Teddi Malcha Stadium (Jerusalem) Hapoel Hadera Maccabi Tel Aviv Netanya Stadium (Netanya)
18:45Beitar Jerusalem 1 - 1 Maccabi Netanya
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
18:00Hapoel Hadera 0 - 1 Maccabi Tel Aviv
Netanya Stadium - Netanya
Saturday 21 November 2020 Hapoel Haifa Maccabi Haifa Sammy Ofer Stadium (Haifa) Hapoel Kfar Saba Bnei Sakhnin Levita Stadium (Kfar-Saba) Ashdod Hapoel Be'er Sheva Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod)) Ironi Kiryat Shmona Bnei Yehuda Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona) Hapoel Tel Aviv Maccabi Petah Tikva Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
17:50Hapoel Haifa 2 - 1 Maccabi Haifa
Sammy Ofer Stadium - Haifa
17:00Hapoel Kfar Saba 0 - 1 Bnei Sakhnin
Levita Stadium - Kfar-Saba
16:45Ashdod 2 - 0 Hapoel Be'er Sheva
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
14:45Ironi Kiryat Shmona 2 - 0 Bnei Yehuda
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
13:00Hapoel Tel Aviv 0 - 0 Maccabi Petah Tikva
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Monday 9 November 2020 Hapoel Tel Aviv Hapoel Hadera Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:30Hapoel Tel Aviv 1 - 0 Hapoel Hadera
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Sunday 8 November 2020 Hapoel Be'er Sheva Hapoel Kfar Saba Yaakov Turner Toto Stadium (Be’ér Shéva (Beer Sheva) ) Bnei Sakhnin Maccabi Tel Aviv Doha Stadium (Sakhnin) Maccabi Petah Tikva Ironi Kiryat Shmona HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
18:45Hapoel Be'er Sheva 0 - 0 Hapoel Kfar Saba
Yaakov Turner Toto Stadium - Be’ér Shéva - Beer Sheva
18:15Bnei Sakhnin 1 - 2 Maccabi Tel Aviv
Doha Stadium - Sakhnin
17:00Maccabi Petah Tikva 0 - 1 Ironi Kiryat Shmona
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Saturday 7 November 2020 Bnei Yehuda Beitar Jerusalem Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Maccabi Haifa Ashdod Sammy Ofer Stadium (Haifa) Maccabi Netanya Hapoel Haifa Netanya Stadium (Netanya)
18:30Bnei Yehuda 1 - 0 Beitar Jerusalem
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
16:45Maccabi Haifa 2 - 1 Ashdod
Sammy Ofer Stadium - Haifa
13:00Maccabi Netanya 2 - 1 Hapoel Haifa
Netanya Stadium - Netanya
Wednesday 4 November 2020 Beitar Jerusalem Hapoel Hadera Teddi Malcha Stadium (Jerusalem)
18:00Beitar Jerusalem 4 - 0 Hapoel Hadera
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
Monday 2 November 2020 Maccabi Haifa Maccabi Tel Aviv Sammy Ofer Stadium (Haifa) Hapoel Be'er Sheva Bnei Sakhnin Teddi Malcha Stadium (Jerusalem)
19:00Maccabi Haifa 2 - 2 Maccabi Tel Aviv
Sammy Ofer Stadium - Haifa
18:15Hapoel Be'er Sheva 2 - 2 Bnei Sakhnin
Teddi Malcha Stadium - Jerusalem
Sunday 1 November 2020 Bnei Yehuda Ashdod Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:30Bnei Yehuda 1 - 0 Ashdod
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Saturday 31 October 2020 Hapoel Tel Aviv Beitar Jerusalem Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Ironi Kiryat Shmona Hapoel Hadera Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona) Maccabi Netanya Hapoel Kfar Saba Netanya Stadium (Netanya) Maccabi Petah Tikva Hapoel Haifa HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva))
17:50Hapoel Tel Aviv 1 - 1 Beitar Jerusalem
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
16:15Ironi Kiryat Shmona 1 - 1 Hapoel Hadera
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
15:15Maccabi Netanya 3 - 0 Hapoel Kfar Saba
Netanya Stadium - Netanya
14:15Maccabi Petah Tikva 2 - 0 Hapoel Haifa
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
Sunday 25 October 2020 Maccabi Tel Aviv Hapoel Be'er Sheva Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
19:00Maccabi Tel Aviv 0 - 0 Hapoel Be'er Sheva
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Monday 21 September 2020 Hapoel Kfar Saba Bnei Yehuda Levita Stadium (Kfar-Saba) Ashdod Maccabi Petah Tikva Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod))
17:00Hapoel Kfar Saba 3 - 1 Bnei Yehuda
Levita Stadium - Kfar-Saba
16:00Ashdod 1 - 0 Maccabi Petah Tikva
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod
Monday 14 September 2020 Maccabi Netanya Bnei Sakhnin Netanya Stadium (Netanya)
17:00Maccabi Netanya 7 - 0 Bnei Sakhnin
Netanya Stadium - Netanya
Sunday 13 September 2020 Maccabi Haifa Hapoel Be'er Sheva Sammy Ofer Stadium (Haifa) Hapoel Tel Aviv Ashdod Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv))
18:00Maccabi Haifa 3 - 1 Hapoel Be'er Sheva
Sammy Ofer Stadium - Haifa
17:30Hapoel Tel Aviv 0 - 2 Ashdod
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
Saturday 12 September 2020 Bnei Yehuda Maccabi Tel Aviv Bloomfield Stadium (Tel-Aviv-Yāfā (Tel-Aviv)) Maccabi Petah Tikva Hapoel Kfar Saba HaMoshava Stadium (Pétaḥ-Tiqva (Petach-Tikva)) Ironi Kiryat Shmona Hapoel Haifa Kiryat-Shmona Municipal Stadium (Kiryat-Shmona)
17:30Bnei Yehuda 2 - 2 Maccabi Tel Aviv
Bloomfield Stadium - Tel-Aviv-Yāfā - Tel-Aviv
16:00Maccabi Petah Tikva 2 - 0 Hapoel Kfar Saba
HaMoshava Stadium - Pétaḥ-Tiqva - Petach-Tikva
15:00Ironi Kiryat Shmona 1 - 1 Hapoel Haifa
Kiryat-Shmona Municipal Stadium - Kiryat-Shmona
Sunday 30 August 2020 Maccabi Tel Aviv Maccabi Petah Tikva Netanya Stadium (Netanya) Hapoel Hadera Maccabi Haifa Netanya Stadium (Netanya) Hapoel Haifa Beitar Jerusalem Sammy Ofer Stadium (Haifa) Hapoel Be'er Sheva Maccabi Netanya Yaakov Turner Toto Stadium (Be’ér Shéva (Beer Sheva) )
18:00Maccabi Tel Aviv 1 - 2 Maccabi Petah Tikva
Netanya Stadium - Netanya
17:30Hapoel Hadera 1 - 2 Maccabi Haifa
Netanya Stadium - Netanya
17:15Hapoel Haifa 0 - 1 Beitar Jerusalem
Sammy Ofer Stadium - Haifa
17:00Hapoel Be'er Sheva 3 - 2 Maccabi Netanya
Yaakov Turner Toto Stadium - Be’ér Shéva - Beer Sheva
Saturday 29 August 2020 Hapoel Kfar Saba Hapoel Tel Aviv Levita Stadium (Kfar-Saba) Bnei Sakhnin Bnei Yehuda Doha Stadium (Sakhnin) Ashdod Ironi Kiryat Shmona Yud-Alef Stadium (Ašdod (Ashdod))
17:30Hapoel Kfar Saba 2 - 1 Hapoel Tel Aviv
Levita Stadium - Kfar-Saba
16:45Bnei Sakhnin 0 - 3 Bnei Yehuda
Doha Stadium - Sakhnin
16:00Ashdod 0 - 2 Ironi Kiryat Shmona
Yud-Alef Stadium - Ašdod - Ashdod