Coppa Italia
2020/2021

Wednesday 10 February 2021 Atalanta Napoli Gewiss Stadium (Bergamo)
19:45Atalanta 3 - 1 Napoli
Gewiss Stadium - Bergamo
Tuesday 9 February 2021 Juventus Internazionale Allianz Stadium (Torino)
19:45Juventus 0 - 0 Internazionale
Allianz Stadium - Torino
Wednesday 3 February 2021 Napoli Atalanta Stadio Diego Armando Maradona (Napoli)
19:45Napoli 0 - 0 Atalanta
Stadio Diego Armando Maradona - Napoli
Tuesday 2 February 2021 Internazionale Juventus Stadio Giuseppe Meazza (Milano)
19:45Internazionale 1 - 2 Juventus
Stadio Giuseppe Meazza - Milano
Thursday 28 January 2021 Napoli Spezia Stadio Diego Armando Maradona (Napoli)
20:00Napoli 4 - 2 Spezia
Stadio Diego Armando Maradona - Napoli
Wednesday 27 January 2021 Juventus SPAL Allianz Stadium (Torino) Atalanta Lazio Gewiss Stadium (Bergamo)
19:45Juventus 4 - 0 SPAL
Allianz Stadium - Torino
16:45Atalanta 3 - 2 Lazio
Gewiss Stadium - Bergamo
Tuesday 26 January 2021 Internazionale Milan Stadio Giuseppe Meazza (Milano)
19:45Internazionale 2 - 1 Milan
Stadio Giuseppe Meazza - Milano
Thursday 21 January 2021 Lazio Parma Stadio Olimpico (Roma)
20:15Lazio 2 - 1 Parma
Stadio Olimpico - Roma
Tuesday 19 January 2021 Roma Spezia Stadio Olimpico (Roma)
20:15Roma 2 - 4 Spezia
Stadio Olimpico - Roma
Thursday 14 January 2021 Atalanta Cagliari Gewiss Stadium (Bergamo) Sassuolo SPAL MAPEI Stadium - Città del Tricolore (Reggio nell'Emilia)
20:15Atalanta 3 - 1 Cagliari
Gewiss Stadium - Bergamo
16:30Sassuolo 0 - 2 SPAL
MAPEI Stadium - Città del Tricolore - Reggio nell'Emilia
Wednesday 13 January 2021 Juventus Genoa Allianz Stadium (Torino) Napoli Empoli Stadio Diego Armando Maradona (Napoli) Fiorentina Internazionale Stadio Artemio Franchi (Firenze)
19:45Juventus 3 - 2 Genoa
Allianz Stadium - Torino
16:45Napoli 3 - 2 Empoli
Stadio Diego Armando Maradona - Napoli
14:00Fiorentina 1 - 2 Internazionale
Stadio Artemio Franchi - Firenze
Tuesday 12 January 2021 Milan Torino Stadio Giuseppe Meazza (Milano)
19:45Milan 0 - 0 Torino
Stadio Giuseppe Meazza - Milano
Thursday 26 November 2020 Sampdoria Genoa Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova) Torino Virtus Entella Stadio Olimpico Grande Torino (Torino)
16:00Sampdoria 1 - 3 Genoa
Stadio Comunale Luigi Ferraris - Genova
13:00Torino 2 - 0 Virtus Entella
Stadio Olimpico Grande Torino - Torino
Wednesday 25 November 2020 Cagliari Hellas Verona Sardegna Arena (Cagliari) Udinese Fiorentina Dacia Arena (Udine) Bologna Spezia Stadio Renato Dall'Ara (Bologna) Empoli Brescia Stadio Carlo Castellani (Empoli) Parma Cosenza Stadio Ennio Tardini (Parma)
16:30Cagliari 2 - 1 Hellas Verona
Sardegna Arena - Cagliari
16:30Udinese 0 - 1 Fiorentina
Dacia Arena - Udine
16:30Bologna 2 - 4 Spezia
Stadio Renato Dall'Ara - Bologna
13:30Empoli 3 - 0 Brescia
Stadio Carlo Castellani - Empoli
13:30Parma 2 - 1 Cosenza
Stadio Ennio Tardini - Parma
Tuesday 24 November 2020 SPAL Monza Stadio Paolo Mazza (Ferrara)
13:30SPAL 2 - 0 Monza
Stadio Paolo Mazza - Ferrara
Wednesday 28 October 2020 Parma Pescara Stadio Ennio Tardini (Parma) Udinese Vicenza Dacia Arena (Udine) Fiorentina Calcio Padova Stadio Artemio Franchi (Firenze) Hellas Verona Venezia Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona) Crotone SPAL Stadio Ezio Scida (Crotone) Genoa Catanzaro Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova) Benevento Empoli Stadio Ciro Vigorito (Benevento) Brescia Perugia Stadio Mario Rigamonti (Brescia) Cosenza Monopoli Stadio San Vito-Luigi Marulla (Cosenza) Cittadella Spezia Stadio Pier Cesare Tombolato (Cittadella) Cagliari Cremonese Sardegna Arena (Cagliari) Torino Lecce Stadio Olimpico Grande Torino (Torino)
17:00Parma 3 - 1 Pescara
Stadio Ennio Tardini - Parma
17:00Udinese 3 - 1 Vicenza
Dacia Arena - Udine
16:30Fiorentina 2 - 1 Calcio Padova
Stadio Artemio Franchi - Firenze
16:00Hellas Verona 3 - 3 Venezia
Stadio Marc'Antonio Bentegodi - Verona
16:00Crotone 1 - 1 SPAL
Stadio Ezio Scida - Crotone
16:00Genoa 2 - 1 Catanzaro
Stadio Comunale Luigi Ferraris - Genova
15:00Benevento 2 - 4 Empoli
Stadio Ciro Vigorito - Benevento
15:00Brescia 3 - 0 Perugia
Stadio Mario Rigamonti - Brescia
14:00Cosenza 2 - 1 Monopoli
Stadio San Vito-Luigi Marulla - Cosenza
14:00Cittadella 0 - 2 Spezia
Stadio Pier Cesare Tombolato - Cittadella
13:30Cagliari 1 - 0 Cremonese
Sardegna Arena - Cagliari
13:00Torino 3 - 1 Lecce
Stadio Olimpico Grande Torino - Torino
Tuesday 27 October 2020 Pordenone Monza Stadio Guido Teghil (Lignano Sabbiadoro) Bologna Reggina Stadio Renato Dall'Ara (Bologna) Virtus Entella Pisa Stadio Comunale Chiavari (Chiavari) Sampdoria Salernitana Stadio Comunale Luigi Ferraris (Genova)
17:00Pordenone 0 - 0 Monza
Stadio Guido Teghil - Lignano Sabbiadoro
14:00Bologna 2 - 0 Reggina
Stadio Renato Dall'Ara - Bologna
14:00Virtus Entella 3 - 1 Pisa
Stadio Comunale Chiavari - Chiavari
13:00Sampdoria 1 - 0 Salernitana
Stadio Comunale Luigi Ferraris - Genova
Wednesday 30 September 2020 SPAL Bari Stadio Paolo Mazza (Ferrara) Brescia Trapani Stadio Mario Rigamonti (Brescia) Reggiana Monopoli MAPEI Stadium - Città del Tricolore (Reggio nell'Emilia) Lecce FeralpiSalò Stadio Comunale Via del Mare (Lecce) Venezia Carrarese Stadio Pierluigi Penzo (Venezia) Salernitana Südtirol Stadio Arechi (Salerno) Pordenone Casarano Stadio Nereo Rocco (Trieste) Chievo Catanzaro Stadio Marc'Antonio Bentegodi (Verona) Vicenza Pro Patria Stadio Romeo Menti (Vicenza) Empoli Renate Stadio Carlo Castellani (Empoli) Ascoli Perugia Stadio Cino e Lillo Del Duca (Ascoli Piceno) Virtus Entella AlbinoLeffe Stadio Comunale Chiavari (Chiavari) Pescara San Nicolò Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia (Pescara) Cremonese Arezzo Stadio Giovanni Zini (Cremona) Cosenza Alessandria Stadio San Vito-Luigi Marulla (Cosenza) Frosinone Calcio Padova Stadio Benito Stirpe (Frosinone) Pisa Juve Stabia Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani (Pisa) Cittadella Novara Stadio Pier Cesare Tombolato (Cittadella) Reggina Teramo Stadio Oreste Granillo (Reggio Calabria)
19:00SPAL 0 - 0 Bari
Stadio Paolo Mazza - Ferrara
18:00Brescia 3 - 0 Trapani
Stadio Mario Rigamonti - Brescia
16:00Reggiana 2 - 2 Monopoli
MAPEI Stadium - Città del Tricolore - Reggio nell'Emilia
16:00Lecce 2 - 0 FeralpiSalò
Stadio Comunale Via del Mare - Lecce
16:00Venezia 2 - 0 Carrarese
Stadio Pierluigi Penzo - Venezia
16:00Salernitana 3 - 0 Südtirol
Stadio Arechi - Salerno
16:00Pordenone 3 - 0 Casarano
Stadio Nereo Rocco - Trieste
16:00Chievo 1 - 1 Catanzaro
Stadio Marc'Antonio Bentegodi - Verona
15:00Vicenza 3 - 2 Pro Patria
Stadio Romeo Menti - Vicenza
15:00Empoli 2 - 1 Renate
Stadio Carlo Castellani - Empoli
15:00Ascoli 1 - 4 Perugia
Stadio Cino e Lillo Del Duca - Ascoli Piceno
14:00Virtus Entella 2 - 1 AlbinoLeffe
Stadio Comunale Chiavari - Chiavari
13:30Pescara 1 - 1 San Nicolò
Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia - Pescara
13:00Cremonese 4 - 0 Arezzo
Stadio Giovanni Zini - Cremona
13:00Cosenza 0 - 0 Alessandria
Stadio San Vito-Luigi Marulla - Cosenza
13:00Frosinone 1 - 3 Calcio Padova
Stadio Benito Stirpe - Frosinone
13:00Pisa 2 - 0 Juve Stabia
Arena Garibaldi - Stadio Romeo Anconetani - Pisa
13:00Cittadella 3 - 1 Novara
Stadio Pier Cesare Tombolato - Cittadella
12:00Reggina 1 - 0 Teramo
Stadio Oreste Granillo - Reggio Calabria
Tuesday 29 September 2020 Monza Triestina U-Power Stadium (Monza)
18:45Monza 3 - 0 Triestina
U-Power Stadium - Monza
Wednesday 23 September 2020 Catania San Nicolò Stadio Angelo Massimino (Catania) Monopoli Modena Stadio Vito Simone Veneziani (Monopoli) Calcio Padova Breno Stadio Comunale Euganeo (Padova) FeralpiSalò Pineto Stadio Lino Turina (Salò) Potenza Calcio Triestina Stadio Comunale Alfredo Viviani (Potenza) Juve Stabia Tritium Stadio Comunale Romeo Menti (Castellammare di Stabia) Renate Avellino Stadio Città di Meda (Meda) Bari Trastevere Stadio Comunale San Nicola (Bari) Pontedera Arezzo Stadio Comunale (Piancastagnaio) Catanzaro Virtus Francavilla Stadio Nicola Ceravolo (Catanzaro) Livorno Pro Patria Stadio Armando Picchi (Livorno) Carrarese Ambrosiana Stadio dei Marmi (Carrara) Alessandria Sambenedettese Stadio Giuseppe Moccagatta (Alessandria) Novara Gelbison Stadio Comunale Silvio Piola (Novara) Carpi Casarano Stadio Sandro Cabassi (Carpi) Piacenza Teramo Stadio Leonardo Garilli (Piacenza)
18:45Catania 1 - 2 San Nicolò
Stadio Angelo Massimino - Catania
18:00Monopoli 1 - 0 Modena
Stadio Vito Simone Veneziani - Monopoli
17:00Calcio Padova 2 - 0 Breno
Stadio Comunale Euganeo - Padova
16:30FeralpiSalò 1 - 0 Pineto
Stadio Lino Turina - Salò
16:30Potenza Calcio 0 - 2 Triestina
Stadio Comunale Alfredo Viviani - Potenza
16:00Juve Stabia 2 - 1 Tritium
Stadio Comunale Romeo Menti - Castellammare di Stabia
16:00Renate 2 - 1 Avellino
Stadio Città di Meda - Meda
15:30Bari 4 - 0 Trastevere
Stadio Comunale San Nicola - Bari
15:00Pontedera 1 - 2 Arezzo
Stadio Comunale - Piancastagnaio
15:00Catanzaro 2 - 1 Virtus Francavilla
Stadio Nicola Ceravolo - Catanzaro
15:00Livorno 1 - 2 Pro Patria
Stadio Armando Picchi - Livorno
15:00Carrarese 4 - 0 Ambrosiana
Stadio dei Marmi - Carrara
14:30Alessandria 3 - 2 Sambenedettese
Stadio Giuseppe Moccagatta - Alessandria
14:30Novara 3 - 1 Gelbison
Stadio Comunale Silvio Piola - Novara
14:00Carpi 1 - 3 Casarano
Stadio Sandro Cabassi - Carpi
13:30Piacenza 1 - 2 Teramo
Stadio Leonardo Garilli - Piacenza
Tuesday 22 September 2020 Ternana AlbinoLeffe Stadio Libero Liberati (Terni) Südtirol Latte Dolce Stadio Lino Turina (Salò)
18:30Ternana 1 - 2 AlbinoLeffe
Stadio Libero Liberati - Terni
12:30Südtirol 2 - 1 Latte Dolce
Stadio Lino Turina - Salò