J1 League
2020

Wednesday 21 October 2020 Shonan Bellmare Sagan Tosu Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Yokohama F. Marinos Nagoya Grampus Nissan Stadium (Yokohama) Vissel Kobe Kashima Antlers NOEVIR Stadium Kobe (Kobe)
10:30Shonan Bellmare 0 - 0 Sagan Tosu
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
10:30Yokohama F. Marinos 2 - 1 Nagoya Grampus
Nissan Stadium - Yokohama
09:00Vissel Kobe 1 - 3 Kashima Antlers
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
Sunday 18 October 2020 Kawasaki Frontale Nagoya Grampus Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Sanfrecce Hiroshima Vissel Kobe EDION Stadium (Hiroshima) Urawa Reds Vegalta Sendai Saitama Stadium 2002 (Saitama) Shonan Bellmare Kashiwa Reysol Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Oita Trinita Gamba Osaka Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Yokohama Tokyo Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Shimizu S-Pulse Sagan Tosu IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka) Consadole Sapporo Kashima Antlers Sapporo Dome (Sapporo)
10:00Kawasaki Frontale 3 - 0 Nagoya Grampus
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
08:00Sanfrecce Hiroshima 2 - 1 Vissel Kobe
EDION Stadium - Hiroshima
07:00Urawa Reds 6 - 0 Vegalta Sendai
Saitama Stadium 2002 - Saitama
06:00Shonan Bellmare 3 - 2 Kashiwa Reysol
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
05:00Oita Trinita 0 - 1 Gamba Osaka
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
05:00Yokohama 1 - 0 Tokyo
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
05:00Shimizu S-Pulse 1 - 1 Sagan Tosu
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
04:00Consadole Sapporo 1 - 0 Kashima Antlers
Sapporo Dome - Sapporo
Saturday 17 October 2020 Cerezo Osaka Yokohama F. Marinos Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka))
06:00Cerezo Osaka 4 - 1 Yokohama F. Marinos
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
Wednesday 14 October 2020 Nagoya Grampus Consadole Sapporo Paloma Mizuho Stadium (Nagoya) Cerezo Osaka Shonan Bellmare Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Vegalta Sendai Yokohama Yurtec Stadium Sendai (Sendai) Kashiwa Reysol Urawa Reds SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Gamba Osaka Yokohama F. Marinos Suita City Football Stadium (Suita) Sanfrecce Hiroshima Kawasaki Frontale EDION Stadium (Hiroshima) Tokyo Shimizu S-Pulse Ajinomoto Stadium (Chōfu) Vissel Kobe Oita Trinita NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Sagan Tosu Kashima Antlers Ekimae Real Estate Stadium (Tosu)
10:30Nagoya Grampus 3 - 0 Consadole Sapporo
Paloma Mizuho Stadium - Nagoya
10:30Cerezo Osaka 1 - 0 Shonan Bellmare
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
10:00Vegalta Sendai 0 - 0 Yokohama
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
10:00Kashiwa Reysol 1 - 1 Urawa Reds
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
10:00Gamba Osaka 1 - 1 Yokohama F. Marinos
Suita City Football Stadium - Suita
10:00Sanfrecce Hiroshima 0 - 2 Kawasaki Frontale
EDION Stadium - Hiroshima
10:00Tokyo 3 - 1 Shimizu S-Pulse
Ajinomoto Stadium - Chōfu
10:00Vissel Kobe 1 - 1 Oita Trinita
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
09:45Sagan Tosu 0 - 2 Kashima Antlers
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
Saturday 10 October 2020 Sagan Tosu Urawa Reds Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Kawasaki Frontale Vegalta Sendai Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Yokohama F. Marinos Oita Trinita Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Kashima Antlers Yokohama Kashima Soccer Stadium (Kashima) Kashiwa Reysol Vissel Kobe SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Shimizu S-Pulse Sanfrecce Hiroshima IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka) Consadole Sapporo Shonan Bellmare Sapporo Atsubetsu Park Stadium (Sapporo) Nagoya Grampus Cerezo Osaka Paloma Mizuho Stadium (Nagoya) Tokyo Gamba Osaka Ajinomoto Stadium (Chōfu)
09:00Sagan Tosu 0 - 1 Urawa Reds
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
09:00Kawasaki Frontale 1 - 0 Vegalta Sendai
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
07:00Yokohama F. Marinos 4 - 0 Oita Trinita
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
07:00Kashima Antlers 3 - 2 Yokohama
Kashima Soccer Stadium - Kashima
06:00Kashiwa Reysol 4 - 3 Vissel Kobe
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
05:00Shimizu S-Pulse 2 - 3 Sanfrecce Hiroshima
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
05:00Consadole Sapporo 2 - 1 Shonan Bellmare
Sapporo Atsubetsu Park Stadium - Sapporo
05:00Nagoya Grampus 1 - 0 Cerezo Osaka
Paloma Mizuho Stadium - Nagoya
05:00Tokyo 0 - 1 Gamba Osaka
Ajinomoto Stadium - Chōfu
Wednesday 7 October 2020 Sagan Tosu Gamba Osaka Ekimae Real Estate Stadium (Tosu)
10:00Sagan Tosu 1 - 2 Gamba Osaka
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
Sunday 4 October 2020 Urawa Reds Nagoya Grampus Saitama Stadium 2002 (Saitama) Yokohama F. Marinos Vissel Kobe Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Shonan Bellmare Tokyo Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka)
08:00Urawa Reds 0 - 1 Nagoya Grampus
Saitama Stadium 2002 - Saitama
07:00Yokohama F. Marinos 2 - 3 Vissel Kobe
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
06:00Shonan Bellmare 0 - 1 Tokyo
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
Saturday 3 October 2020 Oita Trinita Shimizu S-Pulse Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Gamba Osaka Kashima Antlers Suita City Football Stadium (Suita) Sanfrecce Hiroshima Sagan Tosu EDION Stadium (Hiroshima) Yokohama Kashiwa Reysol Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Cerezo Osaka Kawasaki Frontale Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Consadole Sapporo Vegalta Sendai Sapporo Dome (Sapporo)
10:00Oita Trinita 2 - 1 Shimizu S-Pulse
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
10:00Gamba Osaka 2 - 0 Kashima Antlers
Suita City Football Stadium - Suita
08:00Sanfrecce Hiroshima 3 - 0 Sagan Tosu
EDION Stadium - Hiroshima
07:00Yokohama 0 - 3 Kashiwa Reysol
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
06:00Cerezo Osaka 1 - 3 Kawasaki Frontale
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
05:00Consadole Sapporo 3 - 3 Vegalta Sendai
Sapporo Dome - Sapporo
Wednesday 30 September 2020 Urawa Reds Tokyo Saitama Stadium 2002 (Saitama) Vissel Kobe Nagoya Grampus NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Yokohama F. Marinos Sagan Tosu Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama)
10:30Urawa Reds 0 - 1 Tokyo
Saitama Stadium 2002 - Saitama
10:00Vissel Kobe 1 - 0 Nagoya Grampus
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
10:00Yokohama F. Marinos 1 - 1 Sagan Tosu
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
Sunday 27 September 2020 Shonan Bellmare Kawasaki Frontale Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Kashiwa Reysol Yokohama F. Marinos SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Sanfrecce Hiroshima Gamba Osaka EDION Stadium (Hiroshima) Kashima Antlers Oita Trinita Kashima Soccer Stadium (Kashima) Sagan Tosu Tokyo Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Vegalta Sendai Cerezo Osaka Yurtec Stadium Sendai (Sendai)
10:00Shonan Bellmare 0 - 1 Kawasaki Frontale
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
10:00Kashiwa Reysol 1 - 3 Yokohama F. Marinos
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
09:00Sanfrecce Hiroshima 1 - 2 Gamba Osaka
EDION Stadium - Hiroshima
08:00Kashima Antlers 0 - 2 Oita Trinita
Kashima Soccer Stadium - Kashima
07:00Sagan Tosu 3 - 0 Tokyo
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
04:00Vegalta Sendai 2 - 3 Cerezo Osaka
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
Saturday 26 September 2020 Vissel Kobe Consadole Sapporo NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Urawa Reds Yokohama Saitama Stadium 2002 (Saitama) Nagoya Grampus Shimizu S-Pulse Toyota Stadium (Toyota)
10:00Vissel Kobe 4 - 0 Consadole Sapporo
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
09:00Urawa Reds 0 - 2 Yokohama
Saitama Stadium 2002 - Saitama
05:00Nagoya Grampus 3 - 1 Shimizu S-Pulse
Toyota Stadium - Toyota
Wednesday 23 September 2020 Yokohama F. Marinos Vegalta Sendai Nissan Stadium (Yokohama) Shimizu S-Pulse Urawa Reds IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka) Vissel Kobe Sagan Tosu NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Kawasaki Frontale Yokohama Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Gamba Osaka Nagoya Grampus Suita City Football Stadium (Suita) Kashima Antlers Shonan Bellmare Kashima Soccer Stadium (Kashima) Tokyo Cerezo Osaka Ajinomoto Stadium (Chōfu) Oita Trinita Sanfrecce Hiroshima Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Consadole Sapporo Kashiwa Reysol Sapporo Dome (Sapporo)
10:30Yokohama F. Marinos 3 - 1 Vegalta Sendai
Nissan Stadium - Yokohama
10:30Shimizu S-Pulse 1 - 2 Urawa Reds
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
10:00Vissel Kobe 4 - 3 Sagan Tosu
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
10:00Kawasaki Frontale 3 - 2 Yokohama
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
10:00Gamba Osaka 2 - 1 Nagoya Grampus
Suita City Football Stadium - Suita
10:00Kashima Antlers 1 - 0 Shonan Bellmare
Kashima Soccer Stadium - Kashima
10:00Tokyo 2 - 0 Cerezo Osaka
Ajinomoto Stadium - Chōfu
10:00Oita Trinita 0 - 2 Sanfrecce Hiroshima
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
09:30Consadole Sapporo 0 - 1 Kashiwa Reysol
Sapporo Dome - Sapporo
Sunday 20 September 2020 Tokyo Vegalta Sendai Ajinomoto Stadium (Chōfu) Urawa Reds Kawasaki Frontale Saitama Stadium 2002 (Saitama) Oita Trinita Yokohama Ōita Bank Dome (Ōita (Oita))
10:00Tokyo 1 - 0 Vegalta Sendai
Ajinomoto Stadium - Chōfu
10:00Urawa Reds 0 - 3 Kawasaki Frontale
Saitama Stadium 2002 - Saitama
09:00Oita Trinita 1 - 0 Yokohama
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
Saturday 19 September 2020 Kashiwa Reysol Sanfrecce Hiroshima SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Shonan Bellmare Shimizu S-Pulse Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Cerezo Osaka Kashima Antlers Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Nagoya Grampus Vissel Kobe Toyota Stadium (Toyota) Sagan Tosu Yokohama F. Marinos Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Consadole Sapporo Gamba Osaka Sapporo Atsubetsu Park Stadium (Sapporo)
10:00Kashiwa Reysol 1 - 1 Sanfrecce Hiroshima
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
09:30Shonan Bellmare 0 - 3 Shimizu S-Pulse
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
09:00Cerezo Osaka 1 - 2 Kashima Antlers
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
08:00Nagoya Grampus 2 - 1 Vissel Kobe
Toyota Stadium - Toyota
07:00Sagan Tosu 1 - 3 Yokohama F. Marinos
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
05:00Consadole Sapporo 0 - 1 Gamba Osaka
Sapporo Atsubetsu Park Stadium - Sapporo
Wednesday 16 September 2020 Sagan Tosu Consadole Sapporo Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Yokohama F. Marinos Shimizu S-Pulse Nissan Stadium (Yokohama) Vissel Kobe Cerezo Osaka NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Tokyo Oita Trinita Ajinomoto Stadium (Chōfu)
10:30Sagan Tosu 0 - 2 Consadole Sapporo
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
10:30Yokohama F. Marinos 3 - 0 Shimizu S-Pulse
Nissan Stadium - Yokohama
10:00Vissel Kobe 0 - 1 Cerezo Osaka
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
10:00Tokyo 2 - 3 Oita Trinita
Ajinomoto Stadium - Chōfu
Sunday 13 September 2020 Yokohama F. Marinos Cerezo Osaka Nissan Stadium (Yokohama) Gamba Osaka Shonan Bellmare Suita City Football Stadium (Suita) Sagan Tosu Kashiwa Reysol Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Kawasaki Frontale Sanfrecce Hiroshima Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Vegalta Sendai Oita Trinita Yurtec Stadium Sendai (Sendai) Yokohama Nagoya Grampus Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Consadole Sapporo Urawa Reds Sapporo Dome (Sapporo)
10:00Yokohama F. Marinos 1 - 2 Cerezo Osaka
Nissan Stadium - Yokohama
10:00Gamba Osaka 0 - 1 Shonan Bellmare
Suita City Football Stadium - Suita
09:45Sagan Tosu 2 - 1 Kashiwa Reysol
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
09:30Kawasaki Frontale 5 - 1 Sanfrecce Hiroshima
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
09:00Vegalta Sendai 0 - 3 Oita Trinita
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
09:00Yokohama 3 - 2 Nagoya Grampus
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
04:05Consadole Sapporo 3 - 4 Urawa Reds
Sapporo Dome - Sapporo
Saturday 12 September 2020 Vissel Kobe Tokyo NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Shimizu S-Pulse Kashima Antlers IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka)
10:00Vissel Kobe 2 - 2 Tokyo
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
09:00Shimizu S-Pulse 1 - 2 Kashima Antlers
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
Wednesday 9 September 2020 Cerezo Osaka Consadole Sapporo Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Urawa Reds Sagan Tosu Saitama Stadium 2002 (Saitama) Nagoya Grampus Yokohama F. Marinos Paloma Mizuho Stadium (Nagoya) Kashiwa Reysol Gamba Osaka SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Tokyo Yokohama Ajinomoto Stadium (Chōfu) Kashima Antlers Vegalta Sendai Kashima Soccer Stadium (Kashima) Oita Trinita Shonan Bellmare Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Sanfrecce Hiroshima Shimizu S-Pulse EDION Stadium (Hiroshima) Kawasaki Frontale Vissel Kobe Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki)
10:30Cerezo Osaka 2 - 0 Consadole Sapporo
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
10:30Urawa Reds 2 - 2 Sagan Tosu
Saitama Stadium 2002 - Saitama
10:30Nagoya Grampus 2 - 1 Yokohama F. Marinos
Paloma Mizuho Stadium - Nagoya
10:00Kashiwa Reysol 3 - 0 Gamba Osaka
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
10:00Tokyo 2 - 1 Yokohama
Ajinomoto Stadium - Chōfu
10:00Kashima Antlers 2 - 1 Vegalta Sendai
Kashima Soccer Stadium - Kashima
10:00Oita Trinita 2 - 2 Shonan Bellmare
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
10:00Sanfrecce Hiroshima 4 - 1 Shimizu S-Pulse
EDION Stadium - Hiroshima
09:30Kawasaki Frontale 3 - 2 Vissel Kobe
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
Saturday 5 September 2020 Cerezo Osaka Urawa Reds Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Sagan Tosu Yokohama Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Shonan Bellmare Vissel Kobe Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Vegalta Sendai Gamba Osaka Yurtec Stadium Sendai (Sendai) Oita Trinita Tokyo Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Yokohama F. Marinos Kawasaki Frontale Nissan Stadium (Yokohama) Nagoya Grampus Kashima Antlers Toyota Stadium (Toyota) Shimizu S-Pulse Kashiwa Reysol IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka) Consadole Sapporo Sanfrecce Hiroshima Sapporo Atsubetsu Park Stadium (Sapporo)
10:30Cerezo Osaka 3 - 0 Urawa Reds
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
09:45Sagan Tosu 3 - 0 Yokohama
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
09:30Shonan Bellmare 1 - 1 Vissel Kobe
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
09:30Vegalta Sendai 1 - 4 Gamba Osaka
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
09:30Oita Trinita 0 - 1 Tokyo
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
09:00Yokohama F. Marinos 1 - 3 Kawasaki Frontale
Nissan Stadium - Yokohama
09:00Nagoya Grampus 1 - 3 Kashima Antlers
Toyota Stadium - Toyota
09:00Shimizu S-Pulse 1 - 2 Kashiwa Reysol
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
05:00Consadole Sapporo 0 - 2 Sanfrecce Hiroshima
Sapporo Atsubetsu Park Stadium - Sapporo
Sunday 30 August 2020 Yokohama Cerezo Osaka Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama)
09:00Yokohama 1 - 2 Cerezo Osaka
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
Saturday 29 August 2020 Kashiwa Reysol Kashima Antlers SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Kawasaki Frontale Shimizu S-Pulse Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Consadole Sapporo Nagoya Grampus Sapporo Dome (Sapporo) Urawa Reds Oita Trinita Saitama Stadium 2002 (Saitama) Sanfrecce Hiroshima Vegalta Sendai EDION Stadium (Hiroshima) Gamba Osaka Tokyo Suita City Football Stadium (Suita) Vissel Kobe Yokohama F. Marinos NOEVIR Stadium Kobe (Kobe)
10:00Kashiwa Reysol 2 - 3 Kashima Antlers
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
10:00Kawasaki Frontale 5 - 0 Shimizu S-Pulse
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
10:00Consadole Sapporo 0 - 0 Nagoya Grampus
Sapporo Dome - Sapporo
10:00Urawa Reds 2 - 1 Oita Trinita
Saitama Stadium 2002 - Saitama
10:00Sanfrecce Hiroshima 1 - 1 Vegalta Sendai
EDION Stadium - Hiroshima
10:00Gamba Osaka 1 - 3 Tokyo
Suita City Football Stadium - Suita
09:00Vissel Kobe 3 - 3 Yokohama F. Marinos
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
Wednesday 26 August 2020 Yokohama F. Marinos Consadole Sapporo Nissan Stadium (Yokohama) Vissel Kobe Kawasaki Frontale NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Tokyo Kashima Antlers Ajinomoto Stadium (Chōfu)
10:30Yokohama F. Marinos 4 - 1 Consadole Sapporo
Nissan Stadium - Yokohama
10:00Vissel Kobe 2 - 2 Kawasaki Frontale
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
10:00Tokyo 1 - 2 Kashima Antlers
Ajinomoto Stadium - Chōfu
Sunday 23 August 2020 Kashima Antlers Gamba Osaka Kashima Soccer Stadium (Kashima) Urawa Reds Vissel Kobe Saitama Stadium 2002 (Saitama) Cerezo Osaka Vegalta Sendai Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Oita Trinita Kashiwa Reysol Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Yokohama F. Marinos Sanfrecce Hiroshima Nissan Stadium (Yokohama) Tokyo Shonan Bellmare Ajinomoto Stadium (Chōfu) Nagoya Grampus Kawasaki Frontale Toyota Stadium (Toyota)
10:00Kashima Antlers 1 - 1 Gamba Osaka
Kashima Soccer Stadium - Kashima
10:00Urawa Reds 1 - 2 Vissel Kobe
Saitama Stadium 2002 - Saitama
10:00Cerezo Osaka 2 - 1 Vegalta Sendai
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
10:00Oita Trinita 0 - 0 Kashiwa Reysol
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
10:00Yokohama F. Marinos 3 - 1 Sanfrecce Hiroshima
Nissan Stadium - Yokohama
10:00Tokyo 3 - 0 Shonan Bellmare
Ajinomoto Stadium - Chōfu
09:00Nagoya Grampus 1 - 0 Kawasaki Frontale
Toyota Stadium - Toyota
Saturday 22 August 2020 Shimizu S-Pulse Yokohama IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka)
09:00Shimizu S-Pulse 2 - 3 Yokohama
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
Wednesday 19 August 2020 Consadole Sapporo Oita Trinita Sapporo Atsubetsu Park Stadium (Sapporo) Sanfrecce Hiroshima Tokyo EDION Stadium (Hiroshima) Kawasaki Frontale Cerezo Osaka Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Shonan Bellmare Nagoya Grampus Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Yokohama Kashima Antlers Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Vissel Kobe Kashiwa Reysol NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Gamba Osaka Urawa Reds Suita City Football Stadium (Suita) Shimizu S-Pulse Yokohama F. Marinos IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka)
10:30Consadole Sapporo 1 - 1 Oita Trinita
Sapporo Atsubetsu Park Stadium - Sapporo
10:00Sanfrecce Hiroshima 3 - 3 Tokyo
EDION Stadium - Hiroshima
10:00Kawasaki Frontale 5 - 2 Cerezo Osaka
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
10:00Shonan Bellmare 0 - 1 Nagoya Grampus
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
10:00Yokohama 1 - 0 Kashima Antlers
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
10:00Vissel Kobe 2 - 3 Kashiwa Reysol
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
10:00Gamba Osaka 1 - 3 Urawa Reds
Suita City Football Stadium - Suita
10:00Shimizu S-Pulse 3 - 4 Yokohama F. Marinos
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
Sunday 16 August 2020 Kashima Antlers Vissel Kobe Kashima Soccer Stadium (Kashima)
09:30Kashima Antlers 2 - 2 Vissel Kobe
Kashima Soccer Stadium - Kashima
Saturday 15 August 2020 Urawa Reds Sanfrecce Hiroshima Saitama Stadium 2002 (Saitama) Kashiwa Reysol Cerezo Osaka SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Tokyo Nagoya Grampus Ajinomoto Stadium (Chōfu) Oita Trinita Yokohama F. Marinos Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Yokohama Shonan Bellmare Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Vegalta Sendai Shimizu S-Pulse Yurtec Stadium Sendai (Sendai) Consadole Sapporo Kawasaki Frontale Sapporo Dome (Sapporo)
10:00Urawa Reds 1 - 0 Sanfrecce Hiroshima
Saitama Stadium 2002 - Saitama
10:00Kashiwa Reysol 1 - 3 Cerezo Osaka
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
10:00Tokyo 1 - 0 Nagoya Grampus
Ajinomoto Stadium - Chōfu
09:30Oita Trinita 1 - 0 Yokohama F. Marinos
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
09:00Yokohama 4 - 2 Shonan Bellmare
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
09:00Vegalta Sendai 0 - 0 Shimizu S-Pulse
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
05:00Consadole Sapporo 1 - 6 Kawasaki Frontale
Sapporo Dome - Sapporo
Sunday 9 August 2020 Cerezo Osaka Tokyo Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Sanfrecce Hiroshima Shonan Bellmare EDION Stadium (Hiroshima)
10:00Cerezo Osaka 0 - 0 Tokyo
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
09:00Sanfrecce Hiroshima 1 - 0 Shonan Bellmare
EDION Stadium - Hiroshima
Saturday 8 August 2020 Kawasaki Frontale Oita Trinita Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Yokohama F. Marinos Kashiwa Reysol Nissan Stadium (Yokohama) Vissel Kobe Vegalta Sendai NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Gamba Osaka Yokohama Suita City Football Stadium (Suita) Kashima Antlers Sagan Tosu Kashima Soccer Stadium (Kashima) Shimizu S-Pulse Consadole Sapporo IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka) Nagoya Grampus Urawa Reds Toyota Stadium (Toyota)
10:00Kawasaki Frontale 2 - 0 Oita Trinita
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
10:00Yokohama F. Marinos 1 - 1 Kashiwa Reysol
Nissan Stadium - Yokohama
10:00Vissel Kobe 1 - 2 Vegalta Sendai
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
10:00Gamba Osaka 2 - 1 Yokohama
Suita City Football Stadium - Suita
09:30Kashima Antlers 2 - 0 Sagan Tosu
Kashima Soccer Stadium - Kashima
09:00Shimizu S-Pulse 3 - 1 Consadole Sapporo
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
09:00Nagoya Grampus 6 - 2 Urawa Reds
Toyota Stadium - Toyota
Sunday 2 August 2020 Consadole Sapporo Vissel Kobe Sapporo Dome (Sapporo)
05:00Consadole Sapporo 2 - 3 Vissel Kobe
Sapporo Dome - Sapporo
Saturday 1 August 2020 Urawa Reds Shimizu S-Pulse Saitama Stadium 2002 (Saitama) Tokyo Sagan Tosu Ajinomoto Stadium (Chōfu) Shonan Bellmare Cerezo Osaka Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Oita Trinita Kashima Antlers Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Gamba Osaka Kawasaki Frontale Suita City Football Stadium (Suita) Vegalta Sendai Yokohama F. Marinos Yurtec Stadium Sendai (Sendai) Yokohama Sanfrecce Hiroshima Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Nagoya Grampus Kashiwa Reysol Toyota Stadium (Toyota)
10:00Urawa Reds 1 - 1 Shimizu S-Pulse
Saitama Stadium 2002 - Saitama
10:00Tokyo 2 - 3 Sagan Tosu
Ajinomoto Stadium - Chōfu
10:00Shonan Bellmare 0 - 1 Cerezo Osaka
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
10:00Oita Trinita 1 - 4 Kashima Antlers
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
10:00Gamba Osaka 0 - 1 Kawasaki Frontale
Suita City Football Stadium - Suita
09:00Vegalta Sendai 0 - 1 Yokohama F. Marinos
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
09:00Yokohama 0 - 2 Sanfrecce Hiroshima
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
09:00Nagoya Grampus 0 - 1 Kashiwa Reysol
Toyota Stadium - Toyota
Sunday 26 July 2020 Kashiwa Reysol Vegalta Sendai SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Kawasaki Frontale Shonan Bellmare Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Vissel Kobe Gamba Osaka NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Sagan Tosu Cerezo Osaka Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Kashima Antlers Tokyo Kashima Soccer Stadium (Kashima) Yokohama Urawa Reds Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Shimizu S-Pulse Oita Trinita IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka) Consadole Sapporo Yokohama F. Marinos Sapporo Dome (Sapporo)
10:00Kashiwa Reysol 5 - 1 Vegalta Sendai
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
10:00Kawasaki Frontale 3 - 1 Shonan Bellmare
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
10:00Vissel Kobe 0 - 2 Gamba Osaka
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
10:00Sagan Tosu 1 - 1 Cerezo Osaka
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
09:30Kashima Antlers 2 - 2 Tokyo
Kashima Soccer Stadium - Kashima
09:00Yokohama 0 - 2 Urawa Reds
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
09:00Shimizu S-Pulse 4 - 2 Oita Trinita
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
04:05Consadole Sapporo 3 - 1 Yokohama F. Marinos
Sapporo Dome - Sapporo
Wednesday 22 July 2020 Vegalta Sendai Kawasaki Frontale Yurtec Stadium Sendai (Sendai) Urawa Reds Kashiwa Reysol Saitama Stadium 2002 (Saitama) Oita Trinita Nagoya Grampus Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Cerezo Osaka Vissel Kobe Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Consadole Sapporo Tokyo Sapporo Dome (Sapporo) Yokohama F. Marinos Yokohama Nissan Stadium (Yokohama) Sagan Tosu Shimizu S-Pulse Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Shonan Bellmare Kashima Antlers Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Gamba Osaka Sanfrecce Hiroshima Suita City Football Stadium (Suita)
10:30Vegalta Sendai 2 - 3 Kawasaki Frontale
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
10:30Urawa Reds 0 - 4 Kashiwa Reysol
Saitama Stadium 2002 - Saitama
10:30Oita Trinita 0 - 3 Nagoya Grampus
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
10:30Cerezo Osaka 0 - 0 Vissel Kobe
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
10:05Consadole Sapporo 1 - 1 Tokyo
Sapporo Dome - Sapporo
10:00Yokohama F. Marinos 4 - 0 Yokohama
Nissan Stadium - Yokohama
10:00Sagan Tosu 1 - 1 Shimizu S-Pulse
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
10:00Shonan Bellmare 1 - 0 Kashima Antlers
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
10:00Gamba Osaka 1 - 0 Sanfrecce Hiroshima
Suita City Football Stadium - Suita
Saturday 18 July 2020 Kashiwa Reysol Shonan Bellmare SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Tokyo Urawa Reds Ajinomoto Stadium (Chōfu) Gamba Osaka Oita Trinita Suita City Football Stadium (Suita) Sanfrecce Hiroshima Cerezo Osaka EDION Stadium (Hiroshima) Vissel Kobe Shimizu S-Pulse NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Vegalta Sendai Consadole Sapporo Yurtec Stadium Sendai (Sendai) Kashima Antlers Yokohama F. Marinos Kashima Soccer Stadium (Kashima) Nagoya Grampus Sagan Tosu Toyota Stadium (Toyota) Yokohama Kawasaki Frontale Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama)
10:00Kashiwa Reysol 3 - 2 Shonan Bellmare
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
10:00Tokyo 2 - 0 Urawa Reds
Ajinomoto Stadium - Chōfu
10:00Gamba Osaka 2 - 1 Oita Trinita
Suita City Football Stadium - Suita
10:00Sanfrecce Hiroshima 1 - 2 Cerezo Osaka
EDION Stadium - Hiroshima
10:00Vissel Kobe 3 - 1 Shimizu S-Pulse
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
09:00Vegalta Sendai 2 - 2 Consadole Sapporo
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
09:00Kashima Antlers 4 - 2 Yokohama F. Marinos
Kashima Soccer Stadium - Kashima
09:00Nagoya Grampus 1 - 0 Sagan Tosu
Toyota Stadium - Toyota
09:00Yokohama 1 - 5 Kawasaki Frontale
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
Sunday 12 July 2020 Yokohama F. Marinos Tokyo Nissan Stadium (Yokohama) Cerezo Osaka Nagoya Grampus Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Urawa Reds Kashima Antlers Saitama Stadium 2002 (Saitama) Shonan Bellmare Consadole Sapporo Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Yokohama Vegalta Sendai Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Sagan Tosu Sanfrecce Hiroshima Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Shimizu S-Pulse Gamba Osaka IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka)
10:30Yokohama F. Marinos 1 - 3 Tokyo
Nissan Stadium - Yokohama
10:00Cerezo Osaka 0 - 2 Nagoya Grampus
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
10:00Urawa Reds 1 - 0 Kashima Antlers
Saitama Stadium 2002 - Saitama
10:00Shonan Bellmare 0 - 0 Consadole Sapporo
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
09:00Yokohama 1 - 1 Vegalta Sendai
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
09:00Sagan Tosu 0 - 0 Sanfrecce Hiroshima
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
09:00Shimizu S-Pulse 1 - 2 Gamba Osaka
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
Saturday 11 July 2020 Kawasaki Frontale Kashiwa Reysol Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Oita Trinita Vissel Kobe Ōita Bank Dome (Ōita (Oita))
10:00Kawasaki Frontale 3 - 1 Kashiwa Reysol
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
10:00Oita Trinita 1 - 1 Vissel Kobe
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
Wednesday 8 July 2020 Nagoya Grampus Gamba Osaka Toyota Stadium (Toyota) Tokyo Kawasaki Frontale Ajinomoto Stadium (Chōfu) Yokohama F. Marinos Shonan Bellmare Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Kashima Antlers Consadole Sapporo Kashima Soccer Stadium (Kashima) Sanfrecce Hiroshima Oita Trinita EDION Stadium (Hiroshima) Sagan Tosu Vissel Kobe Ekimae Real Estate Stadium (Tosu) Kashiwa Reysol Yokohama SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Vegalta Sendai Urawa Reds Yurtec Stadium Sendai (Sendai) Cerezo Osaka Shimizu S-Pulse Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka))
10:30Nagoya Grampus 2 - 2 Gamba Osaka
Toyota Stadium - Toyota
10:30Tokyo 0 - 4 Kawasaki Frontale
Ajinomoto Stadium - Chōfu
10:00Yokohama F. Marinos 3 - 2 Shonan Bellmare
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
10:00Kashima Antlers 0 - 2 Consadole Sapporo
Kashima Soccer Stadium - Kashima
10:00Sanfrecce Hiroshima 1 - 2 Oita Trinita
EDION Stadium - Hiroshima
10:00Sagan Tosu 0 - 1 Vissel Kobe
Ekimae Real Estate Stadium - Tosu
09:30Kashiwa Reysol 1 - 3 Yokohama
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
09:00Vegalta Sendai 1 - 2 Urawa Reds
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
09:00Cerezo Osaka 2 - 0 Shimizu S-Pulse
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
Saturday 4 July 2020 Vissel Kobe Sanfrecce Hiroshima NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Kashiwa Reysol Tokyo SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Urawa Reds Yokohama F. Marinos Saitama Stadium 2002 (Saitama) Kawasaki Frontale Kashima Antlers Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Shonan Bellmare Vegalta Sendai Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka) Oita Trinita Sagan Tosu Ōita Bank Dome (Ōita (Oita)) Yokohama Consadole Sapporo Nippatsu Mitsuzawa Stadium (Yokohama) Gamba Osaka Cerezo Osaka Suita City Football Stadium (Suita) Shimizu S-Pulse Nagoya Grampus IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka)
10:30Vissel Kobe 0 - 3 Sanfrecce Hiroshima
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
10:00Kashiwa Reysol 0 - 1 Tokyo
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
10:00Urawa Reds 0 - 0 Yokohama F. Marinos
Saitama Stadium 2002 - Saitama
10:00Kawasaki Frontale 2 - 1 Kashima Antlers
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
10:00Shonan Bellmare 0 - 1 Vegalta Sendai
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka
09:30Oita Trinita 2 - 0 Sagan Tosu
Ōita Bank Dome - Ōita - Oita
09:00Yokohama 1 - 2 Consadole Sapporo
Nippatsu Mitsuzawa Stadium - Yokohama
09:00Gamba Osaka 1 - 2 Cerezo Osaka
Suita City Football Stadium - Suita
09:00Shimizu S-Pulse 1 - 2 Nagoya Grampus
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
Sunday 23 February 2020 Vissel Kobe Yokohama NOEVIR Stadium Kobe (Kobe) Yokohama F. Marinos Gamba Osaka Nissan Stadium (Yokohama) Sanfrecce Hiroshima Kashima Antlers EDION Stadium (Hiroshima) Shimizu S-Pulse Tokyo IAI Stadium Nihondaira (Shizuoka)
07:00Vissel Kobe 1 - 1 Yokohama
NOEVIR Stadium Kobe - Kobe
05:00Yokohama F. Marinos 1 - 2 Gamba Osaka
Nissan Stadium - Yokohama
05:00Sanfrecce Hiroshima 3 - 0 Kashima Antlers
EDION Stadium - Hiroshima
04:00Shimizu S-Pulse 1 - 3 Tokyo
IAI Stadium Nihondaira - Shizuoka
Saturday 22 February 2020 Kashiwa Reysol Consadole Sapporo SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium (Kashiwa) Kawasaki Frontale Sagan Tosu Kawasaki Todoroki Stadium (Kawasaki) Cerezo Osaka Oita Trinita Yanmar Stadium Nagai (Ōsaka (Osaka)) Vegalta Sendai Nagoya Grampus Yurtec Stadium Sendai (Sendai)
06:00Kashiwa Reysol 4 - 2 Consadole Sapporo
SANKYO FRONTIER Kashiwa Stadium - Kashiwa
06:00Kawasaki Frontale 0 - 0 Sagan Tosu
Kawasaki Todoroki Stadium - Kawasaki
06:00Cerezo Osaka 1 - 0 Oita Trinita
Yanmar Stadium Nagai - Ōsaka - Osaka
05:00Vegalta Sendai 1 - 1 Nagoya Grampus
Yurtec Stadium Sendai - Sendai
Friday 21 February 2020 Shonan Bellmare Urawa Reds Shonan BMW Stadium Hiratsuka (Hiratsuka)
10:00Shonan Bellmare 2 - 3 Urawa Reds
Shonan BMW Stadium Hiratsuka - Hiratsuka