Division Profesional
2020

Tuesday 11 August 2020 Nacional General Díaz Estadio Arsenio Erico (Asunción)
22:00Nacional - General Díaz
Estadio Arsenio Erico - Asunción
Wednesday 12 August 2020 River Plate Guaireña Estadio River Plate (Asunción) 12 de Octubre Sportivo San Lorenzo Estadio Luis Alberto Salinas Tanasio (Itauguá)
20:00River Plate - Guaireña
Estadio River Plate - Asunción
22:3012 de Octubre - Sportivo San Lorenzo
Estadio Luis Alberto Salinas Tanasio - Itauguá
Thursday 13 August 2020 Cerro Porteño Club Guaraní Estadio General Pablo Rojas (Asunción) Olimpia Libertad Estadio Manuel Ferreira (Asunción)
20:00Cerro Porteño - Club Guaraní
Estadio General Pablo Rojas - Asunción
22:30Olimpia - Libertad
Estadio Manuel Ferreira - Asunción
Friday 14 August 2020 Sportivo Luqueño Sol de América Estadio Feliciano Cáceres (Luque)
22:00Sportivo Luqueño - Sol de América
Estadio Feliciano Cáceres - Luque
Sunday 16 August 2020 General Díaz River Plate Estadio General Adrián Jara (Luque) Club Guaraní 12 de Octubre Estadio Rogelio Lorenzo Livieres (Asunción)
20:00General Díaz - River Plate
Estadio General Adrián Jara - Luque
22:30Club Guaraní - 12 de Octubre
Estadio Rogelio Lorenzo Livieres - Asunción
Monday 17 August 2020 Sportivo San Lorenzo Olimpia Estadio Gunther Vogel (San Lorenzo) Libertad Nacional Estadio Dr. Nicolás Leoz (Asunción)
20:00Sportivo San Lorenzo - Olimpia
Estadio Gunther Vogel - San Lorenzo
22:30Libertad - Nacional
Estadio Dr. Nicolás Leoz - Asunción
Tuesday 18 August 2020 Guaireña Sportivo Luqueño Estadio Parque del Guairá (Villarrica) Sol de América Cerro Porteño Estadio Luís Alfonso Giagni (Asunción)
20:00Guaireña - Sportivo Luqueño
Estadio Parque del Guairá - Villarrica
22:30Sol de América - Cerro Porteño
Estadio Luís Alfonso Giagni - Asunción
Friday 21 August 2020 Nacional Sportivo San Lorenzo Estadio Arsenio Erico (Asunción) Olimpia Club Guaraní Estadio Manuel Ferreira (Asunción)
20:30Nacional - Sportivo San Lorenzo
Estadio Arsenio Erico - Asunción
23:00Olimpia - Club Guaraní
Estadio Manuel Ferreira - Asunción
Saturday 22 August 2020 Cerro Porteño 12 de Octubre Estadio General Pablo Rojas (Asunción) River Plate Libertad Estadio River Plate (Asunción)
20:30Cerro Porteño - 12 de Octubre
Estadio General Pablo Rojas - Asunción
23:00River Plate - Libertad
Estadio River Plate - Asunción
Sunday 23 August 2020 Sportivo Luqueño General Díaz Sol de América Guaireña Estadio Luís Alfonso Giagni (Asunción)
20:30Sportivo Luqueño - General Díaz
23:00Sol de América - Guaireña
Estadio Luís Alfonso Giagni - Asunción
Tuesday 25 August 2020 Club Guaraní Nacional Estadio Rogelio Lorenzo Livieres (Asunción) Sportivo San Lorenzo River Plate Estadio Gunther Vogel (San Lorenzo)
20:30Club Guaraní - Nacional
Estadio Rogelio Lorenzo Livieres - Asunción
23:00Sportivo San Lorenzo - River Plate
Estadio Gunther Vogel - San Lorenzo
Wednesday 26 August 2020 Guaireña Cerro Porteño Estadio Parque del Guairá (Villarrica) 12 de Octubre Olimpia Estadio Luis Alberto Salinas Tanasio (Itauguá)
21:00Guaireña - Cerro Porteño
Estadio Parque del Guairá - Villarrica
23:3012 de Octubre - Olimpia
Estadio Luis Alberto Salinas Tanasio - Itauguá
Thursday 27 August 2020 General Díaz Sol de América Estadio General Adrián Jara (Luque) Libertad Sportivo Luqueño Estadio Dr. Nicolás Leoz (Asunción)
20:30General Díaz - Sol de América
Estadio General Adrián Jara - Luque
23:00Libertad - Sportivo Luqueño
Estadio Dr. Nicolás Leoz - Asunción
Saturday 29 August 2020 River Plate Club Guaraní Estadio River Plate (Asunción) Nacional 12 de Octubre Estadio Arsenio Erico (Asunción)
20:30River Plate - Club Guaraní
Estadio River Plate - Asunción
23:00Nacional - 12 de Octubre
Estadio Arsenio Erico - Asunción
Sunday 30 August 2020 Cerro Porteño Olimpia Estadio General Pablo Rojas (Asunción)
21:30Cerro Porteño - Olimpia
Estadio General Pablo Rojas - Asunción
Monday 31 August 2020 Sportivo Luqueño Sportivo San Lorenzo Estadio Feliciano Cáceres (Luque) Sol de América Libertad Estadio Luís Alfonso Giagni (Asunción)
20:30Sportivo Luqueño - Sportivo San Lorenzo
Estadio Feliciano Cáceres - Luque
23:00Sol de América - Libertad
Estadio Luís Alfonso Giagni - Asunción
Tuesday 1 September 2020 Guaireña General Díaz Estadio Parque del Guairá (Villarrica)
23:00Guaireña - General Díaz
Estadio Parque del Guairá - Villarrica