Liga I
2020/2021

Wednesday 21 April 2021 Botoşani Universitatea Craiova Stadionul Municipal (Botoşani) Sepsi CFR Cluj Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Argeș Chindia Târgovişte Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
16:00Botoşani - Universitatea Craiova
Stadionul Municipal - Botoşani
18:30Sepsi - CFR Cluj
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Thursday 22 April 2021 Academica Clinceni FCSB Stadionul Central Ion Comşa (Călăraşi) Politehnica Iași Voluntari Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
17:15Academica Clinceni - FCSB
Stadionul Central Ion Comşa - Călăraşi
Saturday 24 April 2021 CFR Cluj Universitatea Craiova Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Astra Argeș Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
17:30CFR Cluj - Universitatea Craiova
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
Sunday 25 April 2021 Botoşani Academica Clinceni Stadionul Municipal (Botoşani) FCSB Sepsi Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Chindia Târgovişte Politehnica Iași Stadionul Municipal Buzău (Buzău)
16:15Botoşani - Academica Clinceni
Stadionul Municipal - Botoşani
18:30FCSB - Sepsi
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Wednesday 28 April 2021 Sepsi Academica Clinceni Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) CFR Cluj Botoşani Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Chindia Târgovişte Astra Stadionul Municipal Buzău (Buzău)
13:30Sepsi - Academica Clinceni
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
16:00CFR Cluj - Botoşani
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
Thursday 29 April 2021 Universitatea Craiova FCSB Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Politehnica Iași Viitorul Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) Dinamo Bucureşti Voluntari Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti)
16:45Universitatea Craiova - FCSB
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
Saturday 1 May 2021 Botoşani Sepsi Stadionul Municipal (Botoşani) UTA Arad Chindia Târgovişte Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
TBABotoşani - Sepsi
Stadionul Municipal - Botoşani
Sunday 2 May 2021 Academica Clinceni Universitatea Craiova Stadionul Clinceni (Clinceni) Voluntari Hermannstadt Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Viitorul Dinamo Bucureşti Stadionul Central (Ovidiu) Astra Politehnica Iași Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
TBAAcademica Clinceni - Universitatea Craiova
Stadionul Clinceni - Clinceni
Monday 3 May 2021 FCSB CFR Cluj Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
TBAFCSB - CFR Cluj
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Wednesday 5 May 2021 Botoşani FCSB Stadionul Municipal (Botoşani) Academica Clinceni CFR Cluj Stadionul Clinceni (Clinceni) Sepsi Universitatea Craiova Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Argeș Voluntari Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti) Chindia Târgovişte Gaz Metan Mediaş Stadionul Municipal Buzău (Buzău) Hermannstadt Viitorul Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Astra UTA Arad Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Politehnica Iași Dinamo Bucureşti Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
TBABotoşani - FCSB
Stadionul Municipal - Botoşani
TBAAcademica Clinceni - CFR Cluj
Stadionul Clinceni - Clinceni
TBASepsi - Universitatea Craiova
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Saturday 8 May 2021 FCSB Academica Clinceni Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) CFR Cluj Sepsi Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Universitatea Craiova Botoşani Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Viitorul Argeș Stadionul Central (Ovidiu) Voluntari Chindia Târgovişte Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Gaz Metan Mediaş Astra Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Dinamo Bucureşti Hermannstadt Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) UTA Arad Politehnica Iași Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
TBAFCSB - Academica Clinceni
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
TBACFR Cluj - Sepsi
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
TBAUniversitatea Craiova - Botoşani
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
Saturday 15 May 2021 Sepsi FCSB Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Universitatea Craiova CFR Cluj Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Academica Clinceni Botoşani Stadionul Clinceni (Clinceni) Astra Voluntari Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) UTA Arad Gaz Metan Mediaş Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Politehnica Iași Hermannstadt Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) Argeș Dinamo Bucureşti Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti) Chindia Târgovişte Viitorul Stadionul Municipal Buzău (Buzău)
TBASepsi - FCSB
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
TBAUniversitatea Craiova - CFR Cluj
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
TBAAcademica Clinceni - Botoşani
Stadionul Clinceni - Clinceni
Wednesday 19 May 2021 FCSB Universitatea Craiova Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Academica Clinceni Sepsi Stadionul Clinceni (Clinceni) Botoşani CFR Cluj Stadionul Municipal (Botoşani) Hermannstadt Argeș Stadionul Municipal (Sibiu) Dinamo Bucureşti Chindia Târgovişte Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Viitorul Astra Stadionul Central (Ovidiu) Voluntari UTA Arad Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Gaz Metan Mediaş Politehnica Iași Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
TBAFCSB - Universitatea Craiova
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
TBAAcademica Clinceni - Sepsi
Stadionul Clinceni - Clinceni
TBABotoşani - CFR Cluj
Stadionul Municipal - Botoşani
Wednesday 26 May 2021 CFR Cluj FCSB Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Universitatea Craiova Academica Clinceni Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Sepsi Botoşani Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
TBACFR Cluj - FCSB
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
TBAUniversitatea Craiova - Academica Clinceni
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
TBASepsi - Botoşani
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Tuesday 20 April 2021 Hermannstadt Astra Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Viitorul Gaz Metan Mediaş Stadionul Central (Ovidiu) Dinamo Bucureşti UTA Arad Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti)
13:45Hermannstadt - Astra
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
16:00Viitorul - Gaz Metan Mediaş
Stadionul Central - Ovidiu
18:30Dinamo Bucureşti - UTA Arad
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
Wednesday 21 April 2021 Botoşani Universitatea Craiova Stadionul Municipal (Botoşani) Sepsi CFR Cluj Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Argeș Chindia Târgovişte Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
13:45Argeș - Chindia Târgovişte
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Thursday 22 April 2021 Academica Clinceni FCSB Stadionul Central Ion Comşa (Călăraşi) Politehnica Iași Voluntari Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
14:30Politehnica Iași - Voluntari
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Friday 23 April 2021 UTA Arad Hermannstadt Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Gaz Metan Mediaş Dinamo Bucureşti Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
14:30UTA Arad - Hermannstadt
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
17:30Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Saturday 24 April 2021 CFR Cluj Universitatea Craiova Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Astra Argeș Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
14:30Astra - Argeș
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Sunday 25 April 2021 Botoşani Academica Clinceni Stadionul Municipal (Botoşani) FCSB Sepsi Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Chindia Târgovişte Politehnica Iași Stadionul Municipal Buzău (Buzău)
12:00Chindia Târgovişte - Politehnica Iași
Stadionul Municipal Buzău - Buzău
Monday 26 April 2021 Voluntari Viitorul Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari)
17:30Voluntari - Viitorul
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
Tuesday 27 April 2021 Hermannstadt Gaz Metan Mediaş Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Argeș UTA Arad Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
13:30Hermannstadt - Gaz Metan Mediaş
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
16:00Argeș - UTA Arad
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Wednesday 28 April 2021 Sepsi Academica Clinceni Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) CFR Cluj Botoşani Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Chindia Târgovişte Astra Stadionul Municipal Buzău (Buzău)
11:00Chindia Târgovişte - Astra
Stadionul Municipal Buzău - Buzău
Thursday 29 April 2021 Universitatea Craiova FCSB Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Politehnica Iași Viitorul Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) Dinamo Bucureşti Voluntari Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti)
11:30Politehnica Iași - Viitorul
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
14:00Dinamo Bucureşti - Voluntari
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
Friday 30 April 2021 Gaz Metan Mediaş Argeș Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
TBAGaz Metan Mediaş - Argeș
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Saturday 1 May 2021 Botoşani Sepsi Stadionul Municipal (Botoşani) UTA Arad Chindia Târgovişte Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
TBAUTA Arad - Chindia Târgovişte
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Sunday 2 May 2021 Academica Clinceni Universitatea Craiova Stadionul Clinceni (Clinceni) Voluntari Hermannstadt Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Viitorul Dinamo Bucureşti Stadionul Central (Ovidiu) Astra Politehnica Iași Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
TBAVoluntari - Hermannstadt
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
TBAViitorul - Dinamo Bucureşti
Stadionul Central - Ovidiu
TBAAstra - Politehnica Iași
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Wednesday 5 May 2021 Botoşani FCSB Stadionul Municipal (Botoşani) Academica Clinceni CFR Cluj Stadionul Clinceni (Clinceni) Sepsi Universitatea Craiova Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Argeș Voluntari Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti) Chindia Târgovişte Gaz Metan Mediaş Stadionul Municipal Buzău (Buzău) Hermannstadt Viitorul Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Astra UTA Arad Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Politehnica Iași Dinamo Bucureşti Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
TBAArgeș - Voluntari
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
TBAChindia Târgovişte - Gaz Metan Mediaş
Stadionul Municipal Buzău - Buzău
TBAHermannstadt - Viitorul
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
TBAAstra - UTA Arad
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
TBAPolitehnica Iași - Dinamo Bucureşti
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Saturday 8 May 2021 FCSB Academica Clinceni Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) CFR Cluj Sepsi Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Universitatea Craiova Botoşani Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Viitorul Argeș Stadionul Central (Ovidiu) Voluntari Chindia Târgovişte Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Gaz Metan Mediaş Astra Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Dinamo Bucureşti Hermannstadt Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) UTA Arad Politehnica Iași Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
TBAViitorul - Argeș
Stadionul Central - Ovidiu
TBAVoluntari - Chindia Târgovişte
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
TBAGaz Metan Mediaş - Astra
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
TBADinamo Bucureşti - Hermannstadt
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
TBAUTA Arad - Politehnica Iași
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Saturday 15 May 2021 Sepsi FCSB Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Universitatea Craiova CFR Cluj Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Academica Clinceni Botoşani Stadionul Clinceni (Clinceni) Astra Voluntari Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) UTA Arad Gaz Metan Mediaş Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Politehnica Iași Hermannstadt Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) Argeș Dinamo Bucureşti Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti) Chindia Târgovişte Viitorul Stadionul Municipal Buzău (Buzău)
TBAAstra - Voluntari
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
TBAUTA Arad - Gaz Metan Mediaş
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
TBAPolitehnica Iași - Hermannstadt
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
TBAArgeș - Dinamo Bucureşti
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
TBAChindia Târgovişte - Viitorul
Stadionul Municipal Buzău - Buzău
Wednesday 19 May 2021 FCSB Universitatea Craiova Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Academica Clinceni Sepsi Stadionul Clinceni (Clinceni) Botoşani CFR Cluj Stadionul Municipal (Botoşani) Hermannstadt Argeș Stadionul Municipal (Sibiu) Dinamo Bucureşti Chindia Târgovişte Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Viitorul Astra Stadionul Central (Ovidiu) Voluntari UTA Arad Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Gaz Metan Mediaş Politehnica Iași Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
TBAHermannstadt - Argeș
Stadionul Municipal - Sibiu
TBADinamo Bucureşti - Chindia Târgovişte
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
TBAViitorul - Astra
Stadionul Central - Ovidiu
TBAVoluntari - UTA Arad
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
TBAGaz Metan Mediaş - Politehnica Iași
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi