Liga I
2020/2021

Sunday 18 April 2021 FCSB Botoşani Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) CFR Cluj Academica Clinceni Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Argeș Politehnica Iași Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
18:00FCSB 2 - 1 Botoşani
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
15:30CFR Cluj 3 - 0 Academica Clinceni
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
10:30Argeș 0 - 0 Politehnica Iași
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Saturday 17 April 2021 Universitatea Craiova Sepsi Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Gaz Metan Mediaş Voluntari Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Chindia Târgovişte Hermannstadt Stadionul Municipal Buzău (Buzău)
17:30Universitatea Craiova 0 - 0 Sepsi
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
14:30Gaz Metan Mediaş 1 - 1 Voluntari
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
12:00Chindia Târgovişte 2 - 0 Hermannstadt
Stadionul Municipal Buzău - Buzău
Friday 16 April 2021 Astra Dinamo Bucureşti Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) UTA Arad Viitorul Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
17:30Astra 0 - 0 Dinamo Bucureşti
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
14:30UTA Arad 1 - 0 Viitorul
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Monday 12 April 2021 Viitorul Gaz Metan Mediaş Stadionul Central (Ovidiu) Politehnica Iași Hermannstadt Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
17:30Viitorul 0 - 2 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Central - Ovidiu
14:30Politehnica Iași 1 - 0 Hermannstadt
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Sunday 11 April 2021 Universitatea Craiova CFR Cluj Stadionul Ion Oblemenco (Craiova)
18:30Universitatea Craiova 0 - 0 CFR Cluj
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
Saturday 10 April 2021 Sepsi FCSB Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
16:00Sepsi 1 - 1 FCSB
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Friday 9 April 2021 Dinamo Bucureşti Academica Clinceni Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Voluntari Botoşani Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Argeș Chindia Târgovişte Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti) Astra UTA Arad Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
17:30Dinamo Bucureşti 1 - 3 Academica Clinceni
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
17:30Voluntari 1 - 1 Botoşani
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
17:30Argeș 3 - 1 Chindia Târgovişte
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
14:30Astra 0 - 0 UTA Arad
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Thursday 8 April 2021 Viitorul Politehnica Iași Stadionul Central (Ovidiu)
16:00Viitorul 1 - 2 Politehnica Iași
Stadionul Central - Ovidiu
Monday 5 April 2021 CFR Cluj Dinamo Bucureşti Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Chindia Târgovişte Voluntari Stadionul Municipal Buzău (Buzău)
17:30CFR Cluj 1 - 0 Dinamo Bucureşti
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
14:30Chindia Târgovişte 1 - 0 Voluntari
Stadionul Municipal Buzău - Buzău
Sunday 4 April 2021 FCSB Universitatea Craiova Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) UTA Arad Sepsi Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Botoşani Viitorul Stadionul Municipal (Botoşani)
17:30FCSB 0 - 0 Universitatea Craiova
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
14:30UTA Arad 2 - 0 Sepsi
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
12:00Botoşani 1 - 0 Viitorul
Stadionul Municipal - Botoşani
Saturday 3 April 2021 Hermannstadt Argeș Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
12:00Hermannstadt 4 - 1 Argeș
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Friday 2 April 2021 Gaz Metan Mediaş Astra Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Academica Clinceni Politehnica Iași Stadionul Clinceni (Clinceni)
17:30Gaz Metan Mediaş 0 - 0 Astra
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
14:30Academica Clinceni 2 - 1 Politehnica Iași
Stadionul Clinceni - Clinceni
Sunday 21 March 2021 Sepsi Gaz Metan Mediaş Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
14:00Sepsi 1 - 1 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Saturday 20 March 2021 Politehnica Iași Dinamo Bucureşti Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) Argeș Academica Clinceni Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
19:30Politehnica Iași 1 - 0 Dinamo Bucureşti
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
17:15Argeș 1 - 1 Academica Clinceni
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Friday 19 March 2021 FCSB CFR Cluj Arena Naţională (Bucureşti) Voluntari Hermannstadt Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari)
18:30FCSB 3 - 0 CFR Cluj
Arena Naţională - Bucureşti
15:30Voluntari 1 - 0 Hermannstadt
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
Thursday 18 March 2021 Astra Botoşani Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
15:00Astra 1 - 1 Botoşani
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Wednesday 17 March 2021 Viitorul Chindia Târgovişte Stadionul Central (Ovidiu)
15:30Viitorul 0 - 0 Chindia Târgovişte
Stadionul Central - Ovidiu
Tuesday 16 March 2021 Universitatea Craiova UTA Arad Stadionul Ion Oblemenco (Craiova)
17:00Universitatea Craiova 2 - 0 UTA Arad
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
Monday 15 March 2021 Dinamo Bucureşti Argeș Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Botoşani Sepsi Stadionul Municipal (Botoşani)
18:30Dinamo Bucureşti 1 - 2 Argeș
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
15:30Botoşani 1 - 2 Sepsi
Stadionul Municipal - Botoşani
Sunday 14 March 2021 CFR Cluj Politehnica Iași Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Chindia Târgovişte Astra Stadionul Municipal Buzău (Buzău)
18:45CFR Cluj 4 - 0 Politehnica Iași
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
16:45Chindia Târgovişte 0 - 1 Astra
Stadionul Municipal Buzău - Buzău
Saturday 13 March 2021 UTA Arad FCSB Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Hermannstadt Viitorul Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Academica Clinceni Voluntari Stadionul Clinceni (Clinceni)
18:00UTA Arad 0 - 1 FCSB
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
12:30Hermannstadt 0 - 0 Viitorul
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
10:00Academica Clinceni 0 - 1 Voluntari
Stadionul Clinceni - Clinceni
Friday 12 March 2021 Gaz Metan Mediaş Universitatea Craiova Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:30Gaz Metan Mediaş 0 - 2 Universitatea Craiova
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Monday 8 March 2021 Voluntari Dinamo Bucureşti Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Argeș Politehnica Iași Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
18:30Voluntari 1 - 1 Dinamo Bucureşti
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
15:30Argeș 2 - 1 Politehnica Iași
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Sunday 7 March 2021 FCSB Gaz Metan Mediaş Arena Naţională (Bucureşti) Astra Hermannstadt Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
18:30FCSB 1 - 0 Gaz Metan Mediaş
Arena Naţională - Bucureşti
13:00Astra 2 - 1 Hermannstadt
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Saturday 6 March 2021 UTA Arad CFR Cluj Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Universitatea Craiova Botoşani Stadionul Ion Oblemenco (Craiova)
19:30UTA Arad 0 - 1 CFR Cluj
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
12:30Universitatea Craiova 1 - 0 Botoşani
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
Friday 5 March 2021 Viitorul Academica Clinceni Stadionul Central (Ovidiu) Sepsi Chindia Târgovişte Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
18:30Viitorul 1 - 1 Academica Clinceni
Stadionul Central - Ovidiu
15:30Sepsi 0 - 1 Chindia Târgovişte
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Monday 1 March 2021 CFR Cluj Argeș Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Politehnica Iași Voluntari Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
18:30CFR Cluj 5 - 0 Argeș
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
15:30Politehnica Iași 0 - 2 Voluntari
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Sunday 28 February 2021 Botoşani FCSB Stadionul Municipal (Botoşani) Hermannstadt Sepsi Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:30Botoşani 0 - 2 FCSB
Stadionul Municipal - Botoşani
16:00Hermannstadt 1 - 2 Sepsi
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Saturday 27 February 2021 Chindia Târgovişte Universitatea Craiova Stadionul Municipal Buzău (Buzău) Academica Clinceni Astra Stadionul Clinceni (Clinceni) Gaz Metan Mediaş UTA Arad Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:00Chindia Târgovişte 1 - 0 Universitatea Craiova
Stadionul Municipal Buzău - Buzău
13:00Academica Clinceni 1 - 1 Astra
Stadionul Clinceni - Clinceni
10:30Gaz Metan Mediaş 1 - 2 UTA Arad
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Friday 26 February 2021 Dinamo Bucureşti Viitorul Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti)
18:30Dinamo Bucureşti 0 - 5 Viitorul
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
Monday 22 February 2021 UTA Arad Botoşani Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
15:30UTA Arad 0 - 0 Botoşani
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Sunday 21 February 2021 Astra Dinamo Bucureşti Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Gaz Metan Mediaş CFR Cluj Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:30Astra 2 - 0 Dinamo Bucureşti
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
16:00Gaz Metan Mediaş 0 - 1 CFR Cluj
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Saturday 20 February 2021 FCSB Chindia Târgovişte Arena Naţională (Bucureşti) Sepsi Academica Clinceni Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
18:00FCSB 1 - 0 Chindia Târgovişte
Arena Naţională - Bucureşti
15:00Sepsi 0 - 0 Academica Clinceni
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Friday 19 February 2021 Universitatea Craiova Hermannstadt Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Voluntari Argeș Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari)
18:30Universitatea Craiova 1 - 0 Hermannstadt
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
15:30Voluntari 0 - 1 Argeș
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
Tuesday 16 February 2021 Argeș Sepsi Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
17:00Argeș 1 - 1 Sepsi
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Monday 15 February 2021 CFR Cluj Voluntari Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Botoşani Gaz Metan Mediaş Stadionul Municipal (Botoşani)
18:30CFR Cluj 0 - 0 Voluntari
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
15:30Botoşani 2 - 1 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Municipal - Botoşani
Sunday 14 February 2021 Hermannstadt FCSB Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Academica Clinceni Universitatea Craiova Stadionul Central Ion Comşa (Călăraşi) Politehnica Iași Astra Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
17:45Hermannstadt 1 - 0 FCSB
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
12:30Academica Clinceni 0 - 0 Universitatea Craiova
Stadionul Central Ion Comşa - Călăraşi
10:15Politehnica Iași 2 - 3 Astra
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Saturday 13 February 2021 Dinamo Bucureşti Sepsi Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Chindia Târgovişte UTA Arad Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 (Teren Natural) (Buftea)
19:00Dinamo Bucureşti 0 - 0 Sepsi
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
12:30Chindia Târgovişte 1 - 1 UTA Arad
Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 - Teren Natural - Buftea
Friday 12 February 2021 Argeș Viitorul Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
18:00Argeș 1 - 0 Viitorul
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Monday 8 February 2021 Botoşani CFR Cluj Stadionul Municipal (Botoşani) Viitorul Voluntari Stadionul Central (Ovidiu)
18:30Botoşani 2 - 1 CFR Cluj
Stadionul Municipal - Botoşani
15:30Viitorul 0 - 1 Voluntari
Stadionul Central - Ovidiu
Sunday 7 February 2021 FCSB Academica Clinceni Arena Naţională (Bucureşti) Gaz Metan Mediaş Chindia Târgovişte Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) UTA Arad Hermannstadt Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
18:30FCSB 0 - 1 Academica Clinceni
Arena Naţională - Bucureşti
16:00Gaz Metan Mediaş 1 - 0 Chindia Târgovişte
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
11:30UTA Arad 1 - 1 Hermannstadt
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Saturday 6 February 2021 Universitatea Craiova Dinamo Bucureşti Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Astra Argeș Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
19:00Universitatea Craiova 1 - 0 Dinamo Bucureşti
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
12:00Astra 0 - 2 Argeș
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Friday 5 February 2021 Sepsi Politehnica Iași Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
18:30Sepsi 3 - 3 Politehnica Iași
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Thursday 4 February 2021 CFR Cluj Viitorul Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Chindia Târgovişte Botoşani Stadionul Ilie Oană (Ploieşti) Academica Clinceni UTA Arad Stadionul Clinceni (Clinceni)
18:00CFR Cluj 2 - 1 Viitorul
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
15:30Chindia Târgovişte 2 - 3 Botoşani
Stadionul Ilie Oană - Ploieşti
11:30Academica Clinceni 0 - 3 UTA Arad
Stadionul Clinceni - Clinceni
Wednesday 3 February 2021 Dinamo Bucureşti FCSB Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Voluntari Astra Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Hermannstadt Gaz Metan Mediaş Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:45Dinamo Bucureşti 0 - 1 FCSB
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
15:30Voluntari 1 - 3 Astra
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
13:00Hermannstadt 1 - 1 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Tuesday 2 February 2021 Politehnica Iași Universitatea Craiova Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
18:00Politehnica Iași 0 - 3 Universitatea Craiova
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Monday 1 February 2021 Chindia Târgovişte CFR Cluj Stadionul Ilie Oană (Ploieşti)
18:00Chindia Târgovişte 0 - 1 CFR Cluj
Stadionul Ilie Oană - Ploieşti
Sunday 31 January 2021 UTA Arad Dinamo Bucureşti Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Astra Viitorul Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Botoşani Hermannstadt Stadionul Municipal (Botoşani)
18:45UTA Arad 0 - 1 Dinamo Bucureşti
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
12:00Astra 1 - 1 Viitorul
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
10:00Botoşani 1 - 0 Hermannstadt
Stadionul Municipal - Botoşani
Saturday 30 January 2021 FCSB Politehnica Iași Arena Naţională (Bucureşti) Sepsi Voluntari Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Gaz Metan Mediaş Academica Clinceni Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:15FCSB 3 - 1 Politehnica Iași
Arena Naţională - Bucureşti
12:15Sepsi 2 - 2 Voluntari
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
10:15Gaz Metan Mediaş 1 - 1 Academica Clinceni
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Friday 29 January 2021 Universitatea Craiova Argeș Stadionul Ion Oblemenco (Craiova)
18:00Universitatea Craiova 1 - 1 Argeș
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
Thursday 28 January 2021 CFR Cluj Astra Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Hermannstadt Chindia Târgovişte Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:00CFR Cluj 1 - 1 Astra
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
15:00Hermannstadt 1 - 1 Chindia Târgovişte
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Wednesday 27 January 2021 Dinamo Bucureşti Gaz Metan Mediaş Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Politehnica Iași UTA Arad Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) Academica Clinceni Botoşani Stadionul Clinceni (Clinceni)
18:00Dinamo Bucureşti 2 - 1 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
15:30Politehnica Iași 1 - 2 UTA Arad
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
12:30Academica Clinceni 2 - 1 Botoşani
Stadionul Clinceni - Clinceni
Tuesday 26 January 2021 Argeș FCSB Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti) Voluntari Universitatea Craiova Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Viitorul Sepsi Stadionul Central (Ovidiu)
17:45Argeș 0 - 0 FCSB
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
15:30Voluntari 1 - 1 Universitatea Craiova
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
13:30Viitorul 3 - 3 Sepsi
Stadionul Central - Ovidiu
Monday 25 January 2021 Hermannstadt CFR Cluj Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:30Hermannstadt 1 - 3 CFR Cluj
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Sunday 24 January 2021 Botoşani Dinamo Bucureşti Stadionul Municipal (Botoşani) Gaz Metan Mediaş Politehnica Iași Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:00Botoşani 4 - 0 Dinamo Bucureşti
Stadionul Municipal - Botoşani
16:00Gaz Metan Mediaş 2 - 1 Politehnica Iași
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Saturday 23 January 2021 Universitatea Craiova Viitorul Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) UTA Arad Argeș Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Sepsi Astra Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
19:00Universitatea Craiova 1 - 1 Viitorul
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
14:30UTA Arad 1 - 2 Argeș
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
10:30Sepsi 4 - 1 Astra
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Friday 22 January 2021 FCSB Voluntari Arena Naţională (Bucureşti) Chindia Târgovişte Academica Clinceni Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 (Teren Natural) (Buftea)
18:00FCSB 2 - 1 Voluntari
Arena Naţională - Bucureşti
15:00Chindia Târgovişte 2 - 1 Academica Clinceni
Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 - Teren Natural - Buftea
Tuesday 19 January 2021 Viitorul FCSB Stadionul Central (Ovidiu) Voluntari UTA Arad Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari)
18:00Viitorul 2 - 2 FCSB
Stadionul Central - Ovidiu
15:00Voluntari 0 - 1 UTA Arad
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
Monday 18 January 2021 Astra Universitatea Craiova Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Politehnica Iași Botoşani Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
18:00Astra 1 - 1 Universitatea Craiova
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
15:00Politehnica Iași 0 - 1 Botoşani
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Sunday 17 January 2021 Academica Clinceni Hermannstadt Stadionul Central Ion Comşa (Călăraşi) Sepsi CFR Cluj Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Argeș Gaz Metan Mediaş Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
17:00Academica Clinceni 0 - 0 Hermannstadt
Stadionul Central Ion Comşa - Călăraşi
14:45Sepsi 0 - 1 CFR Cluj
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
12:30Argeș 1 - 1 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Saturday 16 January 2021 Dinamo Bucureşti Chindia Târgovişte Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti)
18:00Dinamo Bucureşti 0 - 1 Chindia Târgovişte
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
Friday 15 January 2021 FCSB Astra Arena Naţională (Bucureşti) UTA Arad Viitorul Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
18:00FCSB 3 - 0 Astra
Arena Naţională - Bucureşti
15:00UTA Arad 0 - 0 Viitorul
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Thursday 14 January 2021 CFR Cluj Academica Clinceni Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Botoşani Argeș Stadionul Municipal (Botoşani)
18:00CFR Cluj 3 - 1 Academica Clinceni
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
15:00Botoşani 0 - 1 Argeș
Stadionul Municipal - Botoşani
Wednesday 13 January 2021 Hermannstadt Dinamo Bucureşti Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Chindia Târgovişte Politehnica Iași Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 (Teren Natural) (Buftea)
17:00Hermannstadt 0 - 2 Dinamo Bucureşti
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
15:00Chindia Târgovişte 1 - 1 Politehnica Iași
Centrul de Fotbal Buftea Teren 2 - Teren Natural - Buftea
Tuesday 12 January 2021 Universitatea Craiova Sepsi Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Gaz Metan Mediaş Voluntari Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
17:45Universitatea Craiova 0 - 0 Sepsi
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
15:00Gaz Metan Mediaş 2 - 0 Voluntari
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Sunday 10 January 2021 Viitorul Hermannstadt Stadionul Central (Ovidiu)
17:00Viitorul 2 - 1 Hermannstadt
Stadionul Central - Ovidiu
Tuesday 22 December 2020 CFR Cluj Universitatea Craiova Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca)
19:00CFR Cluj 0 - 0 Universitatea Craiova
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
Monday 21 December 2020 FCSB Sepsi Stadionul CNAF (Mogoşoaia) UTA Arad Astra Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
18:30FCSB 1 - 1 Sepsi
Stadionul CNAF - Mogoşoaia
15:30UTA Arad 0 - 6 Astra
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Sunday 20 December 2020 Academica Clinceni Dinamo Bucureşti Stadionul Central Ion Comşa (Călăraşi) Botoşani Voluntari Stadionul Municipal (Botoşani) Hermannstadt Politehnica Iași Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
19:00Academica Clinceni 1 - 1 Dinamo Bucureşti
Stadionul Central Ion Comşa - Călăraşi
14:30Botoşani 1 - 1 Voluntari
Stadionul Municipal - Botoşani
12:00Hermannstadt 0 - 1 Politehnica Iași
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Saturday 19 December 2020 Gaz Metan Mediaş Viitorul Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Chindia Târgovişte Argeș Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
18:30Gaz Metan Mediaş 1 - 0 Viitorul
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
13:00Chindia Târgovişte 2 - 2 Argeș
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Friday 18 December 2020 Universitatea Craiova FCSB Stadionul Ion Oblemenco (Craiova)
18:30Universitatea Craiova 0 - 2 FCSB
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
Thursday 17 December 2020 Dinamo Bucureşti CFR Cluj Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Sepsi UTA Arad Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
18:30Dinamo Bucureşti 0 - 2 CFR Cluj
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
15:30Sepsi 3 - 0 UTA Arad
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Wednesday 16 December 2020 Voluntari Chindia Târgovişte Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Argeș Hermannstadt Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti) Politehnica Iași Academica Clinceni Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
17:30Voluntari 0 - 2 Chindia Târgovişte
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
15:00Argeș 2 - 2 Hermannstadt
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
13:00Politehnica Iași 0 - 0 Academica Clinceni
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Tuesday 15 December 2020 Viitorul Botoşani Stadionul Central (Ovidiu) Astra Gaz Metan Mediaş Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
19:00Viitorul 1 - 2 Botoşani
Stadionul Central - Ovidiu
16:45Astra 3 - 0 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Monday 14 December 2020 UTA Arad Universitatea Craiova Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
17:00UTA Arad 1 - 2 Universitatea Craiova
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Sunday 13 December 2020 CFR Cluj FCSB Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Hermannstadt Voluntari Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Academica Clinceni Argeș Stadionul Clinceni (Clinceni)
19:00CFR Cluj 2 - 0 FCSB
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
16:15Hermannstadt 3 - 2 Voluntari
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
09:30Academica Clinceni 1 - 0 Argeș
Stadionul Clinceni - Clinceni
Saturday 12 December 2020 Chindia Târgovişte Viitorul Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Gaz Metan Mediaş Sepsi Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
17:30Chindia Târgovişte 1 - 1 Viitorul
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
15:00Gaz Metan Mediaş 0 - 3 Sepsi
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Friday 11 December 2020 Dinamo Bucureşti Politehnica Iași Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Botoşani Astra Stadionul Municipal (Botoşani)
18:30Dinamo Bucureşti 4 - 1 Politehnica Iași
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
16:00Botoşani 1 - 1 Astra
Stadionul Municipal - Botoşani
Monday 7 December 2020 Universitatea Craiova Gaz Metan Mediaş Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Astra Chindia Târgovişte Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
17:00Universitatea Craiova 3 - 1 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
14:45Astra 0 - 0 Chindia Târgovişte
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Sunday 6 December 2020 Politehnica Iași CFR Cluj Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
16:30Politehnica Iași 0 - 2 CFR Cluj
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Saturday 5 December 2020 FCSB UTA Arad Arena Naţională (Bucureşti) Sepsi Botoşani Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
19:30FCSB 3 - 0 UTA Arad
Arena Naţională - Bucureşti
12:30Sepsi 2 - 2 Botoşani
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Friday 4 December 2020 Argeș Dinamo Bucureşti Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti) Voluntari Academica Clinceni Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari)
18:30Argeș 0 - 1 Dinamo Bucureşti
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
15:15Voluntari 3 - 3 Academica Clinceni
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
Monday 23 November 2020 Gaz Metan Mediaş FCSB Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Chindia Târgovişte Sepsi Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
19:00Gaz Metan Mediaş 2 - 3 FCSB
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
16:00Chindia Târgovişte 1 - 2 Sepsi
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Sunday 22 November 2020 CFR Cluj UTA Arad Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Hermannstadt Astra Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:00CFR Cluj 0 - 1 UTA Arad
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
15:00Hermannstadt 0 - 1 Astra
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Saturday 21 November 2020 Botoşani Universitatea Craiova Stadionul Municipal (Botoşani) Academica Clinceni Viitorul Stadionul Clinceni (Clinceni)
17:30Botoşani 0 - 0 Universitatea Craiova
Stadionul Municipal - Botoşani
11:00Academica Clinceni 1 - 0 Viitorul
Stadionul Clinceni - Clinceni
Friday 20 November 2020 Dinamo Bucureşti Voluntari Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Politehnica Iași Argeș Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
18:30Dinamo Bucureşti 3 - 0 Voluntari
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
15:30Politehnica Iași 1 - 1 Argeș
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Saturday 14 November 2020 Dinamo Bucureşti Astra Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti)
19:00Dinamo Bucureşti 1 - 1 Astra
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
Monday 9 November 2020 UTA Arad Gaz Metan Mediaş Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
18:30UTA Arad 1 - 3 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Sunday 8 November 2020 Viitorul Dinamo Bucureşti Stadionul Central (Ovidiu) Argeș CFR Cluj Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
19:00Viitorul 2 - 1 Dinamo Bucureşti
Stadionul Central - Ovidiu
16:00Argeș 0 - 2 CFR Cluj
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Saturday 7 November 2020 FCSB Botoşani Arena Naţională (Bucureşti) Sepsi Hermannstadt Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Voluntari Politehnica Iași Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari)
19:45FCSB 4 - 1 Botoşani
Arena Naţională - Bucureşti
15:00Sepsi 1 - 1 Hermannstadt
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
12:30Voluntari 4 - 0 Politehnica Iași
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
Friday 6 November 2020 Universitatea Craiova Chindia Târgovişte Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Astra Academica Clinceni Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
19:30Universitatea Craiova 0 - 1 Chindia Târgovişte
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
15:00Astra 0 - 2 Academica Clinceni
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Monday 2 November 2020 Chindia Târgovişte FCSB Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
19:00Chindia Târgovişte 0 - 2 FCSB
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Sunday 1 November 2020 CFR Cluj Gaz Metan Mediaş Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Politehnica Iași Viitorul Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
19:00CFR Cluj 1 - 2 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
16:00Politehnica Iași 1 - 1 Viitorul
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Saturday 31 October 2020 Hermannstadt Universitatea Craiova Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Botoşani UTA Arad Stadionul Municipal (Botoşani) Academica Clinceni Sepsi Stadionul Clinceni (Clinceni)
19:45Hermannstadt 0 - 1 Universitatea Craiova
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
17:15Botoşani 2 - 3 UTA Arad
Stadionul Municipal - Botoşani
10:30Academica Clinceni 2 - 0 Sepsi
Stadionul Clinceni - Clinceni
Friday 30 October 2020 Argeș Voluntari Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
16:00Argeș 2 - 1 Voluntari
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Monday 26 October 2020 FCSB Hermannstadt Arena Naţională (Bucureşti)
19:00FCSB 5 - 0 Hermannstadt
Arena Naţională - Bucureşti
Sunday 25 October 2020 Voluntari CFR Cluj Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Viitorul Argeș Stadionul Central (Ovidiu)
19:30Voluntari 0 - 1 CFR Cluj
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
16:45Viitorul 2 - 2 Argeș
Stadionul Central - Ovidiu
Saturday 24 October 2020 Sepsi Dinamo Bucureşti Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Astra Politehnica Iași Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) UTA Arad Chindia Târgovişte Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
18:45Sepsi 2 - 0 Dinamo Bucureşti
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
16:30Astra 4 - 0 Politehnica Iași
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
11:00UTA Arad 1 - 0 Chindia Târgovişte
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Friday 23 October 2020 Universitatea Craiova Academica Clinceni Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Gaz Metan Mediaş Botoşani Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:00Universitatea Craiova 0 - 1 Academica Clinceni
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
15:00Gaz Metan Mediaş 1 - 2 Botoşani
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Monday 19 October 2020 Academica Clinceni FCSB Stadionul Central Ion Comşa (Călăraşi) Voluntari Viitorul Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari)
18:00Academica Clinceni 0 - 2 FCSB
Stadionul Central Ion Comşa - Călăraşi
15:00Voluntari 0 - 2 Viitorul
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
Sunday 18 October 2020 Dinamo Bucureşti Universitatea Craiova Arena Naţională (Bucureşti) Hermannstadt UTA Arad Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:30Dinamo Bucureşti 0 - 1 Universitatea Craiova
Arena Naţională - Bucureşti
15:45Hermannstadt 1 - 1 UTA Arad
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Saturday 17 October 2020 CFR Cluj Botoşani Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Politehnica Iași Sepsi Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) Chindia Târgovişte Gaz Metan Mediaş Stadionul Ilie Oană (Ploieşti)
18:30CFR Cluj 2 - 1 Botoşani
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
13:30Politehnica Iași 1 - 4 Sepsi
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
11:00Chindia Târgovişte 1 - 0 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Ilie Oană - Ploieşti
Friday 16 October 2020 Argeș Astra Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
18:00Argeș 1 - 0 Astra
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Monday 5 October 2020 UTA Arad Academica Clinceni Stadionul Francisc von Neuman (Arad)
18:00UTA Arad 0 - 0 Academica Clinceni
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
Sunday 4 October 2020 Viitorul CFR Cluj Stadionul Central (Ovidiu) Gaz Metan Mediaş Hermannstadt Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş) Botoşani Chindia Târgovişte Stadionul Municipal (Botoşani)
18:30Viitorul 1 - 1 CFR Cluj
Stadionul Central - Ovidiu
15:30Gaz Metan Mediaş 1 - 1 Hermannstadt
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
10:30Botoşani 0 - 2 Chindia Târgovişte
Stadionul Municipal - Botoşani
Saturday 3 October 2020 FCSB Dinamo Bucureşti Arena Naţională (Bucureşti) Astra Voluntari Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Sepsi Argeș Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
18:00FCSB 3 - 2 Dinamo Bucureşti
Arena Naţională - Bucureşti
15:00Astra 2 - 3 Voluntari
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
12:30Sepsi 1 - 0 Argeș
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Friday 2 October 2020 Universitatea Craiova Politehnica Iași Stadionul Ion Oblemenco (Craiova)
18:00Universitatea Craiova 1 - 0 Politehnica Iași
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
Monday 28 September 2020 Dinamo Bucureşti UTA Arad Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Hermannstadt Botoşani Stadionul Municipal (Sibiu)
18:00Dinamo Bucureşti 0 - 1 UTA Arad
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
15:00Hermannstadt 2 - 1 Botoşani
Stadionul Municipal - Sibiu
Sunday 27 September 2020 Politehnica Iași FCSB Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) CFR Cluj Chindia Târgovişte Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca)
18:45Politehnica Iași 5 - 2 FCSB
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
16:00CFR Cluj 0 - 0 Chindia Târgovişte
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
Saturday 26 September 2020 Viitorul Astra Stadionul Central (Ovidiu) Academica Clinceni Gaz Metan Mediaş Stadionul Clinceni (Clinceni)
18:30Viitorul 4 - 1 Astra
Stadionul Central - Ovidiu
11:45Academica Clinceni 2 - 0 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Clinceni - Clinceni
Friday 25 September 2020 Argeș Universitatea Craiova Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti) Voluntari Sepsi Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari)
18:00Argeș 1 - 2 Universitatea Craiova
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
15:00Voluntari 1 - 2 Sepsi
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
Monday 21 September 2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo Bucureşti Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:00Gaz Metan Mediaş 1 - 3 Dinamo Bucureşti
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Sunday 20 September 2020 FCSB Argeș Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) UTA Arad Politehnica Iași Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Botoşani Academica Clinceni Stadionul Municipal (Botoşani)
18:30FCSB 3 - 0 Argeș
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
15:45UTA Arad 2 - 3 Politehnica Iași
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
13:30Botoşani 0 - 0 Academica Clinceni
Stadionul Municipal - Botoşani
Saturday 19 September 2020 Universitatea Craiova Voluntari Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Sepsi Viitorul Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe)
18:45Universitatea Craiova 2 - 1 Voluntari
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
16:00Sepsi 1 - 1 Viitorul
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
Friday 18 September 2020 Astra CFR Cluj Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Chindia Târgovişte Hermannstadt Stadionul Ilie Oană (Ploieşti)
18:00Astra 0 - 2 CFR Cluj
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
15:00Chindia Târgovişte 1 - 3 Hermannstadt
Stadionul Ilie Oană - Ploieşti
Monday 14 September 2020 Viitorul Universitatea Craiova Stadionul Central (Ovidiu)
18:00Viitorul 1 - 4 Universitatea Craiova
Stadionul Central - Ovidiu
Sunday 13 September 2020 CFR Cluj Hermannstadt Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Astra Sepsi Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu)
18:30CFR Cluj 1 - 0 Hermannstadt
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
16:00Astra 2 - 2 Sepsi
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
Saturday 12 September 2020 Voluntari FCSB Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari) Politehnica Iași Gaz Metan Mediaş Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi) Academica Clinceni Chindia Târgovişte Stadionul Clinceni (Clinceni)
18:00Voluntari 2 - 1 FCSB
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
15:00Politehnica Iași 1 - 4 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
12:30Academica Clinceni 0 - 0 Chindia Târgovişte
Stadionul Clinceni - Clinceni
Friday 11 September 2020 Dinamo Bucureşti Botoşani Stadionul Ştefan cel Mare (Bucureşti) Argeș UTA Arad Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
18:00Dinamo Bucureşti 1 - 1 Botoşani
Stadionul Ştefan cel Mare - Bucureşti
15:00Argeș 1 - 1 UTA Arad
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti
Monday 31 August 2020 Chindia Târgovişte Dinamo Bucureşti Stadionul Ilie Oană (Ploieşti)
18:00Chindia Târgovişte 1 - 0 Dinamo Bucureşti
Stadionul Ilie Oană - Ploieşti
Sunday 30 August 2020 FCSB Viitorul Arena Naţională (Bucureşti) Universitatea Craiova Astra Stadionul Ion Oblemenco (Craiova) Botoşani Politehnica Iași Stadionul Municipal (Botoşani)
18:00FCSB 3 - 0 Viitorul
Arena Naţională - Bucureşti
15:00Universitatea Craiova 2 - 0 Astra
Stadionul Ion Oblemenco - Craiova
12:30Botoşani 4 - 0 Politehnica Iași
Stadionul Municipal - Botoşani
Saturday 29 August 2020 CFR Cluj Sepsi Stadionul Dr. Constantin Rădulescu (Cluj-Napoca) Hermannstadt Academica Clinceni Stadionul Municipal (Sibiu)
18:00CFR Cluj 0 - 0 Sepsi
Stadionul Dr. Constantin Rădulescu - Cluj-Napoca
15:00Hermannstadt 2 - 2 Academica Clinceni
Stadionul Municipal - Sibiu
Friday 28 August 2020 UTA Arad Voluntari Stadionul Francisc von Neuman (Arad) Gaz Metan Mediaş Argeș Stadionul Municipal Gaz Metan (Mediaş)
18:00UTA Arad 0 - 0 Voluntari
Stadionul Francisc von Neuman - Arad
15:00Gaz Metan Mediaş 2 - 0 Argeș
Stadionul Municipal Gaz Metan - Mediaş
Monday 24 August 2020 Dinamo Bucureşti Hermannstadt Arena Naţională (Bucureşti) Voluntari Gaz Metan Mediaş Stadionul Anghel Iordănescu (Voluntari)
18:00Dinamo Bucureşti 1 - 1 Hermannstadt
Arena Naţională - Bucureşti
15:00Voluntari 2 - 1 Gaz Metan Mediaş
Stadionul Anghel Iordănescu - Voluntari
Sunday 23 August 2020 Academica Clinceni CFR Cluj Stadionul Clinceni (Clinceni) Politehnica Iași Chindia Târgovişte Stadionul Emil Alexandrescu (Iaşi)
15:00Academica Clinceni 1 - 2 CFR Cluj
Stadionul Clinceni - Clinceni
13:00Politehnica Iași 1 - 0 Chindia Târgovişte
Stadionul Emil Alexandrescu - Iaşi
Saturday 22 August 2020 Astra FCSB Stadionul Marin Anastasovici (Giurgiu) Sepsi Universitatea Craiova Stadionul Municipal (Sfântu Gheorghe) Viitorul UTA Arad Stadionul Central (Ovidiu)
18:00Astra 0 - 3 FCSB
Stadionul Marin Anastasovici - Giurgiu
15:00Sepsi 0 - 1 Universitatea Craiova
Stadionul Municipal - Sfântu Gheorghe
12:30Viitorul 1 - 1 UTA Arad
Stadionul Central - Ovidiu
Friday 21 August 2020 Argeș Botoşani Stadionul Municipal Nicolae Dobrin (Piteşti)
15:15Argeș 2 - 3 Botoşani
Stadionul Municipal Nicolae Dobrin - Piteşti