La Liga
2020/2021

Monday 12 April 2021 Celta Vigo Sevilla Abanca-Balaídos (Vigo)
19:00Celta Vigo 3 - 4 Sevilla
Abanca-Balaídos - Vigo
Sunday 11 April 2021 Real Betis Atletico Madrid Estadio Benito Villamarín (Sevilla) Real Valladolid Granada Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) Valencia Real Sociedad Estadio de Mestalla (Valencia) Villarreal Osasuna Estadio de la Cerámica (Villarreal)
19:00Real Betis 1 - 1 Atletico Madrid
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
16:30Real Valladolid 1 - 2 Granada
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
14:15Valencia 2 - 2 Real Sociedad
Estadio de Mestalla - Valencia
12:00Villarreal 1 - 2 Osasuna
Estadio de la Cerámica - Villarreal
Saturday 10 April 2021 Real Madrid Barcelona Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Eibar Levante Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) Athletic Club Deportivo Alavés San Mamés Barria (Bilbao) Getafe Cádiz Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
19:00Real Madrid 2 - 1 Barcelona
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
16:30Eibar 0 - 1 Levante
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
14:15Athletic Club 0 - 0 Deportivo Alavés
San Mamés Barria - Bilbao
12:00Getafe 0 - 1 Cádiz
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
Friday 9 April 2021 Huesca Elche Estadio El Alcoraz (Huesca)
19:00Huesca 3 - 1 Elche
Estadio El Alcoraz - Huesca
Wednesday 7 April 2021 Real Sociedad Athletic Club Reale Arena (Donostia-San Sebastián)
19:00Real Sociedad 1 - 1 Athletic Club
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
Monday 5 April 2021 Barcelona Real Valladolid Camp Nou (Barcelona)
19:00Barcelona 1 - 0 Real Valladolid
Camp Nou - Barcelona
Sunday 4 April 2021 Sevilla Atletico Madrid Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Cádiz Valencia Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Elche Real Betis Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) Deportivo Alavés Celta Vigo Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
19:00Sevilla 1 - 0 Atletico Madrid
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
16:30Cádiz 2 - 1 Valencia
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
14:15Elche 1 - 1 Real Betis
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
12:00Deportivo Alavés 1 - 3 Celta Vigo
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
Saturday 3 April 2021 Osasuna Getafe Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Real Madrid Eibar Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Granada Villarreal Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
16:30Osasuna 0 - 0 Getafe
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
14:15Real Madrid 2 - 0 Eibar
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
12:00Granada 0 - 3 Villarreal
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
Friday 2 April 2021 Levante Huesca Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
19:00Levante 0 - 2 Huesca
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
Sunday 21 March 2021 Real Sociedad Barcelona Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Atletico Madrid Deportivo Alavés Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Valencia Granada Estadio de Mestalla (Valencia) Villarreal Cádiz Estadio de la Cerámica (Villarreal) Getafe Elche Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
20:00Real Sociedad 1 - 6 Barcelona
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
17:30Atletico Madrid 1 - 0 Deportivo Alavés
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
15:15Valencia 2 - 1 Granada
Estadio de Mestalla - Valencia
15:15Villarreal 2 - 1 Cádiz
Estadio de la Cerámica - Villarreal
13:00Getafe 1 - 1 Elche
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
Saturday 20 March 2021 Real Valladolid Sevilla Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) Huesca Osasuna Estadio El Alcoraz (Huesca) Celta Vigo Real Madrid Abanca-Balaídos (Vigo) Athletic Club Eibar San Mamés Barria (Bilbao)
20:00Real Valladolid 1 - 1 Sevilla
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
17:30Huesca 0 - 0 Osasuna
Estadio El Alcoraz - Huesca
15:15Celta Vigo 1 - 3 Real Madrid
Abanca-Balaídos - Vigo
13:00Athletic Club 1 - 1 Eibar
San Mamés Barria - Bilbao
Friday 19 March 2021 Real Betis Levante Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
20:00Real Betis 2 - 0 Levante
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
Wednesday 17 March 2021 Sevilla Elche Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
18:00Sevilla 2 - 0 Elche
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
Monday 15 March 2021 Barcelona Huesca Camp Nou (Barcelona)
20:00Barcelona 4 - 1 Huesca
Camp Nou - Barcelona
Sunday 14 March 2021 Sevilla Real Betis Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Eibar Villarreal Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) Granada Real Sociedad Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) Celta Vigo Athletic Club Abanca-Balaídos (Vigo)
20:00Sevilla 1 - 0 Real Betis
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
17:30Eibar 1 - 3 Villarreal
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
15:15Granada 1 - 0 Real Sociedad
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
13:00Celta Vigo 0 - 0 Athletic Club
Abanca-Balaídos - Vigo
Saturday 13 March 2021 Getafe Atletico Madrid Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) Osasuna Real Valladolid Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Real Madrid Elche Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Deportivo Alavés Cádiz Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
20:00Getafe 0 - 0 Atletico Madrid
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
17:30Osasuna 0 - 0 Real Valladolid
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
15:15Real Madrid 2 - 1 Elche
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
13:00Deportivo Alavés 1 - 1 Cádiz
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
Friday 12 March 2021 Levante Valencia Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
20:00Levante 1 - 0 Valencia
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
Wednesday 10 March 2021 Atletico Madrid Athletic Club Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
18:00Atletico Madrid 2 - 1 Athletic Club
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
Monday 8 March 2021 Real Betis Deportivo Alavés Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
20:00Real Betis 3 - 2 Deportivo Alavés
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
Sunday 7 March 2021 Athletic Club Granada San Mamés Barria (Bilbao) Real Sociedad Levante Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Atletico Madrid Real Madrid Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Huesca Celta Vigo Estadio El Alcoraz (Huesca)
20:00Athletic Club 2 - 1 Granada
San Mamés Barria - Bilbao
17:30Real Sociedad 1 - 0 Levante
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
15:15Atletico Madrid 1 - 1 Real Madrid
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
13:00Huesca 3 - 4 Celta Vigo
Estadio El Alcoraz - Huesca
Saturday 6 March 2021 Osasuna Barcelona Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Cádiz Eibar Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Elche Sevilla Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) Real Valladolid Getafe Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
20:00Osasuna 0 - 2 Barcelona
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
17:30Cádiz 1 - 0 Eibar
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
15:15Elche 2 - 1 Sevilla
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
13:00Real Valladolid 2 - 1 Getafe
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
Friday 5 March 2021 Valencia Villarreal Estadio de Mestalla (Valencia)
20:00Valencia 2 - 1 Villarreal
Estadio de Mestalla - Valencia
Monday 1 March 2021 Real Madrid Real Sociedad Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid)
20:00Real Madrid 1 - 1 Real Sociedad
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
Sunday 28 February 2021 Villarreal Atletico Madrid Estadio de la Cerámica (Villarreal) Granada Elche Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) Cádiz Real Betis Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Celta Vigo Real Valladolid Abanca-Balaídos (Vigo)
20:00Villarreal 0 - 2 Atletico Madrid
Estadio de la Cerámica - Villarreal
17:30Granada 2 - 1 Elche
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
15:15Cádiz 0 - 1 Real Betis
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
13:00Celta Vigo 1 - 1 Real Valladolid
Abanca-Balaídos - Vigo
Saturday 27 February 2021 Getafe Valencia Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) Deportivo Alavés Osasuna Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Sevilla Barcelona Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Eibar Huesca Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
20:00Getafe 3 - 0 Valencia
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
17:30Deportivo Alavés 0 - 1 Osasuna
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
15:15Sevilla 0 - 2 Barcelona
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
13:00Eibar 1 - 1 Huesca
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
Friday 26 February 2021 Levante Athletic Club Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
20:00Levante 1 - 1 Athletic Club
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
Wednesday 24 February 2021 Barcelona Elche Camp Nou (Barcelona)
18:00Barcelona 3 - 0 Elche
Camp Nou - Barcelona
Monday 22 February 2021 Osasuna Sevilla Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea))
20:00Osasuna 0 - 2 Sevilla
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
Sunday 21 February 2021 Athletic Club Villarreal San Mamés Barria (Bilbao) Huesca Granada Estadio El Alcoraz (Huesca) Real Sociedad Deportivo Alavés Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Barcelona Cádiz Camp Nou (Barcelona)
20:00Athletic Club 1 - 1 Villarreal
San Mamés Barria - Bilbao
17:30Huesca 3 - 2 Granada
Estadio El Alcoraz - Huesca
15:15Real Sociedad 4 - 0 Deportivo Alavés
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
13:00Barcelona 1 - 1 Cádiz
Camp Nou - Barcelona
Saturday 20 February 2021 Real Valladolid Real Madrid Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) Valencia Celta Vigo Estadio de Mestalla (Valencia) Atletico Madrid Levante Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Elche Eibar Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
20:00Real Valladolid 0 - 1 Real Madrid
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
17:30Valencia 2 - 0 Celta Vigo
Estadio de Mestalla - Valencia
15:15Atletico Madrid 0 - 2 Levante
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
13:00Elche 1 - 0 Eibar
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
Friday 19 February 2021 Real Betis Getafe Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
20:00Real Betis 1 - 0 Getafe
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
Wednesday 17 February 2021 Levante Atletico Madrid Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
18:00Levante 1 - 1 Atletico Madrid
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
Monday 15 February 2021 Cádiz Athletic Club Estadio Ramón de Carranza (Cádiz)
20:00Cádiz 0 - 4 Athletic Club
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
Sunday 14 February 2021 Villarreal Real Betis Estadio de la Cerámica (Villarreal) Levante Osasuna Estadio Ciudad de Valencia (Valencia) Real Madrid Valencia Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Getafe Real Sociedad Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
20:00Villarreal 1 - 2 Real Betis
Estadio de la Cerámica - Villarreal
17:30Levante 0 - 1 Osasuna
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
15:15Real Madrid 2 - 0 Valencia
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
13:00Getafe 0 - 1 Real Sociedad
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
Saturday 13 February 2021 Barcelona Deportivo Alavés Camp Nou (Barcelona) Eibar Real Valladolid Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) Sevilla Huesca Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Granada Atletico Madrid Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
20:00Barcelona 5 - 1 Deportivo Alavés
Camp Nou - Barcelona
17:30Eibar 1 - 1 Real Valladolid
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
15:15Sevilla 1 - 0 Huesca
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
13:00Granada 1 - 2 Atletico Madrid
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
Friday 12 February 2021 Celta Vigo Elche Abanca-Balaídos (Vigo)
20:00Celta Vigo 3 - 1 Elche
Abanca-Balaídos - Vigo
Tuesday 9 February 2021 Real Madrid Getafe Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid)
20:00Real Madrid 2 - 0 Getafe
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
Monday 8 February 2021 Atletico Madrid Celta Vigo Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
20:00Atletico Madrid 2 - 2 Celta Vigo
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
Sunday 7 February 2021 Real Betis Barcelona Estadio Benito Villamarín (Sevilla) Osasuna Eibar Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Athletic Club Valencia San Mamés Barria (Bilbao) Real Sociedad Cádiz Reale Arena (Donostia-San Sebastián)
20:00Real Betis 2 - 3 Barcelona
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
17:30Osasuna 2 - 1 Eibar
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
15:15Athletic Club 1 - 1 Valencia
San Mamés Barria - Bilbao
13:00Real Sociedad 4 - 1 Cádiz
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
Saturday 6 February 2021 Sevilla Getafe Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Elche Villarreal Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) Huesca Real Madrid Estadio El Alcoraz (Huesca) Levante Granada Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
20:00Sevilla 3 - 0 Getafe
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
17:30Elche 2 - 2 Villarreal
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
15:15Huesca 1 - 2 Real Madrid
Estadio El Alcoraz - Huesca
13:00Levante 2 - 2 Granada
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
Friday 5 February 2021 Deportivo Alavés Real Valladolid Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
20:00Deportivo Alavés 1 - 0 Real Valladolid
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
Monday 1 February 2021 Real Betis Osasuna Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
20:00Real Betis 1 - 0 Osasuna
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
Sunday 31 January 2021 Barcelona Athletic Club Camp Nou (Barcelona) Granada Celta Vigo Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) Cádiz Atletico Madrid Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Getafe Deportivo Alavés Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
20:00Barcelona 2 - 1 Athletic Club
Camp Nou - Barcelona
17:30Granada 0 - 0 Celta Vigo
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
15:15Cádiz 2 - 4 Atletico Madrid
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
13:00Getafe 0 - 0 Deportivo Alavés
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
Saturday 30 January 2021 Villarreal Real Sociedad Estadio de la Cerámica (Villarreal) Valencia Elche Estadio de Mestalla (Valencia) Real Madrid Levante Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Eibar Sevilla Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
20:00Villarreal 1 - 1 Real Sociedad
Estadio de la Cerámica - Villarreal
17:30Valencia 1 - 0 Elche
Estadio de Mestalla - Valencia
15:15Real Madrid 1 - 2 Levante
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
13:00Eibar 0 - 2 Sevilla
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
Friday 29 January 2021 Real Valladolid Huesca Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
20:00Real Valladolid 1 - 3 Huesca
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
Monday 25 January 2021 Athletic Club Getafe San Mamés Barria (Bilbao)
20:00Athletic Club 5 - 1 Getafe
San Mamés Barria - Bilbao
Sunday 24 January 2021 Atletico Madrid Valencia Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Celta Vigo Eibar Abanca-Balaídos (Vigo) Elche Barcelona Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) Osasuna Granada Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea))
20:00Atletico Madrid 3 - 1 Valencia
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
17:30Celta Vigo 1 - 1 Eibar
Abanca-Balaídos - Vigo
15:15Elche 0 - 2 Barcelona
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
13:00Osasuna 3 - 1 Granada
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
Saturday 23 January 2021 Deportivo Alavés Real Madrid Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Real Sociedad Real Betis Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Sevilla Cádiz Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Huesca Villarreal Estadio El Alcoraz (Huesca)
20:00Deportivo Alavés 1 - 4 Real Madrid
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
17:30Real Sociedad 2 - 2 Real Betis
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
15:15Sevilla 3 - 0 Cádiz
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
13:00Huesca 0 - 0 Villarreal
Estadio El Alcoraz - Huesca
Friday 22 January 2021 Levante Real Valladolid Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
20:00Levante 2 - 2 Real Valladolid
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
Thursday 21 January 2021 Eibar Atletico Madrid Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) Valencia Osasuna Estadio de Mestalla (Valencia)
20:30Eibar 1 - 2 Atletico Madrid
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
18:00Valencia 1 - 1 Osasuna
Estadio de Mestalla - Valencia
Wednesday 20 January 2021 Villarreal Granada Estadio de la Cerámica (Villarreal) Real Betis Celta Vigo Estadio Benito Villamarín (Sevilla) Getafe Huesca Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
20:30Villarreal 2 - 2 Granada
Estadio de la Cerámica - Villarreal
20:00Real Betis 2 - 1 Celta Vigo
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
18:00Getafe 1 - 0 Huesca
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
Tuesday 19 January 2021 Deportivo Alavés Sevilla Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Cádiz Levante Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Real Valladolid Elche Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
20:30Deportivo Alavés 1 - 2 Sevilla
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
18:00Cádiz 2 - 2 Levante
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
18:00Real Valladolid 2 - 2 Elche
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
Tuesday 12 January 2021 Atletico Madrid Sevilla Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Granada Osasuna Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
20:30Atletico Madrid 2 - 0 Sevilla
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
18:00Granada 2 - 0 Osasuna
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
Monday 11 January 2021 Huesca Real Betis Estadio El Alcoraz (Huesca) Elche Getafe Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
20:00Huesca 0 - 2 Real Betis
Estadio El Alcoraz - Huesca
18:00Elche 1 - 3 Getafe
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
Sunday 10 January 2021 Real Valladolid Valencia Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) Cádiz Deportivo Alavés Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Levante Eibar Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
20:00Real Valladolid 0 - 1 Valencia
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
15:15Cádiz 3 - 1 Deportivo Alavés
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
13:00Levante 2 - 1 Eibar
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
Saturday 9 January 2021 Osasuna Real Madrid Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Granada Barcelona Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) Sevilla Real Sociedad Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
20:00Osasuna 0 - 0 Real Madrid
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
17:30Granada 0 - 4 Barcelona
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
13:00Sevilla 3 - 2 Real Sociedad
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
Friday 8 January 2021 Celta Vigo Villarreal Abanca-Balaídos (Vigo)
20:00Celta Vigo 0 - 4 Villarreal
Abanca-Balaídos - Vigo
Wednesday 6 January 2021 Athletic Club Barcelona San Mamés Barria (Bilbao)
20:00Athletic Club 2 - 3 Barcelona
San Mamés Barria - Bilbao
Monday 4 January 2021 Valencia Cádiz Estadio de Mestalla (Valencia)
20:00Valencia 1 - 1 Cádiz
Estadio de Mestalla - Valencia
Sunday 3 January 2021 Huesca Barcelona Estadio El Alcoraz (Huesca) Real Sociedad Osasuna Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Eibar Granada Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) Deportivo Alavés Atletico Madrid Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Athletic Club Elche San Mamés Barria (Bilbao)
20:00Huesca 0 - 1 Barcelona
Estadio El Alcoraz - Huesca
17:30Real Sociedad 1 - 1 Osasuna
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
17:30Eibar 2 - 0 Granada
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
15:15Deportivo Alavés 1 - 2 Atletico Madrid
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
13:00Athletic Club 1 - 0 Elche
San Mamés Barria - Bilbao
Saturday 2 January 2021 Real Madrid Celta Vigo Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Getafe Real Valladolid Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) Real Betis Sevilla Estadio Benito Villamarín (Sevilla) Villarreal Levante Estadio de la Cerámica (Villarreal)
20:00Real Madrid 2 - 0 Celta Vigo
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
17:30Getafe 0 - 1 Real Valladolid
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
15:15Real Betis 1 - 1 Sevilla
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
13:00Villarreal 2 - 1 Levante
Estadio de la Cerámica - Villarreal
Thursday 31 December 2020 Osasuna Deportivo Alavés Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Athletic Club Real Sociedad San Mamés Barria (Bilbao)
15:15Osasuna 1 - 1 Deportivo Alavés
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
13:00Athletic Club 0 - 1 Real Sociedad
San Mamés Barria - Bilbao
Wednesday 30 December 2020 Elche Real Madrid Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) Atletico Madrid Getafe Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Celta Vigo Huesca Abanca-Balaídos (Vigo) Granada Valencia Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
20:30Elche 1 - 1 Real Madrid
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
18:15Atletico Madrid 1 - 0 Getafe
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
18:15Celta Vigo 2 - 1 Huesca
Abanca-Balaídos - Vigo
16:00Granada 2 - 1 Valencia
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
Tuesday 29 December 2020 Cádiz Real Valladolid Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Levante Real Betis Estadio Ciudad de Valencia (Valencia) Barcelona Eibar Camp Nou (Barcelona) Sevilla Villarreal Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
20:30Cádiz 0 - 0 Real Valladolid
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
20:30Levante 4 - 3 Real Betis
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
18:15Barcelona 1 - 1 Eibar
Camp Nou - Barcelona
16:00Sevilla 2 - 0 Villarreal
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
Wednesday 23 December 2020 Deportivo Alavés Eibar Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Real Betis Cádiz Estadio Benito Villamarín (Sevilla) Real Madrid Granada Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Getafe Celta Vigo Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
21:00Deportivo Alavés 2 - 1 Eibar
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
21:00Real Betis 1 - 0 Cádiz
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
18:45Real Madrid 2 - 0 Granada
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
16:30Getafe 1 - 1 Celta Vigo
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
Tuesday 22 December 2020 Villarreal Athletic Club Estadio de la Cerámica (Villarreal) Real Valladolid Barcelona Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) Real Sociedad Atletico Madrid Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Huesca Levante Estadio El Alcoraz (Huesca) Valencia Sevilla Estadio de Mestalla (Valencia) Elche Osasuna Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
21:00Villarreal 1 - 1 Athletic Club
Estadio de la Cerámica - Villarreal
21:00Real Valladolid 0 - 3 Barcelona
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
18:45Real Sociedad 0 - 2 Atletico Madrid
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
18:45Huesca 1 - 1 Levante
Estadio El Alcoraz - Huesca
16:30Valencia 0 - 1 Sevilla
Estadio de Mestalla - Valencia
16:30Elche 2 - 2 Osasuna
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
Sunday 20 December 2020 Eibar Real Madrid Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) Cádiz Getafe Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Granada Real Betis Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) Celta Vigo Deportivo Alavés Abanca-Balaídos (Vigo)
20:00Eibar 1 - 3 Real Madrid
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
17:30Cádiz 0 - 2 Getafe
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
15:15Granada 2 - 0 Real Betis
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
13:00Celta Vigo 2 - 0 Deportivo Alavés
Abanca-Balaídos - Vigo
Saturday 19 December 2020 Sevilla Real Valladolid Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Osasuna Villarreal Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Levante Real Sociedad Estadio Ciudad de Valencia (Valencia) Barcelona Valencia Camp Nou (Barcelona) Atletico Madrid Elche Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
20:00Sevilla 1 - 1 Real Valladolid
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
17:30Osasuna 1 - 3 Villarreal
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
17:30Levante 2 - 1 Real Sociedad
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
15:15Barcelona 2 - 2 Valencia
Camp Nou - Barcelona
13:00Atletico Madrid 3 - 1 Elche
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
Friday 18 December 2020 Athletic Club Huesca San Mamés Barria (Bilbao)
20:00Athletic Club 2 - 0 Huesca
San Mamés Barria - Bilbao
Wednesday 16 December 2020 Barcelona Real Sociedad Camp Nou (Barcelona)
20:00Barcelona 2 - 1 Real Sociedad
Camp Nou - Barcelona
Tuesday 15 December 2020 Real Madrid Athletic Club Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid)
21:00Real Madrid 3 - 1 Athletic Club
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
Monday 14 December 2020 Celta Vigo Cádiz Abanca-Balaídos (Vigo)
20:00Celta Vigo 4 - 0 Cádiz
Abanca-Balaídos - Vigo
Sunday 13 December 2020 Barcelona Levante Camp Nou (Barcelona) Elche Granada Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) Real Betis Villarreal Estadio Benito Villamarín (Sevilla) Real Sociedad Eibar Reale Arena (Donostia-San Sebastián)
20:00Barcelona 1 - 0 Levante
Camp Nou - Barcelona
17:30Elche 0 - 1 Granada
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
15:15Real Betis 1 - 1 Villarreal
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
13:00Real Sociedad 1 - 1 Eibar
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
Saturday 12 December 2020 Real Madrid Atletico Madrid Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Huesca Deportivo Alavés Estadio El Alcoraz (Huesca) Getafe Sevilla Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) Valencia Athletic Club Estadio de Mestalla (Valencia)
20:00Real Madrid 2 - 0 Atletico Madrid
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
17:30Huesca 1 - 0 Deportivo Alavés
Estadio El Alcoraz - Huesca
15:15Getafe 0 - 1 Sevilla
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
13:00Valencia 2 - 2 Athletic Club
Estadio de Mestalla - Valencia
Friday 11 December 2020 Real Valladolid Osasuna Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
20:00Real Valladolid 3 - 2 Osasuna
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
Monday 7 December 2020 Eibar Valencia Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
20:00Eibar 0 - 0 Valencia
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
Sunday 6 December 2020 Deportivo Alavés Real Sociedad Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Villarreal Elche Estadio de la Cerámica (Villarreal) Osasuna Real Betis Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Granada Huesca Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
20:00Deportivo Alavés 0 - 0 Real Sociedad
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
17:30Villarreal 0 - 0 Elche
Estadio de la Cerámica - Villarreal
15:15Osasuna 0 - 2 Real Betis
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
13:00Granada 3 - 3 Huesca
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
Saturday 5 December 2020 Cádiz Barcelona Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Atletico Madrid Real Valladolid Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Sevilla Real Madrid Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Levante Getafe Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
20:00Cádiz 2 - 1 Barcelona
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
17:30Atletico Madrid 2 - 0 Real Valladolid
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
15:15Sevilla 0 - 1 Real Madrid
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
13:00Levante 3 - 0 Getafe
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
Friday 4 December 2020 Athletic Club Celta Vigo San Mamés Barria (Bilbao)
20:00Athletic Club 0 - 2 Celta Vigo
San Mamés Barria - Bilbao
Monday 30 November 2020 Real Betis Eibar Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
20:00Real Betis 0 - 2 Eibar
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
Sunday 29 November 2020 Real Sociedad Villarreal Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Celta Vigo Granada Abanca-Balaídos (Vigo) Getafe Athletic Club Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) Barcelona Osasuna Camp Nou (Barcelona)
20:00Real Sociedad 1 - 1 Villarreal
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
17:30Celta Vigo 3 - 1 Granada
Abanca-Balaídos - Vigo
15:15Getafe 1 - 1 Athletic Club
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
13:00Barcelona 4 - 0 Osasuna
Camp Nou - Barcelona
Saturday 28 November 2020 Real Madrid Deportivo Alavés Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Huesca Sevilla Estadio El Alcoraz (Huesca) Valencia Atletico Madrid Estadio de Mestalla (Valencia) Elche Cádiz Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
20:00Real Madrid 1 - 2 Deportivo Alavés
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
17:30Huesca 0 - 1 Sevilla
Estadio El Alcoraz - Huesca
15:15Valencia 0 - 1 Atletico Madrid
Estadio de Mestalla - Valencia
13:00Elche 1 - 1 Cádiz
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
Friday 27 November 2020 Real Valladolid Levante Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
20:00Real Valladolid 1 - 1 Levante
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
Monday 23 November 2020 Athletic Club Real Betis San Mamés Barria (Bilbao)
20:00Athletic Club 4 - 0 Real Betis
San Mamés Barria - Bilbao
Sunday 22 November 2020 Deportivo Alavés Valencia Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Granada Real Valladolid Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) Cádiz Real Sociedad Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Eibar Getafe Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
20:00Deportivo Alavés 2 - 2 Valencia
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
17:30Granada 1 - 3 Real Valladolid
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
15:15Cádiz 0 - 1 Real Sociedad
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
13:00Eibar 0 - 0 Getafe
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
Saturday 21 November 2020 Atletico Madrid Barcelona Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Sevilla Celta Vigo Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Villarreal Real Madrid Estadio de la Cerámica (Villarreal) Levante Elche Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
20:00Atletico Madrid 1 - 0 Barcelona
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
17:30Sevilla 4 - 2 Celta Vigo
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
15:15Villarreal 1 - 1 Real Madrid
Estadio de la Cerámica - Villarreal
13:00Levante 1 - 1 Elche
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
Friday 20 November 2020 Osasuna Huesca Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea))
20:00Osasuna 1 - 1 Huesca
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
Sunday 8 November 2020 Valencia Real Madrid Estadio de Mestalla (Valencia) Levante Deportivo Alavés Estadio Ciudad de Valencia (Valencia) Real Valladolid Athletic Club Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) Real Sociedad Granada Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Getafe Villarreal Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
20:00Valencia 4 - 1 Real Madrid
Estadio de Mestalla - Valencia
17:30Levante 1 - 1 Deportivo Alavés
Estadio Ciudad de Valencia - Valencia
17:30Real Valladolid 2 - 1 Athletic Club
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
15:15Real Sociedad 2 - 0 Granada
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
13:00Getafe 1 - 3 Villarreal
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
Saturday 7 November 2020 Atletico Madrid Cádiz Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Sevilla Osasuna Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Barcelona Real Betis Camp Nou (Barcelona) Huesca Eibar Estadio El Alcoraz (Huesca)
20:00Atletico Madrid 4 - 0 Cádiz
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
17:30Sevilla 1 - 0 Osasuna
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
15:15Barcelona 5 - 2 Real Betis
Camp Nou - Barcelona
13:00Huesca 1 - 1 Eibar
Estadio El Alcoraz - Huesca
Friday 6 November 2020 Elche Celta Vigo Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
20:00Elche 1 - 1 Celta Vigo
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
Monday 2 November 2020 Villarreal Real Valladolid Estadio de la Cerámica (Villarreal)
20:00Villarreal 2 - 0 Real Valladolid
Estadio de la Cerámica - Villarreal
Sunday 1 November 2020 Valencia Getafe Estadio de Mestalla (Valencia) Granada Levante Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) Celta Vigo Real Sociedad Abanca-Balaídos (Vigo) Real Betis Elche Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
20:00Valencia 2 - 2 Getafe
Estadio de Mestalla - Valencia
17:30Granada 1 - 1 Levante
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
15:00Celta Vigo 1 - 4 Real Sociedad
Abanca-Balaídos - Vigo
13:00Real Betis 3 - 1 Elche
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
Saturday 31 October 2020 Deportivo Alavés Barcelona Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Osasuna Atletico Madrid Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Athletic Club Sevilla San Mamés Barria (Bilbao) Real Madrid Huesca Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid)
20:00Deportivo Alavés 1 - 1 Barcelona
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
17:30Osasuna 1 - 3 Atletico Madrid
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
15:15Athletic Club 2 - 1 Sevilla
San Mamés Barria - Bilbao
13:00Real Madrid 4 - 1 Huesca
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
Friday 30 October 2020 Eibar Cádiz Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
20:00Eibar 0 - 2 Cádiz
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
Monday 26 October 2020 Levante Celta Vigo Estadio de la Cerámica (Villarreal)
20:00Levante 1 - 1 Celta Vigo
Estadio de la Cerámica - Villarreal
Sunday 25 October 2020 Real Sociedad Huesca Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Getafe Granada Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) Cádiz Villarreal Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Real Valladolid Deportivo Alavés Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
20:00Real Sociedad 4 - 1 Huesca
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
17:30Getafe 0 - 1 Granada
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
15:00Cádiz 0 - 0 Villarreal
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
13:00Real Valladolid 0 - 2 Deportivo Alavés
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
Saturday 24 October 2020 Atletico Madrid Real Betis Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Osasuna Athletic Club Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea)) Sevilla Eibar Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Barcelona Real Madrid Camp Nou (Barcelona)
19:00Atletico Madrid 2 - 0 Real Betis
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
16:30Osasuna 1 - 0 Athletic Club
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
16:30Sevilla 0 - 1 Eibar
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
14:00Barcelona 1 - 3 Real Madrid
Camp Nou - Barcelona
Friday 23 October 2020 Elche Valencia Estadio Manuel Martínez Valero (Elche)
19:00Elche 2 - 1 Valencia
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
Sunday 18 October 2020 Real Betis Real Sociedad Estadio Benito Villamarín (Sevilla) Deportivo Alavés Elche Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Huesca Real Valladolid Estadio El Alcoraz (Huesca) Villarreal Valencia Estadio de la Cerámica (Villarreal) Athletic Club Levante San Mamés Barria (Bilbao) Eibar Osasuna Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
19:00Real Betis 0 - 3 Real Sociedad
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
16:30Deportivo Alavés 0 - 2 Elche
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
16:30Huesca 2 - 2 Real Valladolid
Estadio El Alcoraz - Huesca
14:00Villarreal 2 - 1 Valencia
Estadio de la Cerámica - Villarreal
12:00Athletic Club 2 - 0 Levante
San Mamés Barria - Bilbao
10:00Eibar 0 - 0 Osasuna
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
Saturday 17 October 2020 Getafe Barcelona Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) Real Madrid Cádiz Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Celta Vigo Atletico Madrid Abanca-Balaídos (Vigo) Granada Sevilla Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada)
19:00Getafe 1 - 0 Barcelona
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
16:30Real Madrid 0 - 1 Cádiz
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
14:00Celta Vigo 0 - 2 Atletico Madrid
Abanca-Balaídos - Vigo
11:00Granada 1 - 0 Sevilla
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
Sunday 4 October 2020 Barcelona Sevilla Camp Nou (Barcelona) Cádiz Granada Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Levante Real Madrid Estadio de la Cerámica (Villarreal) Deportivo Alavés Athletic Club Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz) Osasuna Celta Vigo Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea))
19:00Barcelona 1 - 1 Sevilla
Camp Nou - Barcelona
16:30Cádiz 1 - 1 Granada
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
14:00Levante 0 - 2 Real Madrid
Estadio de la Cerámica - Villarreal
12:00Deportivo Alavés 1 - 0 Athletic Club
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
10:00Osasuna 2 - 0 Celta Vigo
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
Saturday 3 October 2020 Valencia Real Betis Estadio de Mestalla (Valencia) Real Sociedad Getafe Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Elche Huesca Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) Atletico Madrid Villarreal Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Real Valladolid Eibar Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid)
19:00Valencia 0 - 2 Real Betis
Estadio de Mestalla - Valencia
16:30Real Sociedad 3 - 0 Getafe
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
16:30Elche 0 - 0 Huesca
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
14:00Atletico Madrid 0 - 0 Villarreal
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
11:00Real Valladolid 1 - 2 Eibar
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
Thursday 1 October 2020 Celta Vigo Barcelona Abanca-Balaídos (Vigo) Sevilla Levante Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) Athletic Club Cádiz San Mamés Barria (Bilbao)
19:30Celta Vigo 0 - 3 Barcelona
Abanca-Balaídos - Vigo
17:00Sevilla 1 - 0 Levante
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán - Sevilla
17:00Athletic Club 0 - 1 Cádiz
San Mamés Barria - Bilbao
Wednesday 30 September 2020 Real Madrid Real Valladolid Estadio Alfredo Di Stéfano (Madrid) Eibar Elche Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) Huesca Atletico Madrid Estadio El Alcoraz (Huesca) Villarreal Deportivo Alavés Estadio de la Cerámica (Villarreal)
19:30Real Madrid 1 - 0 Real Valladolid
Estadio Alfredo Di Stéfano - Madrid
19:30Eibar 0 - 1 Elche
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
17:00Huesca 0 - 0 Atletico Madrid
Estadio El Alcoraz - Huesca
17:00Villarreal 3 - 1 Deportivo Alavés
Estadio de la Cerámica - Villarreal
Tuesday 29 September 2020 Getafe Real Betis Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) Real Sociedad Valencia Reale Arena (Donostia-San Sebastián)
19:30Getafe 3 - 0 Real Betis
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
17:00Real Sociedad 0 - 1 Valencia
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
Sunday 27 September 2020 Barcelona Villarreal Camp Nou (Barcelona) Real Valladolid Celta Vigo Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) Cádiz Sevilla Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Atletico Madrid Granada Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) Eibar Athletic Club Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar) Osasuna Levante Estadio El Sadar (Pamplona (Iruñea))
19:00Barcelona 4 - 0 Villarreal
Camp Nou - Barcelona
16:30Real Valladolid 1 - 1 Celta Vigo
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
16:30Cádiz 1 - 3 Sevilla
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
14:00Atletico Madrid 6 - 1 Granada
Estadio Wanda Metropolitano - Madrid
12:00Eibar 1 - 2 Athletic Club
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar
10:00Osasuna 1 - 3 Levante
Estadio El Sadar - Pamplona - Iruñea
Saturday 26 September 2020 Real Betis Real Madrid Estadio Benito Villamarín (Sevilla) Elche Real Sociedad Estadio Manuel Martínez Valero (Elche) Valencia Huesca Estadio de Mestalla (Valencia) Deportivo Alavés Getafe Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
19:00Real Betis 2 - 3 Real Madrid
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
16:30Elche 0 - 3 Real Sociedad
Estadio Manuel Martínez Valero - Elche
14:00Valencia 1 - 1 Huesca
Estadio de Mestalla - Valencia
11:00Deportivo Alavés 0 - 0 Getafe
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
Sunday 20 September 2020 Real Sociedad Real Madrid Reale Arena (Donostia-San Sebastián) Granada Deportivo Alavés Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) Real Betis Real Valladolid Estadio Benito Villamarín (Sevilla) Huesca Cádiz Estadio El Alcoraz (Huesca)
19:00Real Sociedad 0 - 0 Real Madrid
Reale Arena - Donostia-San Sebastián
16:30Granada 2 - 1 Deportivo Alavés
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
16:30Real Betis 2 - 0 Real Valladolid
Estadio Benito Villamarín - Sevilla
14:00Huesca 0 - 2 Cádiz
Estadio El Alcoraz - Huesca
Saturday 19 September 2020 Celta Vigo Valencia Abanca-Balaídos (Vigo) Getafe Osasuna Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) Villarreal Eibar Estadio de la Cerámica (Villarreal)
19:00Celta Vigo 2 - 1 Valencia
Abanca-Balaídos - Vigo
16:30Getafe 1 - 0 Osasuna
Coliseum Alfonso Pérez - Getafe
14:00Villarreal 2 - 1 Eibar
Estadio de la Cerámica - Villarreal
Sunday 13 September 2020 Valencia Levante Estadio de Mestalla (Valencia) Villarreal Huesca Estadio de la Cerámica (Villarreal) Real Valladolid Real Sociedad Estadio Municipal José Zorrilla (Valladolid) Deportivo Alavés Real Betis Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
19:00Valencia 4 - 2 Levante
Estadio de Mestalla - Valencia
16:30Villarreal 1 - 1 Huesca
Estadio de la Cerámica - Villarreal
14:00Real Valladolid 1 - 1 Real Sociedad
Estadio Municipal José Zorrilla - Valladolid
12:00Deportivo Alavés 0 - 1 Real Betis
Estadio de Mendizorroza - Vitoria-Gasteiz
Saturday 12 September 2020 Cádiz Osasuna Estadio Ramón de Carranza (Cádiz) Granada Athletic Club Estadio Nuevo Los Cármenes (Granada) Eibar Celta Vigo Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
19:00Cádiz 0 - 2 Osasuna
Estadio Ramón de Carranza - Cádiz
16:30Granada 2 - 0 Athletic Club
Estadio Nuevo Los Cármenes - Granada
14:00Eibar 0 - 0 Celta Vigo
Estadio Municipal de Ipurúa - Eibar