Copa Libertadores
00:30Junior 3 - 0 Bolivar
Bundesliga
18:30RB Leipzig - Hoffenheim
Premier League
19:00Everton - Tottenham
Ligue 1
19:00Lille - Montpellier
23:00Inter de Limeira 0 - 2 Bragantino
23:00Cajamarca 3 - 1 FBC Melgar
23:00Washington Spirit W 1 - 0 Racing Louisville W
23:30Chicago W 0 - 1 Portland Thorns W
00:00Celaya 0 - 0 Tapatio
00:00Columbus Crew 1 - 0 Esteli
00:10Alvarado 1 - 0 Temperley
00:15Monagas 2 - 0 Mineros
00:30Joinville 0 - 2 Atletico GO
00:30Junior 3 - 0 Bolivar
00:40Dep. Pasto 1 - 1 Bucaramanga
02:00Monterrey 3 - 1 Atletico Pantoja
02:05Atl. Morelia 2 - 2 Tepatitlan de Morelos
08:00Minaj U21 2 - 0 Desna U21
09:00Chikhura 0 - 2 FC Gareji Sagarejo
09:00WIT Georgia 2 - 1 Merani Martvili
09:00Shakhtar Donetsk U21 0 - 2 Dynamo Kiev U21
09:05WS Wanderers 1 - 2 Brisbane Roar
09:30Melbourne Knights 2 - 1 Altona Magic
09:30Redlands 3 - 2 Brisbane Strikers
09:45Port Melbourne Sharks 1 - 1 Avondale FC
10:00Hapoel Bnei Lod 1 - 1 Maccabi Yavne
10:00Hak. Ramat Gan 0 - 1 Ashkelon
10:00Speranta Nisporeni 0 - 10 Sheriff Tiraspol
10:00Hokkaido Consadole Sapporo 1 - 3 Yokohama F. Marinos
10:00CSCA Buiucani 1 - 1 Zimbru Chisinau
10:00Changwon 1 - 0 Gangneung
10:00Binh Phuoc 0 - 2 Dak Lak
10:00Cong An 1 - 0 An Do-An Giang
10:00Krylya Sovetov Samara 2 1 - 2 Chelyabinsk
10:15Bentleigh Greens 1 - 0 Oakleigh Cannons
10:30Dandenong City 1 - 1 Green Gully
10:30Alay Osh 1 - 2 Alga
10:30BATE 2 6 - 1 Energetik-BGU 2
10:30Hapoel Azor 0 - 2 SC Dimona
10:30H. Bikat Hayarden 0 - 0 Agudat Sport Ashdod
10:40Holon Yermiyahu 0 - 1 Maccabi Jaffa
10:45NE Metrostars 2 - 3 Cumberland Utd.
10:45MS Tira 2 - 0 Maccabi Bnei Raina
11:00Neman 2 2 - 0 Minsk 2
11:00Maccabi Shaarayim FC 1 - 1 MS Ironi Kuseife
11:00Orenburg 2 2 - 2 Lada Togliatti
11:00JKT Tanzania 0 - 1 Azam
11:00Nosta 2 - 1 Lada Dimitrovgrad
11:00Vorskla Poltava U21 2 - 1 Zorya U21
11:30Hapoel Kafr Kanna 0 - 1 Ironi Tiberias
11:30M. Ironi Ashdod 1 - 1 Nordia Jerusalem
11:30Istaravshan - Istiqlol Dushanbe
11:30Hapoel Bnei Faradis 3 - 0 Bnei Majdal Krum United
11:30Faizkand 3 - 1 Kuktosh
12:00Reading U23 0 - 2 Burnley U23
12:00Hapoel Kaukab 2 - 0 Maccabi Tamra
12:00Hapoel Herzliya 0 - 0 M. Tzur Shalom
12:00Norwich U23 2 - 3 Sunderland U23
12:00Loco. Tbilisi 1 - 3 Dinamo Tbilisi
12:00Shakhter Soligorsk 2 5 - 2 Slavia Mozyr 2
12:00Happy Valley 1 - 3 Kitchee
12:15The Cong 2 - 1 Than Quang Ninh
12:30Birmingham U23 3 - 1 QPR U23
12:30Chitipa United 2 - 1 Mzuni
12:30Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara 2 - 1 Shapira
12:30Tampines 3 - 2 Geylang
12:30H. Migdal HaEmek 3 - 4 Hapoel Bnei Zalfa
13:00Airtel Kitara 0 - 3 Vipers
13:00Kinondoni MC 3 - 0 Gwambina
13:00URA SC 3 - 1 BUL
13:00Petrocub 1 - 1 Milsami
13:00Cape Umoya United 1 - 1 Royal AM
13:00Genclerbirligi 2 - 3 Sivasspor
13:00Jimma Aba Jifar 1 - 2 Sebeta City
13:00Konyaspor 0 - 0 Kayserispor
13:00Hapoel Afula 5 - 0 M. Nazareth
13:00Hapoel Petah Tikva 1 - 0 H. Raanana
13:00Hapoel Umm al-Fahm 1 - 1 Hapoel Kfar Shalem
13:00Ramat Hasharon 0 - 1 Hap. Ramat Gan
13:00Al Quwa Al Jawiya - Al Wasat
13:00SKA Rostov 4 - 0 Mashuk
13:00Al Naft 1 - 0 Al Najaf
13:00Middlesbrough U23 1 - 0 Fulham U23
13:00Al Diwaniya 1 - 1 Al-Hudod
13:00Nyva Ternopil 0 - 1 Veres-Rivne
13:00Les Elephants 1 - 3 Flambeau du Centre
13:00Ahrobiznes Volochysk 1 - 1 Hirnyk-Sport
13:00Kremin 1 - 1 Ch. Odessa
13:00Tuna Luso 0 - 0 Itupiranga
13:00Mykolaiv 5 - 3 Obolon
13:00Olympic S. 2 - 1 Muzinga
13:00Kayanza 1 - 0 Musongati
13:00Royal de Muramvya 1 - 0 Dynamik
13:00Zhytomyr 1 - 2 Alliance
13:00Vital'O 1 - 1 Le Messager Ngozi
13:00VPK-Agro 1 - 1 Prykarpattya
13:05Navbahor Namangan 0 - 0 Turon
13:15Lok. Tashkent 2 - 1 Bunyodkor
14:00Varazdin 1 - 1 Sibenik
14:00Zhodino 2 6 - 0 Brest 2
14:00Dynamo Douala 1 - 0 Ngaoundere
14:00Dziugas Telsiai 1 - 4 Riteriai
14:00Terengganu 1 - 0 Kuala Lumpur City
14:00Sarawak Utd. 0 - 2 PDRM FC
14:00Popesti Leordeni 2 - 2 Ulmu
14:00Poli Timisoara 0 - 2 Dumbravita
14:00Magura Cisnadie 4 - 2 Daesti
14:00Gaz Metan Medias 2 1 - 1 Minerul Costesti
14:00Soimii Lipova 1 - 1 Crisul Chisineu Cris
14:00Alba Iulia 0 - 0 Industria Galda
14:00Unirea Ungheni 1 - 2 Reghin
14:00Unirea Dej 3 - 1 Ocna Mures
14:00AFC Hermannstadt 2 3 - 1 Targu Carbunesti
14:00Unirea Bascov 2 - 1 Alexandria
14:00FCSB 2 2 - 0 Balotesti
14:00Din. Bucuresti 2 2 - 0 Tunari
14:00Paralimni 0 - 0 Doxa
14:00Astra 2 0 - 1 Cetate Rasnov
14:00Corona Brasov 1 - 0 Plopeni
14:00Academica Clinceni 2 2 - 1 Moreni
14:00Sepsi Sf. Gheorghe 2 6 - 2 Odorheiu
14:00Sabail 1 - 1 Qarabag
14:00Sri Pahang 0 - 2 Johor DT
14:00Backa 1 - 2 Vojvodina
14:00Lviv 3 - 1 Oleksandriya
14:15Etar 0 - 0 Botev Vratsa
14:30Jonava 3 - 2 Silas
14:30UTA Arad 1 - 0 Viitorul Constanta
14:30ASFAG - Kaloum Star
14:30Dubrava 2 - 1 Hajduk Split 2
14:30Elephant Coleah - Fello Star
14:45Aluminij 0 - 0 Maribor
15:00ROW Rybnik 1 - 3 Legnica 2
15:00Great Olympics 0 - 0 Asante Kotoko
15:00Sputnik 1 - 5 Isloch
15:00Magra 0 - 0 CR Belouizdad
15:00Zalgiris 1 - 2 Suduva
15:00GKS Jastrzebie - Legnica
15:00Skikda 1 - 0 MC Alger
15:30Kamaz 3 - 0 Tyumen
15:40LKS Lodz 1 - 2 Arka Gdynia
16:00Ashanti GB 0 - 1 Horoya
16:00Le Mans 1 - 1 Avranches
16:00Bohemians 1905 1 - 1 Ostrava
16:00Detroit 2 - 0 Stumptown Ath.
16:00Nijmegen 3 - 2 Jong AZ
16:00Widad Temara 1 - 0 Chabab Atlas Khenifra
16:00Sale 1 - 1 KAC Kenitra
16:00Budafoki 1 - 2 DVTK
16:00Tammeka 1 - 1 Tulevik
16:00Besiktas 2 - 2 Ankaragucu
16:00Legion 1 - 0 Kuressaare
16:00A. Lustenau 1 - 1 Kapfenberg
16:00Podbeskidzie 0 - 2 Pogon Szczecin
16:00Viborg 4 - 0 Esbjerg
16:00Welayta Dicha 2 - 3 Hawassa
16:00Antalyaspor 2 - 3 Rizespor
16:05Macva 1 - 2 Partizan
16:05Gorica 0 - 1 Slaven Belupo
16:15Sumqayit 2 - 0 Gabala
16:30CSKA 1948 Sofia 0 - 0 Cherno More
16:30Braunschweig 0 - 0 Paderborn
16:30Darmstadt 2 - 2 Greuther Furth
16:45Waterford 0 - 1 Bohemians
17:00Mura 0 - 0 Celje
17:00Bayern II 0 - 1 Hansa Rostock
17:00Trollhattan 0 - 0 Ljungskile
17:00Hellerup 2 - 1 Avarta
17:00Aarau 1 - 0 Chiasso
17:00Bourg en Bresse 0 - 1 Orleans
17:00St. Mirren 1 - 1 Inverness
17:00Maziya 1 - 0 TC Sports Club
17:00Reading 0 - 0 Cardiff
17:00Dainava Alytus 0 - 1 Kauno Zalgiris
17:00Skive IK 1 - 1 Kolding IF
17:00Fuenlabrada 1 - 1 Sabadell
17:00Blackburn 1 - 1 Derby
17:00Vejle 1 - 1 Aalborg
17:30Crawley 0 - 0 Cheltenham
17:30Astra 0 - 0 Din. Bucuresti
17:45Vitebsk 0 - 0 Slutsk
17:45Boavista 1 - 0 Ferreira
18:00Motherwell 0 - 0 Morton
18:00Brighton U23 0 - 0 Derby U23
18:00Manchester City U23 0 - 0 Manchester Utd U23
18:00Talleres Cordoba 0 - 0 Union de Santa Fe
18:00Qatar SC 0 - 0 Al-Shahaniya
18:00Dordrecht 0 - 1 Den Bosch
18:00Al Arabi 0 - 1 Al Bataeh
18:00Club Brugge KV U23 0 - 0 St. Gilloise
18:00Winterthur 0 - 1 Lausanne Ouchy
18:00Cambuur 0 - 0 Helmond
18:00Emirates Club 0 - 0 Masafi
18:00Globo 0 - 0 ASSU
18:00Aston Villa U23 0 - 1 Leeds U23
18:00Al Urooba 0 - 0 Al Thaid
18:00Dibba Al Hisn 0 - 0 Al-Taawon
18:00Al Hamriyah 0 - 0 Masfut
18:00Eindhoven FC 0 - 0 Jong Ajax
18:00Jong Utrecht 2 - 1 FC Volendam
18:00Thun 0 - 0 Xamax
18:00Telstar 0 - 0 Excelsior
18:00Al Talaba 0 - 0 Al Simawa
18:00Oss 0 - 0 Maastricht
18:00Roda 0 - 0 Breda
18:25Lafnitz - Dornbirn
18:30Hajduk Split - Osijek
18:30Bray - Athlone
18:30Potiguar - CE Forca E Luz
18:30Femina Woluwe W - Charleroi W
18:30Coleraine - Glentoran
18:30Gornik Z. - Slask Wroclaw
18:30Gaviao - Castanhal
18:30Magpies - Manchester 62
18:30RB Leipzig - Hoffenheim
18:35Al Qadisiya - Al-Raed
18:45Forfar Athletic - Dundee Utd
18:45Derry City - Drogheda
18:45Cork City - Shelbourne
18:45Peterborough - Northampton
18:45Aberystwyth - Flint
18:45Galway - Treaty United
18:45UC Dublin - Cabinteely
18:45Crusaders - Glenavon
18:45Carrick Rangers - Dungannon
18:45Wexford - Cobh Ramblers
19:00Girona - Zaragoza
19:00Al Tadamon - Al Sulaibikhat
19:00Everton - Tottenham
19:00Lille - Montpellier
19:00Spal - Ascoli
19:00Santa Cruz - Real Potosi
19:00Al-Budaiya - Al-Najma
19:00Uniao - Tres Lagoas
19:00Independente - Carajas
19:00Manama Club - Malkia
19:00Busaiteen - Al Riffa
19:00Larne - Warrenpoint
19:00Al Jahra - Yarmouk
19:00General Caballero JLM - Tacuary
19:00Umm-Salal - Al Muaidar
19:10Al-Ittihad FC - Al Batin
19:30El Gouna - Enppi
19:30Al Jalil - Aqaba
19:30Melipilla - Palestino
19:30Vilafranquense - Leixoes
20:00Charleston - North Carolina
20:00Atl. Venezuela - Metropolitanos
20:00SC Farense - Sporting
20:00Hartford Athletic - New York Red Bulls 2
20:00El Paso - North Texas
20:00Aldosivi - Rosario Central
20:15Al-Gharafa - Al Markhiya
20:30Banjul Utd - Elite United
21:00Maryland Bobcats - San Diego 1904
21:00Cruz Azul W - Guadalajara Chivas W
21:15JAHE - Garde Nationale
21:30Bordj Bou Arreridj - Oran
22:00Huachipato - Nublense
22:00Guairena FC - Olimpia Asuncion
22:00Talleres (R.E) - Sacachispas
22:00Moghreb Tetouan - Raja Casablanca
22:00Hassania Agadir - Berkane
22:15Velez Sarsfield - Huracan
22:30Fortune - Gambia Ports
23:00Cibao - Jarabacoa
23:00Ponte Preta - Santos
23:00Costa del Este - Deportivo Universitario
23:00Corinthians - Sao Bento
23:00Carmelita - Liberia
23:00SER Caxias - Gremio
23:15Nouadhibou - Tidjikja
23:15Estudiantes Merida - Trujillanos
23:30Nacional Potosi - Royal Pari
00:00New Amsterdam - Chattanooga
00:00Independiente - Plaza Amador
00:00Miguelito - Chiriqui
00:00Mushuc Runa - Barcelona SC
00:00Houston Dynamo - San Jose Earthquakes
00:1512 de Octubre - Guarani
00:30Central Cordoba - River Plate
00:30Necaxa - Queretaro
00:30U. Catolica - Curico Unido
00:40Petrolera - Envigado